NFL: hihetetlen – hálaadáskor is a végén fordított a Detroit!

2016.11.24. 21:51
Örülhettek a Lions-szurkolók, újra nyert a Detroit (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 12. fordulójának nyitó mérkőzésén a Detroit Lions 16–13-ra legyőzte a csoportrivális Minnesota Vikingsot hálaadáskor.

A touchdownnal záruló első támadások után mindkét csapat csak mezőnygólig jutott a meccsen, amiből végül a házigazda jött ki jobban – de ne rohanjunk ennyire előre.

Az első félidőben a Vikingek két egymást követő játék során is megúszták a labdavesztést, de így is a Lions játszott fölényben, közel kétszer annyi yardot (218–110) haladt a Detroit, amely majd öt perccel többet birtokolta a labdát az első félidőben – mégis csak 10–7-re vezetett.

Jerrick McKinnon nagy játéka után egyenlített a nagyszünetet követően a Vikings, majd a záró felvonásban a vezetést is megszerezte a Minnesota – a Detroit a szezonbeli 11. meccsén is hátrányba került a negyedik negyedben (10–13).

Hogy aztán megint fordítson! A hajrában egy mezőnygóllal előbb egyenlített a Lions, majd Sam Bradford (31/37, 224 yard, interception) gyakorlatilag egyetlen hibáját az utolsó másodpercekben újabb Matt Prater-rúgással büntette a házigazda, megszerezve szezonbeli hetedik győzelmét (16–13).