Elképesztő hengerlés, Super Bowlba menetelt a Carolina Panthers

2016.01.25. 00:39
Cam Newton ismét varázsolt, vezetésével Carolina Panthers könnyedén legyőzte az Arizona Cardinalst (Fotó: nfl.com)
A Denver Broncos után a Carolina Panthers is bejutott a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) nagydöntőjébe, az 50. Super Bowlba, miután hazai pályán 49–15-re győzött az Arizona Cardinals ellen.

Az alapszakasz két legponterősebb gárdája csapott össze, így látványos összecsapásra volt kilátás. Izgalmasra viszont nem sikerült a meccs.

A Carolina a szezon nagy részében látott domináns játékának köszönhetően kis túlzással már az első negyedben eldöntötte a meccset, mert bár előbb még Gano mezőnygóljával csak három pontot szerzett, Ted Ginn és Philly Brown nagy játékaival az első negyedórát követően már 17–0 volt az állás.

A vendégek még egy elveszített labda ellenére is szépítettek David Johnson villanásaival (17–7), sőt megvolt az esélyük a további zárkózásra is, de Patrick Peterson is elejtette a tojást, Cam Newton pedig büntetett (24–7).

Az elképesztő labdaeladás-háborúval záruló félidőt követően ismét mezőnygóllal jelentkezett a Panthers, majd Newton újabb futásaival 34–7-es hazai előnnyel fordultak a végjátékra a felek.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az 50. Super Bowlt?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Cardinals kezdeti lendülete Fells TD-jában, a sikeres kétpontosban és a kivédekezett támadásban csúcsosodott ki (34–15), Palmer azonban újra eladta a labdát, Funchess elkapása pedig hamar lehűtötte a vendégkedélyeket. Nem sokkal később pedig már 49-nél járt a házigazda, Luke Kuechly a Seattle után az Arizona ellen is TD-ra vitt vissza egy interceptiont, a végén pedig már csak a lefújást várták a felek (49–15).

Az alapszakasz legjobb mérlegével (15–1) záró Carolina ezúttal nem engedte vissza a meccsbe nagy előnyből az ellenfelet, így simán nyert, és a 2003-as idény óta először, története során másodszor készülhet a Super Bowlra – a New Englandet kiejtő Denver Broncos ellen.

NFL 2015
KONFERENCIADÖNTŐ, AFC
Carolina Panthers (1.)–Arizona Cardinals (2.) 49–15 (17–0, 7–7, 10–0, 15–8)

4. negyed

0.00 – Szenved még egy kicsit a Cardinals, de elfogy az idő.

1.17 – Letérdelgetik az időt. Nagyon simán nyer a Panthers.

4.30 – Ez nagyon csúnya lett. Palmertől most Boston lopott labdát.

5.11 – TOUCHDOWN. És még a védelem is szerez egy TD-t, Kuechly ugrik be a passzsávba, és a Seahawks elleni pick six után most is szerez egyet. 49–15

5.26 – TOUCHDOWN. Greg Olsen 54 yardos elkapása után Newton futott first downt, a támadás végén pedig Funchess szerzett TD-t, a kétpontost pedig Tolbert elkapásával oldották meg a Párducok.

11.48 – Ha az volt, nem kapaszkodott bele a Cardinals. A félpályáról felívelt Palmer-passzt Coleman húzta le, és még egy facemask-büntetés is van a vendégeknél.

12.58 – Utolsó szalmaszál? Hamar lezavarták Newtonékat, a saját 36-osáról jöhet a Cardinals.

14.22 – TOUCHDOWN. 4. és 2-t megoldotta Johnson majd Fells jegyzett 21 yardos TD-t. A kétpontost Nelson értékesítette. 34–15

3. negyed

0.00 – Apró játékokkal jön előre az Arizona, az ellenfél 29-esénél jár.

2.08 – ELDŐLT? Powers az interceptionre ment, ha csak elütni próbálja, aligha lett volna 39 yardos elkapása Ginn-nek. Funchess 16 yardos játéka után már a vörös zóna előterében volt a házigazda, Newton 3. és 10-re is megfutotta, majd 12 yardról is bevitte, hatalmat ütközve. 34–7

6.19 –
Már Fitzgerald is hibázik, így nagyon nehéz lesz szorossá tenni a meccset.

