NFL: három TD-t futott a Jets játékosa – a Bills bánta

2016.09.16. 07:28
Matt Forte (jobbra) megállíthatatlan volt (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság második fordulójában a New York Jets 37–31-re győzött a csoportrivális Buffalo Bills vendégeként. A zöld-fehéreknél a nyáron szerződtetett Matt Forte három hatpontost futott.

Az előző idény alapszakaszának utolsó fordulójában épp a Bills ütötte el a Jetset a rájátszásba jutástól, így a New York-iaknak volt miért törleszteni – no meg javítani, hiszen az első játéknapon vereséget szenvedtek a Cincinnati Bengalstól.

A félidőben a Jets 20–10-re vezetett, a harmadik negyedben azonban a Bills fordított 24–20-ra. Ekkor jött a nyáron a Chicago Bearst elhagyó Matt Forte második és harmadik futott hatpontosával, a Jets pedig elhúzott 37–24-re. A Bills pontszámban már nem tudta beérni riválisát, Rex Ryan csapata ismét kikapott.

Forte 100 yarddal és három TD-nal zárt, Curtis Martin 2000-es bravúrja óta ő az első Jets-játékos aki idegenbeli találkozón legalább 100 yardot és három hatpontost futott.

A buffalós Tyrod Taylor három touchdownpasszt adott – ezekből Marquise Goodwin 84, Greg Salas pedig 71 yardos elkapott TD-t szerzett.

Ezt megelőzően legutóbb 2011-ben (Green Bay Packers–New Orleans Saints 42–34) fordult elő csütörtök esti mérkőzésen, hogy mindkét fél harminc pont fölé jutott.

A Jets két kör után 1–1-es, a Bills 0–2-es mutatóval áll.