Az év interceptionje után a Baltimore jutott az AFC elődöntőjébe

2015.01.04. 01:57
Cam Newtonék a harmadik negyedben törték fel az Arizona ellenállását (Fotó: Action Images)
A Carolina az Arizonát fogadta az NFL rájátszásának első fordulójában, a wild card héten, és rosszabb mérlege ellenére is simán, 27-16-ra legyőzte. Ryan Lindley, a Cardinals irányítója végig szenvedve, összesen 101 passzolt yardig jutott, az alapszakaszban nagyszerű védelem pedig hiába szerzett többször is labdát, a támadóegység nem tudott mit kezdeni a Panthers védőivel. Az Amerikai főcsoportban a Baltimore Ravens idegenben megfricskázta a Pittsburgh Steelerst.
Izgalmas csatának ígérkezett a Cardinals carolinai vendégjátéka annak ellenére is, hogy a hazai csapat a leggyengébb mérleggel jutott be a rájátszásba, hiszen hét győzelme mellett nyolcszor kikapott, egyszer pedig döntetlent játszott, míg Bruce Arians csapata 11 sikere mellett ötször hagyta el vesztesen a pályát. Érdekesség, hogy a Panther csupán a második csapat, amely negatív mérleggel jutott a playoffba, és a 2010-es Seattle-höz hasonlóan egyből ment is egy kört...

A találkozó a Panthers remeklésével kezdődött, és a hazai együttes az első negyedben Jonathan Stewart 13 yardos touchdownfutásával, valamint Graham Gano 47 yardos mezőnygóljával 10–0-ra el is húzott. A Cardinals védelme a folytatásban magára talált, és rendre megállította a Panthers támadóit.

Ezek után fordult a kocka, először a speciális egység, majd Cam Newton hibázott hatalmasat, két labdaszerzéséből pedig azonnal pontokat szerzett Arians együttese. Először Daniel Fells kapott el egyyardos TD-t, majd az újonc Marion Grice futott hatpontost, így az Arizona 14–13-s vezetéssel vonulhatott nagyszünetre.

A harmadik negyedben már a Cards volt az, amely buta hibákkal pontokhoz segítette ellenfelét. Fozzy Whittaker 39 yardos TD-ja után Ted Ginn Jr. rögtön elvesztette a játékszert, amelyet Jonathan Stewart büntetett touchdownnal, a Panthers így másfél perc alatt 14 pontot szerzett, és 27–14-re módosította az állást. Ryan Lindley, a vendégek 25 éves irányítója ezúttal is rendkívül gyenge teljesítményt nyújtott, és a nagy szélben hatalmas gondjai akadtak a pontos átadásokkal, és a harmadik játékrész végén még csak 43 (!) passzolt yardnál járt, és a támadószekció ebben a 15 percben mínusz három yardot „tett meg”.

Kövessen minket a Facebookon is!

A negyedik negyedben Newton labdavesztése után Lindley próbálkozhatott a hazaiak nyolcyardosáról, ám rögtön az év csapatába is bekerülő linebacker, Luke Kuechly kezébe passzolta azt, így visszaadta a Párducoknak a támadás jogát. A maradék játékidőben már csak safety született az utolsó másodpercekben, így a Carolina Panthers 27–16-re legyőzte az Arizona Cardinals, és ezzel bejutott a főcsoport-elődöntőbe.

Hogy hol kell pályára lépnie a Carolinának, az a vasárnapi Dallas–Detroit mérkőzésen dől el, ha a Cowboys nyer, akkor Seattle-be utaznak a Párducok, ha a Detroit, akkor Green Baybe.

Joe Flacco néha nagyot menekülve vezette sikerre a Ravenst (Fotó: Action Images)

AFC

A két ősi rivális harmadszor találkozott a szezonban, eddig két teljesen ellentétes meccset játszottak egymással, Baltimore-ban a Ravens nyert 20 ponttal (26–6), Pittsburghben pedig a Steelers – a hat TD-passzt adó Big Ben Roethlisberger vezérletével (43–23).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a 2014-es NFL-szezont?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az alapszakasz második legtöbb futó yardját szállító Le'Veon Bell hiányában is biztatóan kezdett a hazai támadósor, de két ígéretes támadásából összesen csak egy mezőnygólig jutottak Big Benék (3–0).

A második negyedben Bernard Pierce futásával megszületett a mérkőzés első touchdownja (3–7), majd Shaun Suisham és Justin Tucker mezőnygólpárbaja következett, mindketten kettőt értékesítettek (9–13).

Az újabb fordulópontot a sorozatban ötödik playoffmeccsén is 100-as irányítómutató felett záró Joe Flacco (259 yard, 2 TD, 0 interception, 114-es mutató) Hudini-mutatványa előzte meg, James Harrison hiába üldözte, nem tudta földre vinni a harmadik kísérletnél, a Hollók irányítója pedig Torrey Smith találta meg a célterületen (9–20).

Volt azonban csavar még a mérkőzésben, az egész szezonban kiválóan játszó Justin Forsett vesztette el a labdát a félpályánál, a háromfejű pittsburghi szörnyeteg épen maradt két játékosa, a holtversenyben legtöbb passzolt illetve a legtöbb elkapott yardot felmutató Roethlisberger, Antonio Brown kettős pedig egyből egy 44 yardos passzal kezdett, a célterület közvetlen közeléből pedig már nem hibázott a Steelers. Martavis Bryant 6 yardos elkapása után a kétpontos kísérlet viszont kimaradt (15–20).

Innentől kezdve pedig nem volt már visszaút a hazaiaknak, előbb ugyan még mezőnygólon tartották a marylandi együttest, ám Terrell Suggs lábbal(!) elkapott interceptionje után egyből büntettek Flaccóék (15–30).

Suggs hihetetlen interceptionje

A Steelers ugyan még eljutott a célzóna közelébe, de a néhány játékra kiváló Roethlisberger (334 yard, 1 TD, két interception) eladta a labdát. Egy blokkolt punt utáni safetyvel 30–17-re közeledett még a házigazda, de az újabb hiba megpecsételte a pittsburghiek sorsát.

A Ravens ellenfele már most ismert, hatodik kiemeltként a New England Patriots otthonában lép pályára a főcsoport elődöntőjében.

NFL, RÁJÁTSZÁS, WILD CARD
NFC
Carolina Panthers (4.)–Arizona Cardinals (5.) 27–16 (10–0, 3–14, 14–0, 0–2)
AFC
Pittsburgh Steelers (3.)–Baltimore Ravens (6.) 17–30 (3–0, 6–10, 0–10, 8–10)

AFC
New England Patriots (1.)–Baltimore Ravens (6.)
2015.01.10. 22.35
Denver Broncos (2.)–A wild card kör jobb kiemelésű továbbjutója (4./5.) 2015.01.11. 22.40
NFC
Seattle Seahawks (1.)–A wild card kör gyengébb kiemelésű továbbjutója (4./6.) 2015.01.11. 2.15
Green Bay Packers (2.)–A wild card kör jobb kiemelésű továbbjutója (3./4.) 2015.01.11. 19.05
KONFERENCIADÖNTŐK (2015.01.18.)
AFC
A konferencia-elődöntő magasabban kiemelt győztese (1./2./4./5.)–A konferencia-elődöntő alacsonyabban kiemelt győztese (2./4./5./6.) 22.40