NFL: retteghet a liga, a címvédő továbbra is félelmetes formában

2015.10.12. 08:48
Félelmetes formában a címvédő Patriots: Tom Bradyék ezúttal 30–6-ra győztek (Fotó: Reuters)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2015-ös alapszakaszának 5. fordulójában több mérkőzés is hosszabbításba torkollott, miután az eddig veretlen Falcons csak ráadásban tudta legyőzni a fővárosi Redskinst. A Cincinnati Bengals a sírból mentette hosszabbításra a Seahawks elleni összecsapást, és végül egy mezőnygóllal le is győzte Pete Carroll csapatát, így továbbra is hibátlan. A címvédő New England Patriots továbbra is parádés: Tom Brady ezúttal három touchdownnal járult hozzá a csapat sikeréhez. A Lions továbbra is nyeretlen, a Broncos kiszenvedte a győzelmet a Raiders ellen.

New York Giants–San Francisco 49ers

A Giants hazai környezetben, egy rendkívül pontgazdag és izgalmas összecsapáson verte a 49erst. Eli Manningék hihetetlen hajrát vágtak le,és 21 másodperccel a vége előtt Larry Donnell 12 yardos touchdownjával 30–27-re fordítottak.

Odell Beckham Jr., a Giants sztárelkapója ismét nagy napot zárt: a 22 esztendős játékos 121 yarddal és TD-nal zárta a napot, igaz, egy kisebb sérülést összeszedett, de néhány perc pihenés után, az utolsó támadásra azért visszament a pályára.

Dallas Cowboys–New England Patriots

A New England pihent az előző héten, így frissen várhatta a Dallas elleni mérkőzést. A Cowboysban rengeteg kulcsjátékos sérült volt, ez meg is látszott a gárdán. Noha egy negyedig jól tartották magukat a hazaiak, Tom Brady szépen lassan felőrölte a dallasi védelmet, amely a nagy nyomással nem is bírt sokáig, és a nagyszünetre a Pats már 13–3-as előnnyel vonulhatott.

A Brandon Weeden irányította Cowboys-offense a második félidőre sem tudta összekapni magát, ebben is csupán három pontot sikerült a felraknia a táblára, Brady viszont egyenesen gálázott: a címvédő irányítója két passzolt, valamint egy futott touchdownt szerzett, a labdát pedig egyszer sem adta el.

A New England végül simán, 30–6-ra győzött, és mérlege 4–0-ra módosult.

Detroit Lions–Arizona Cardinals

Rendkívül rossz formában van a Detroit Lions, hiszen a Cardinals elleni összecsapást 0–4-es mutatóval várta. Jim Caldwell együttese a várakozásoknak megfelelően nem is tudta megnehezíteni az Arizona dolgát, amely már az első félidőben berámolt 28 pontot az Oroszlánoknak.

A második félidő sem úgy folytatódott, ahogy azt a Ford Field legtöbb nézője várta, sőt! Matt Stafford, a Detroit irányítója olyan rosszul játszott, hogy három eladott passza után az edzői stáb leparancsolta őt a pályáról, és Dan Orlovsky, a gárda csereirányítója vette át a helyét, persze ő sem ment sokra. A meccset 42–17-re a Cardinals nyerte meg, és tovább javította a mérlegét, ami így már 4–1.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat marad legtovább veretlen a 2015-ös NFL-idényben?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Oakland Raiders–Denver Broncos

Peyton Manning továbbra sem játszik jól, szerencséjére azonban a védelem hétről hétre kisegíti. A 39 esztendős quarterback ezúttal TD-passzt sem adott, kétszer viszont elszórta a labdát, de a Raiders nem tudta kihasználni ezeket a hibákat. A védelem zseniális, nem elég, hogy végig rettegésben tartotta Derek Carrt, az Oakland irányítóját, még labdát is szerzett, amit a szélső hátvéd Chris Harris Jr. visszahordott touchdownra.

Hiába tartotta magát jól a Raiders, a rúgó Sebastian Janikowski két elrontott mezőnygólja sokba került: a Broncos 16–10-re győzött, és veretlen maradt.

