Mariota tökéletes rajtja, Manning-TD nélkül is Broncos-siker

2015.09.13. 22:34
Marcus Mariota hibátlan irányítómutatóval mutatkozott be az NFL-ben (Fotó: Especial)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2015-ös alapszakaszának első fordulójában az idény előtt még bajnokesélyesként emlegetett Indianapolis Colts simán kikapott a Buffalo Bills otthonában. A Green Bay Packers a Chicago Bears ellen nyert, míg a Seattle Seahawks a St. Louis Ramstől, hosszabbítás után kapott ki 34–31-re. A Denver Broncos Peyton Manning-TD nélkül is legyőzte a Baltimore Ravenst, Marcus Mariota pedig tökéletes játékkal vezette sikerre a Tennessee-t. A Dallas Cowboys hazai környezetben egy ponttal nyert a New York Giants ellen. A győzelmet érő hazai TD hét másodperccel a vége előtt esett.

A 22 ÓRÁS MECCSEKEN

A Denver két nagyon távoli Brandon McManus-mezőnygóllal kezdett a Baltimore ellen, és az már az első negyedben látszott, hogy mindkét támadósornak nagyon nehéz dolga lesz a meccsen, arra azonban aligha számítottak sokan, hogy egyetlen touchdownt sem tudnak szerezni.

Az első félidő mezőnygólcsatája után 9–3-as vezetéssel kezdte meg a második félidőt a Broncos, majd Peyton Manning átadásából a baltimore-i Jimmy Smith szerzett touchdownt, Justin Tucker második sikeres rúgása pedig már 13–9-es Ravens-előnyt jelentett. Még a harmadik negyedben fordított a házigazda, Aqib Talib 51 yardon keresztül hordta vissza Joe Flacco passzát, majd egy hosszú támadósorozat végén McManus negyedik mezőnygólját is értékesítette (19–13).

A Ravensnek volt még egy lehetősége fordítani, de Flacco passzát Steve Smith elejtette, majd a meccset a korábbi baltimore-i Darian Stewart interceptionje zárta le.

A vereségnél is rosszabb hír a Hollók számára, hogy Terrell Suggs Achilles-ín-szakadást szenvedett, így véget ért az idénye.

Az idei drafton első két helyen választó csapat is összecsapott ma, a Tennessee Titans pedig alaposan helyben hagyta a Tampa Bay Buccaneerst (14–42). Az 1/1-es Jameis Winston közepes játékkal debütált az NFL-ben (16/33, 210 yard, 2 TD, 2 interception), az 1/2-es Marcus Mariota viszont tökéletessel, 16 átadásából 13 volt pontos, 209 yardot haladt ezzel a csapat, valamint kiosztott 4 TD-passzt is, így a hibátlan, 158.3-as irányítómutatóval zárt!

Szintén nagy verést kapott az Oakland, amely 0–33 után tudott két TD-t szerezni a Cincinnati ellen (13–33), a San Diego viszont 3–21-es kezdése ellenére sem esett kétségbe, és egy 30–0-s sorozattal fordított a Detroit ellen, majd nyertek is Philip Riversék 33–28-ra. A New Orleans Saints vereséggel kezdett, az Arizona Cardinals 31–19-re legyőzte Drew Breeséket.

A 19 ÓRÁS MECCSEKEN

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2015-ös kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Indianapolis Colts–Buffalo Bills
A szezon előtt Super Bowl-esélyesnek kikiáltott Indianapolis Colts a Buffalo Bills otthonába látogatott. Noha azt sejteni lehetett, hogy az Andrew Luck vezette Colts-offense-nek meggyűlhet a baja a buffalói védelemmel, az első félidő mégis nagy meglepetést hozott: Luck többnyire csak szenvedett és még a labdát is eladta egyszer, addig a védelem sem tudott mit kezdeni Tyrod Taylor irányítóval.

Taylor először az első negyedben fogott ki az indianapolisi védelmen, 51 yardos bombáját pedig a holt szezonban a gárdához szerződő Percy Harvin kapta el (7–0).

Az első félidő krónikájához még hozzátartozik, hogy Adam Vinatieri mezőnygólt rontott, válaszként a Bills újonc futója, Karlos Williams pedig 26 yardos touchdownt szerzett, így a nagyszünetben óriási meglepetésre 17–0-ra vezettek a hazaiak.

A harmadik negyedben LeSean McCoy révén már 24–0-ra elhúzott a Bills, erre válaszként a játékrész végén Donte Moncrief kontrázott rá egy háromyardos TD-elkapással, ami után a kétpontos kísérlet is sikerült (24–8).

