NFL: lapos kezdés után Arizona-siker San Franciscóban

2016.10.07. 06:40
David Johnson (középen) megállíthatatlan volt (Fotó: Reuters)
Az Arizona Cardinals a két-két touchdownt szerző David Johnson és Larry Fitzgerald vezérletével 33–21-re nyert San Franciscóban az NFL 5. fordulójának csütörtöki nyitó mérkőzésén.

Az első negyedben nem talált fogást egymáson a két csapat, mindegyik akció punttal ért véget. A jeget aztán a San Francisco törte meg, több mint 25 percnyi játék után Blaine Gabbert Jeremy Kerleynek adott labdájával vezetést szerzett a 49ers.

Ez felébresztette az álmából a legutóbbi két meccsét elvesztő, Bruce Ariansszal zsinórban háromszor sohasem kikapó Cardinalst, amely Calais Campbell inteceptionje után Larry Fitzgerald elkapott TD-jével még a nagyszünet előtt egyenlített.

A második félidő elején az Arizona mezőnygóllal is megelégedett volna, de a 49ers védelmének szabálytalansága kisegítette, így 10–7 helyett 14–7-re vezettek a vendégek. A sérült Carson Palmert helyettesítő Drew Stanton nem sokkal később még egy touchdownpasszt adott Larry Fitzgeraldnak.

Az utolsó harmad előtt Carlos Hyde egyyardos futása után papíron állva maradt a San Francisco, de az Arizona valójában kézben tartotta az összecsapást. David Johnson második futott TD-je után Blaine Gabbert is szerzett egy futott hatpontost. Az álmoskás meccs utolsó pontjait a Gabberten végrehajtott safety révén az Arizona jegyezte.