NFL: hibátlan maradt a Bengals, Manningék szenvedtek

2015.10.18. 22:34
Peyton Manning háromszor adta el a labdát a Browns ellen (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) hatodik játékhetén a Cincinnati Bengals legyőzte a Buffalo Billst, így továbbra is hibátlan. A Pittsburgh Steelers harmadik számú irányítójával nyert az Arizona Cardinals ellen. A Miami Dolphins edzőváltás után győzni tudott, a Kansas City Chiefs pedig kikapott a Minesota Vikings otthonában. A Denver Broncos hatodik meccsét is megnyerte, annak ellenér, hogy Peyton Manning három interceptiont dobott a Cleveland Browns elleni hosszabbításos összecsapáson. A Detroit Lions megszerezte első sikerét a szezonban.

A Minnesota Vikings 16–10-re legyőzte a Kansas City Chiefst, ezzel sorozatban hatodszor nyert otthon. Andy Reid, a Chiefs vezetőedzője pályafutása során először áll 1–5-ös mutatóval csapatával.

A Pittsburgh Steelers 25–13-ra nyert az Arizona Cardinals ellen. A Steelersnél Michael Vick irányító megsérült, így a harmadik számú QB, Landry Jones vezette csapatát győzelemre. Jones 168 yardot és két touchdownt passzolt (mindkétszer az eltiltásból visszatérő Martavis Bryantnek). A Pittsburgh 4–2-vel áll, 2011 óta ez a legjobb mutatója hat fordulót követően.

Az edzőváltáson átesett Miami Dolphins 38–10-re kiütötte a Tennesse Titanst. A New York Jets 34–20-as győzelmet aratott a Washington Redskins felett. Brandon Marshall sorozatban negyedik meccsén jutott száz elkapott yard fölé, amire a Jets történetében 1968 óta nem volt példa.

A Cincinnati Bengals továbbra is hibátlan, miután 34–21-re nyert a Bills vendégeként. Andy Dalton három hatpontost passzolt, a Bengals pedig 1975 és 1988 után harmadszor kezdte a szezont 6–0-val.

A Denver Broncosnak piszkosul nehéz dolga volt a Cleveland Browns ellen – főként a támadóegység hibái miatt. Peyton Manning három interceptiont dobott, a szezonban pedig már tíznél jár, amivel vezeti a vonatkozó rangsort. A Browns egy mezőnygóllal hosszabbításra mentette a meccset, ám a Broncos Brandon McManus hárompontosával megnyerte a találkozót (26–23), s továbbra is hibátlan. Érdekesség, Manning legutóbb 2004-ben tudott ráadásos meccset nyerni a rájátszást is figyelembe véve.

A Detroit Lions hosszabbításban nyert a Chicago Bears ellen, ezzel először győzött a szezonban.