A folytatásban Luck még kiosztott egy touchdownpasszt Dwayne Allennek (27–14), ám már nem maradt elég idő arra, hogy a Csikók fordítsanak. Az Indianapolis hatalmas meglepetésre vereséggel kezdte a 2015–2016-os alapszakaszt.

Chicago Bears–Green Bay Packers
Két óriási rivális, a Green Bay Packers és a Chicago Bears csapott össze az első fordulóban. Noha a mérkőzés előtt egyértelműen a Sajtfejűeket tippelte volna mindenki sima győztesként, a Bears végül azért megnehezítette ellenfele dolgát, és Robbie Gould révén meg is szerezte az első pontokat, amire nem sokkal később Aaron Rodgers válaszolt 13 yardos TD-átadással, amit pont a néhány hete a csapathoz visszatérő James Jones kapott (7–3).

A második negyedben a Chicago Matt Forte futásával és Gould második mezőnygóljával tíz egységet is feltett a táblára, a harmadik játékrészben Rodgers viszont ismét Jonest találta meg a célterületen belül, amivel a Packers megint átvette a vezetést. Az utolsó negyedet egypontos előnnyel kezdte meg a Green Bay (17–16).

Rodgers kedvenc célpontját, az elkapó Randell Cobbot is megtalálta egy hatpontos passzal (24–16), válaszként a Bears elmenetelt egészen ellenfele kétyardosáig, ám ott megakadt a támadás, négy próbálkozásból sem sikerült touchdownt szerezni, míg az ezt követő lehetőségnél Jay Cutler eladta a labdát, és ezzel eldőlt is az összecsapás.

A Green Bay 31–23-ra nyert, és nagyon fontos sikert zsebelt be a nyitó fordulóban.

St. Louis Rams–Seattle Seahawks
Ahogy az várható volt, az elmúlt szezonban nagydöntős Seattle Seahawks támadófala mögött Russell Wilson nagyon megszenvedett az első mérkőzésen a Rams ellen. Ennek ellenére a szezon előtt szerződést hosszabbító sztár a kezdeti bizonytalanság után magára talált, és a második félidőben sorra szerezte a pontokat a támadásokból.

A nagyszünetben három egységgel (10–7) vezettek a Kosok, a második félidőben viszont Nick Foles egyyardos TD-je és Tavon Austin hatpontos visszahordása ellenére is átvette az irányítást a Seahawks, és egy 17–0-s sorozattal 31–24-re megfordította a meccset. Egy perccel a rendes játékidő vége előtt Lance Kendricks váratlan villanása után az állás ismét egyenlő volt (31–31), így a döntés a hosszabbításra maradt.

Itt a Rams mezőnygóllal nyitott, a Seattle ezzel szemben képtelen volt pontokat szerezni, a Rams így hatalmas meglepetésre, 34–31-re legyűrte az előző két idény nagydöntősét.

A többi pályán
A Kansas Citynek elég volt egy félidőt hajtania a Texans ellen. Alex Smith ezalatt három TD-passzt is adott, a Texans pedig későn kapta el a fonalat és 27–20-as vereséget szenvedett. A Carolina nehéz kezdés után végül 20–9-re bedarálta a Jacksonville-t, ám agyrázkódás miatt elveszítette ászát, a védő Luke Kuechlyt. A Dolphins meglepetésre nagyon megszenvedett a fővárosi Redskinsszel, ám Jarvis Landry parádés visszahordásával 17–10-re behúzta az első meccsét. Óriási pofont kapott a Browns New Yorkban. Hiába lépett pályára Johnny Manziel, a támadóegység így is kevésnek bizonyult, ennek tetejében ráadásul a védelem is bemondta az unalmast. A Jets sima, 31–10-es győzelmet aratott.

Dallas Cowboys–New York Giants

Az ESPN statisztikájából kiderül, hogy 2006 óta Tony Romo vezette a legtöbb mérkőzést megnyerő drive-ot. A dallasi irányító a maival együtt 28 alkalommal fordított csapatával a meccsek végén – ezúttal Jason Witten kapta el a labdát a célterületen belül hét másodperccel a játékidő lejárta előtt a New York Giants elleni találkozón. A rangsorban második Peyton Manning és Matt Ryan 26-tal áll.

Rossz hír azonban a Dallasnak, hogy 4-6 hétre elveszítette sztárelkapóját, Dez Bryantet, akinek egy csont tört el a lábában.