7.53 – MEZŐNYGÓL Olsen 29 yardos elkapásával közeledett a Carolina, majd Tolbertével a 9 yardosnál járt. Stinson földre vitte Newtont, Olsen pedig néhány yarddal a célzóna előtt kapta el a labdát harmadikra, így mezőnygól jöhetett 21 yardról, sikeres is lett. 27–7

15.00 Folytatódik a meccs. A 20-asról jöhet a Panthers.

2. negyed

0.00
Letérdeli a Panthers, szünet.

0.56 NA JÓ... INTERCEPTION!
A legutóbbi négy playből a harmadik labdaeladás! Palmer passzát Coleman hátrafelé vetődve lehúzta.

1.12 ÉS VISSZAKAPJA A PANTHERS!
Peterson jóvá tenné a hibáját, 72 yardon keresztül vitte vissza a labdát, a Panthers 22-eséig.

1.47 HIHETETLEN, MEGINT FUMBLE!
Charles Johnson verte ki Palmer kezéből, Boston szerezte meg.

1.56 TOUCHDOWN!
Büntetett a Panthers, Stewart két futásból 40 yardot futott így rögvest az ellenfél egyyardosáig jutott a csapat, harmadikra pedig Newton benyújtotta a labdát. 24–7

4.54 MEGINT FUMBLE!
Gyorsan lezavarták a hazai támadókat, de a punt után Patrick Peterson elejtette a labdát, jöhet a Panthers.

5.46 TOUCHDOWN!
Éledezik a Cardinals. A 3. és 11 megoldása után két hazai szabálytalanság is segítette a vendégeket, végül David Johnson futott közelről a célzónába. Thomas Davist ápolni kell. 17–7

11.47 Három kísérletből mínusz egy yardig jutott a Panthers, a 21-eséről jöhet a Cardinals.

12.43 FUMBLE! David Johnson 23 yardos futása után a Panthers 37-eséig jutott a Cardinals, de egy rossz passz és futás után a 3. kísérletre kiverték Palmer kezéből a labdát a védők.

1. negyed

0.00 Fitzgerald rövid elkapása után David Johnson futott 14 yardot a saját 36-osáig, véget ért az első negyed.

0.49. TOUCHDOWN! Ez gyors volt, egy rossz hosszú passz és egy rövid Stewart-futás után Cam Newton megint elereszti a nagy passzt, Philly Brown 86 yardos TD-t szerzett. 17–0

1.48 – Két sikeres első kísérlet után a Cardinals is próbált trükközni egyet, Fitzgerald passza pontatlan lett, majd Josh Norman szerzett kis híján labdát. A 12-esről jöhet a Panthers.

Ginn eddig 67 összyardot szerzett, az Arizona 17-et...

4.31 – TOUCHDOWN! A kritikus harmadik kísérletet Olsen megoldotta vetődéses elkapásával, majd egy trükkös játék során Ginn kapta meg futóként a labdát, és óriási kört megtéve 22 yardos TD-t szerzett. 10–0

7.47 – Rögvest egy támadó hibával indult a Cardinals, majd McClainnek volt kis híján csodainterceptionje egy kézzel, mielőtt harmadikra David Johnson 16 yardos elkapást mutatott be. Két rossz passzkísérlet és egy negatív futás után jöhetett ismét a punt, Ginn 32 yardon keresztül vitte vissza, éppen átlépve a félpályát.

9.30 – Stewart rövid futása után Philly Brown 14, Newtoné után Ginn 13 yardos elkapással ért el első kísérletet, de az ellenfél 27 yardosán megrekedt a Panthers. Időt kért a Cardinals, hogy ne kapjon büntetést azért, mert túl sok védő volt fent, Gano pedig 45-ről, ha csücskösen is, de beszúrta. 3–0

13.26 – Ez gyors volt. David Johnson két rövid futása után Carson Palmer passza magas Floydnak, egyből puntra kényszerült a Cardinals. Butler rúgása után Ginn a saját a 34-eséig vitte vissza a labdát.

15.00 – Az Arizona kezdi a mérkőzést. A saját 20 yardosáról.