NFL: csereirányítójával menetel a Colts, fontos Vikings-siker

2015.11.29. 22:47
Tényleg jó az öreg a háznál: Hasselbeck vezette sikerre a Coltsot (Fotó: Reuters, archív)
Az észak-amerikai amerikaifutball-bajnokság (NFL) 12. fordulójában is győzött a Colts, amely Matt Hasselbeckkel, a 40 esztendős csereirányítójával remekel. Fontos összecsapást nyert meg a Minnesota Vikings is. A Bengals hozta a kötelezőt a Rams ellen, a Jets pedig kiütötte csoportriválisát, a Miamit.

Az Indianapolis Colts védelme nem nagyon bírt a Vincent Jackson, Mike Evans párossal a Tampa Bay Buccaneers elleni összecsapás első félidejében. A két égimeszelő több fontos elkapást megcsinált, mellettük pedig a futó Doug Martin is remekelt, ő már két negyed után 90 yardnál járt.

Az alapszakasz menetrendje (1–10. forduló)
Az alapszakasz menetrendje (11–17. forduló)
A csoportok állása
A konferenciák állása
A rájátszás menetrendje

A fölény viszont nem mutatkozott meg nagy pontkülönbségben, a Tampa Bay ugyanis jobbára mezőnygólokkal fejezte be az akcióit, így Lovie Smith csapata a cseppet sem megnyugtató 12–6-os részeredménnyel vonulhatott nagyszünetre.

A második félidőben megtört az indianapolisi jég, Matt Hasselbeck egy szép támadás végén T. Y. Hiltont találta meg a Bucs végzónájában (16–12). A minimális különbséget az egyéni hibák szolgáltatták: amíg az egyik oldalon Connor Barth mezőnygólt és jutalompontot is kihagyott, addig Adam Vinatieri, a Csikók rúgója nem tudott a mezőnyből hibázni és összesen négyszer talált be a póznák közé.

A mérkőzést a Colts nyerte 25–12-re, miután teljesen felőrölte ellenfelét, és Hasselbeckkel a kezdőben ebben a kiírásban még nem veszített.

A 6–4-gyel álló Atlanta a 7–3-as Minnesotát fogadta a tizenkettedik játékhéten. A vendégek nagyszerűen kezdték az összecsapást és már az első negyedben megszerezték a vezetést, méghozzá Adrian Peterson révén. A Falcons a második játékrészben mezőnygóllal válaszolt, de Matt Ryan és a támadóegység gyenge teljesítménye rányomta a bélyegét a meccsre.

A Vikings a második félidőben szépen lassan bedarálta egyre inkább elfáradó ellenfelét, Peterson a második futott touchdownjával a kegyelemdöfést is bevitte (20–3). A Dan Quinn vezette Atlanta végül 20–10-re kapott ki és tovább szenved, miután sorozatban negyedszerre hagyta el vesztesként a pályát.

Rex Ryan, a Buffalo vezetőedzője az előző heti, Patriots elleni blama után elmondta, a gárda fiatal sztárelkapóját, Sammy Watkinsot többször kellene célba venni. Így is lett: Watkins a Chiefs elleni rangadó félidejében 158 yardnál és 2 touchdownnál járt, a Bölények pedig 16–14-es előnyben voltak.

A harmadik negyedben Travis Kelce hatpontosával fordított a Chiefs (21–16), majd előnyét Cairo Santos pontos mezőnygóljaival tovább növelte (30–22) és meg is nyerte az összecsapást.

A többi mérkőzésen
A Texans a Saints ellen sem izzadt meg. A Bengals hazai pályán győzte le könnyedén a St. Louist. A Raiders másfél perccel a meccs vége előtt fordította a maga javára a Titans elleni találkozót. Későn kapcsolt a Giants – Eli Manningék húszpontos előnyt adtak a rivális Washingtonnak. Szépíteni még sikerült, de fordítani már nem. Philip Rivers 300 passzolt yarddal és 4 TD-átadással szállította a San Diego Jacksonville elleni sikerét. A Jets kiütötte a Miamit.

A Seahawks–Steelers és a 49ers–Cardinals meccsekről itt olvashat!