A kép csalóka, a chicagói mérkőzésen nem a hazaiak buktak el (Fotó: Action Images)

Az Atlantát megverő Tampa Bay megszerezte második győzelmét nagyban köszönhetően a 163 futott, 4 elkapott yardig és 3 TD-ig (2+1) jutó Bobby Rainey és a 165 yardja mellett egy TD-t jegyző Vincent Jackson parádés játékának, ám még így is az NFC sereghajtója.

A csapatok adatlapja
Az alapszakasz menetrendje
Az alapszakasz menetrendje – 2
A csoportok állása

Az idényt két sikerrel kezdő Houston sorozatban nyolcadszor maradt alul, ezúttal az Oakland Raidersszel szemben. A Fosztogatóknál először kezdett a szezont 3-4. számú irányítóként kezdő Matt McGloin és ezt 3 TD-átadással hálálta meg.

A Buffalo jó védekezéssel sima győzelmet aratott a New York Jets ellen – Geno Smith pocsékul játszott, négyszer is eladta a labdát (3 interception, 1 fumble), a helyére beálló Matt Simms a végén már csak kozmetikázni tudott, a ligautolsó Jacksonville-lel elbánó Arizona pedig 6–4-re javította mérlegét. Pedig a Jaguárok Danny Noble 62 yardos elkapott, Maurice Jones-Drew 1 yardos futott TD-jével 14–7-re vezettek az első negyed után, innentől azonban már csak a vendégek szereztek pontokat, közte a 193 yardig jutó Michael Floyd 91 yardos TD-jével.

Az első három játékrészt pont nélkül záró Washington későn ébredt Philadelphiában, 24–0 után két TD-t és sikeres kétpontost még összehoztak, a harmadik azonban már nem jött össze, így az Eagles 10 mérkőzés után újra győzelmet ünnepelhetett hazai pályán, és átvette a vezetést a az NFC Eastben. A Ben Roethlisberger 4 TD-passza által repített Pittsburgh 10 ponttal múlta felül otthon a Detroitot. Pedig a vendégek Antonio Brown két TD-je után 0–14-ről egy 27–6-os sorozattal fordítottak a második 15 percben, a 179 egységig jutó Calvin Johnson 2 TD-jének is köszönhetően, a szünet után azonban már nem tudtak újabb pontokat szerezni.

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2013-as szezonját?

Szavazás kezdete: 2013. 10. 15

A címvédő Baltimore Ravens ismét hosszabbításos mérkőzést játszott, de nem ezért tartott 5 óra 20 percig a maratoni chicagói összecsapás. A borzalmas időjárás, és óriási felhőszakadás miatt ugyanis ki kellett üríteni a stadiont, és csak két óra múltán tudták folytatni a felek. A vendégek ekkor 10–0-ra vezettek a 131 yardot és egy TD-t futó Ray Rice vezérletével, de Robby Gould közeli mezőnygólja, majd David Bass interception utáni TD-jével kiegyenlített a Bears. A rendes játékidőben még Torrey Smith és Matt Forte elkapott hatpontosa, valamint Justin Tucker és Gould egy-egy mezőnygólja esett, így 20–20 után jöhetett a hosszabbítást. Ezúttal pedig nem az előző héten ráadásban diadalmaskodó Ravens örülhetett, Gould 38 yardos rúgása ugyanis még pont befért (23–20).

A Ravens előtt a megelőző két szezonban bajnoki címet szerző New York Giants és Green Bay összecsapásán az Óriások győztek, így hat vereség után most sorozatban negyedszer nyertek. A házigazdánál Eli Manning nem játszott különösebben jól, 279 yardja mellett egy-egy TD-t és interceptiont jegyzett, mellette azonban Brandon Jacobs futott egy hatpontost, Jason Pierre-Paul pedig interception utáni visszahordásból is eredményes volt, így hiába passzolt a sérült Aaron Rodgerset helyettesítő Scott Tolzien 339 yardot, 0/3 TD/interceptionmutatója döntőnek bizonyult (27–13).