A 19 órás mérkőzéseken

Tampa Bay Buccaneers–Jacksonville Jaguars

A két floridai gárdának, az 1/1-es Tampa Baynek és az 1/3-as Jacksonville-nek ebben a szezonban sem ment eddig túl jól a játék. Az első hatpontos támadás a Blake Bortles vezette Jaxhez fűződik: Bortles egy szép sorozat végén a másodéves Allen Hurnsnek adott remek TD-passzt (7–3), ám erre a Buccaneers 17 ponttal válaszolt. Az első félidőben Bortles amellett, hogy eladta a labdát, egyszer még megvillant, ezúttal Allen Robinsont találta meg az ellenfél végzónájában (20–14.)

A második félidőben a Jaguárok aztán tíz pontot raktak fel a táblára egyhuzamban (24–20), a harmadik harmad utolsó másodperceiben azonban az újonc Corey Grant kezéből az egyik Bucs-védő kiütötte a labdát, és sikerült TD-ra visszahordani, a kétpontos kísérletet pedig az 1/1-es Jameis Winston megcsinálta, amivel a Tampa Bay 31–24-re fordított. A Jacksonville futás elleni védekezése az egész mérkőzésen elképesztően gyenge volt, Doug Martin pedig egyyardos touchdown-futásával már három hatpontosnál tartott: két futott, és egy elkapott TD szerepelt a neve mellett, az állást ráadásul 38–24-re módosította.

Noha az utolsó percben még szépített a Jax, de ezzel is csak kozmetikázni tudta a végét, így a Tampa Bay Buccaneers egy izgalmas mérkőzésen 38–31-re győzött.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2015-ös kiírását?

Cincinnati Bengals–Seattle Seahawks

A Bengals hibátlanul állt a Seahawks elleni összecsapásig, ám ennek ellenére sem lehetett nyugodt, miután Pete Carroll csapata egyre jobb formában van az elmúlt hetekben. Így is jobban kezdett a hazai környezetben szereplő Cincinnati: Tyler Eifert 14 yardos elkapott touchdownjával vezetést szereztek (7–0), ám innentől semmi sem úgy alakult, ahogy azt Andy Daltonék elképzelték. Russell Wilson 30 yardos TD-passzt osztott ki, majd a harmadik negyedben Thomas Rawls 69 yardos futásával, és egy labdaszerzés után visszahordott hatpontossal a Halászsasok 24–7-re elhúztak.

Az utolsó játékrész elején ismét Eifert szerzett touchdownt, majd Dalton rohant be a seattle-i végzónába (24–21), ráadásul egy mezőnygóllal egyenlíteni is sikerült, hosszabbításra mentve a meccset. A ráadásban aztán sikerült kivédekezni a Seahawks támadását, ezzel szemben a Cincy eljutott mezőnygól távolságba, és Mike Nugent nem is hibázott 42 yardról.

A Bengals továbbra is hibátlan, 5–0-val áll, és elképesztően fontos győzelmet aratott.

A többi pályán

A Baltimore Ravens hosszabbításban szenvedett vereséget a csoportrivális Browns ellen. A Kansas City az utolsó másodpercekben kapott ki a Chicagótól, ráadásul nagy áldozattal járt mindez, miután a futó Jamaal Charles súlyos térdsérülést (az első diagnózis szerint elülső keresztszalag-szakadást) szenvedett. A Philadelphia Eagles a kezdeti nehézségek után végül felülkerekedett a New Orleanson, így Chip Kelly csapata javítani tudott a Washington elleni zakó után. Siralmasan játszott a Bills támadósora a Titans ellen az első félidőben, ám a védelem így is meccsben tartotta a gárdát, és a második harminc percben végül sikerült fordítania Tyrod Tayloréknak. Az Aaron Rodgers vezette Packers annak ellenére is könnyedén nyert a Rams ellen, hogy a Sajtfejűek irányítója két interceptiont is dobott, amellyel több mint ezer (!) támadójáték után adott el ismét labdát a Lambeau Fielden. Az Atlanta Falcons rendkívül megszenvedett szezonbeli ötödik sikeréért, ám a hosszabbításban sikerült felülkerekednie a Redskinsen, miután a szélső hátvéd Robert Alford labdát szerzett, és visszahordta TD-ra.