NFL: meglepetések fordulója – kikapott a Panthers és a Pats

2015.12.27. 22:45
Bradyéket megtréfálta a Jets
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) alapszakaszának utolsó előtti fordulójában simán győzött a Houston Texans, amely ezzel nagyon közel került ahhoz, hogy megnyerje a csoportját. A Carolina Panthers szezonbeli első vereségét szenvedte el. A Ravens és a Jets is meglepetést okozott: előbbi a Steelerset, utóbbi a címvédő New Englandet győzte le.

Sokáig a Jets irányította a Patriots elleni összecsapást, Ryan Fitzpatrickék 10–3-as előnnyel vonultak nagyszünetre. A második félidőben Stephen Gostkowski mezőnygóljai mellett a Pats védelme is pontokat rakott fel a táblára, egy perccel a rendes játékidő vége előtt pedig Tom Brady TD-passzával egyenlített a címvédő (20–20).

A hosszabbításban a New York támadhatott elsőként – pedig a Patriots nyerte a pénzfeldobást, ám Matthew Slater rosszul választott –, és nem is adta meg a Patriotsnak a lehetőséget a visszavágásra: Todd Bowles együttese előbb Quincy Enunwa, majd Brandon Marshall elkapásával a New England vörös zónájába gyorsan eljutott, a támadás vége pedig touchdown lett, miután Fitzpatrick Eric Deckert találta meg a Pats végzónában, így a Jets 26–20-ra nyert.

Nem lesz veretlen csapat az alapszakaszban

A Falcons elleni találkozóig veretlen Panthers kissé motiválatlanul utazott riválisához, ennek pedig meg is lett a böjtje: Cam Newtonéknak semmi sem jött össze, ezzel szemben az Atlantának ment a játék, a Matt Ryan, Julio Jones páros elemében volt, az elkapó 178 yardot és egy touchdownt termelt. A Carolina egy perccel a meccs vége előtt, 20–13-as hátrányban az egyenlítésért támadhatott, ám Newtont a földre vitték és elveszítette a labdát. A vereséggel a Párducok mérlege 14–1-re módosult, és egyúttal eldőlt, nem tudják megismételni azt, ami korábban csak a Patriotsnak és a Dolphinsnak sikerült, a hibátlan alapszakaszt.

A TÖBBI PÁLYÁN

A Colts életben tartotta rájátszásról szövögetett álmait, miután legyőzte a Miamit – igaz, Chuck Pagano csapatának nagyon sok mindennek kellene összejönnie ahhoz, hogy megnyerje a csoportját, miután a Texans esélyt sem adott a Titansnek és ezzel vezeti az AFC Déli négyesét. A Chiefs a Clevelandet is megverte – ezzel sorozatban kilencedik mérkőzését húzta be –, a Detroit a 49ers, a Bills a Cowboys ellen aratott diadalt.

A Chicago megtörte rossz sorozatát és nyert a Buccaneers ellen, amelyet Lovie Smith, a Macik korábbi vezetőedzője irányít. A Steelers meglepetésre kikapott az 1/1-re is esélyes Ravenstől.