A 2010-es bajnok New Orleans Saints az idei döntős San Francisco 49erst fogadta rangadón, és szerzett vezetést Drew Brees Josh Hillnek adott TD-passzával. A második felvonásban Anquan Boldin elkapásával és Phil Dawson 55 yardos mezőnygóljával fordítottak Colin Kaepernickék, de Jed Collins közeli futásával 14–10-es hazai előnnyel vonultak a felek. Vernon Davis 17 yardos elkapása és Dawson újabb mezőnygólja 20–14-es vendégelőnyt eredményezett, Garrett Hartley azonban ezt követően 21, 42 és az utolsó másodpercekben 31 yardról is eredményes volt, így a Szentek végül 23–20-ra megnyerték a meccset.

A Miami egy végletekig kiélezett mérkőzésen 20–16-ra megverte az utolsó másodpercekben a győzelemért támadó San Diego Chargerst. A vendégeknél Philip Rivers 298 yardja mellett egy-egy TD-t és interceptiont jegyzett, Ryan Mathews pedig 127 yardot halat a földön, de hiába a több yard, a Delfinek végül behúzták a meccset, és 5–5-re módosították mérlegüket.

A 22 óra után kezdődő mérkőzések közül a Seattle Seahawks Minnesota elleni párbaja volt a legsimább. A vendégek a félidő hajrájáig tartották magukat, Doug Baldwin 19 yardos TD-je után azonban már 24–13-ra vezettek a vendéglátók, Masrshawns Lynch harmadik hatpontosa után Walter Thurmond interception után volt eredményes, Steven Hauschka pedig közeli mezőnygóllal járult hozzá a fölényes sikerhez (41–13), a Vikingek részéről Jarius Wright TD-je jelentette a szépségtapaszt (41–20).

Peyton Manningék sikere után már nincs több veretlen csapat az NFL-ben (Fotó: Action Images)

OLVASÓINK MEGÉREZTÉK

Ön szerint mikor szakad meg a Kansas City Chiefs menetelése?

A szavazást lezárták.
A pihenőhét után a Broncos már nagy falat lesz idegenben   (942)
A Broncos után a Chiefs veretlenségét is a Colts veszi el!   (416)
A 13. forduló lesz a balszerencsés – a Broncos ellen, otthon   (397)
A San Diego Chargers tréfálja meg a Chiefst   (390)
A Washington Redskins otthona már bevehetetlen lesz Alex Smithéknek   (384)
A San Diego elleni alapszakaszzáró már sok lesz   (376)
Az Oakland meglepetésre legyőzi a Kansas Cityt   (373)
Összes szavazat: 3278
Szavazás kezdete: 2013. 10. 24

A Denver Broncos hazai környezetben tíz ponttal nyert a Kansas City Chiefs ellen. A 9/1-es mérleghez jutó Denver elvette a Kansas veretlenségét, amely immár szintén 9/1-gyel várja a folytatást.

A liga legjobb védelmét magáénak mondható Kansas először kapott a szezonban 17 pont fölött, rögtön ki is kapott.

Viszont mindez a liga legjobb támadósorával bíró Denver érdeme, amely ezúttal sem zárt 25 pont alatt.

A denveri siker kulcsa az volt, hogy a támadófal kiválóan őrizte Peyton Manninget, akinek így kiváló képességei mellett rengeteg ideje maradt a passzokra.

A Chiefsnek nem sikerült egyszer sem sackelnie a Super Bowl-győztes irányítót. Manning 323 yardot passzolt, negyven passzkísérletéből 24 volt pontos.

Viszont szokásával ellentétben csupán egy TD-passzt osztott ki, mondjuk ezzel együtt 34-nél jár 10 meccs után, és igen jó esélye van rá, hogy megdöntse Tom Brady 2007-ben felállított rekordját (50).