Cam Newton négy touchdownnal segítette győzelemhez a Pantherst

2012.11.27. 06:22
„Super Cam" megmentette a Pantherst (Fotó: Action Images)
Az NFC két leggyengébb mérlegű csapata találkozott Philadelphiában magyar idő szerint kedd hajnalban. A Philadelphia Eagles helyzetét súlyosbította – a nehézkes védelem és az omladozó támadófal mellett –, hogy kezdő irányítóját és futóját is nélkülözte, míg a Panthers leginkább Cam Newton szinte törvényszerű másodéves visszaesését szenvedi meg a mostani szezonban. Ezen a mérkőzésen azonban nem lehetett panasz a Carolina mozgékony irányítójára, aki két touchdown-passzt osztott ki, két hatpontost pedig saját maga futott meg, így a védelem és a speciális egység labdaszerzéseinek segítségével győzelmet tudtak aratni a Lincoln Financial Fielden.

A Philadelphia Eaglest az agyrázkódást szenvedett Michael Vick helyett irányító Nick Foles az előre összeállított játékoknak köszönhetően gyorsan végigvezette csapatát az első drive során a pályán, de a Carolina védelme a vörös zónában összeszedte magát, így a hazaiaknak meg kellett elégedniük Alex Henery mezőnygóljával (3–0). Cam Newton válaszképp hasonlóan könnyedén menetelt végig csapattársaival a pályán a következő labdabirtoklás során, mely egy Gary Barnidge-nak kiosztott 24 yardos touchdown-passzal zárult (3–7). Miután az Eagles nem tudott előrehaladni a következő támadás során, a philadelphiai közönség rögtön szórványos pfujolással nyilvánított véleményt, majd ugyanez folytatódott jócskán felerősödve, amikor előnyös mezőnypozícióból 43 másodperc alatt beért TD-re a Panthers: Brandon LaFell volt teljesen üresen, és egy 43 yardos elkapással növelte az előnyt (3–14).

Az Eagles támadósora ismét csak mezőnygólig jutott a következő próbálkozásból (6-14), de legalább a védelme az első két, TD-ben végződő Carolina-akciót követően puntra tudta kényszeríteni Cam Newtonékat. Bryce Brown, a LeSean McCoyt helyettesítő újonc futó nem sokkal ezután 65 yardról be is rohant a Panthers célterületére – összesen 173 yardig és két TD-ig jutott, ami klubcsúcs az elsőévesek között. A hazaiak viszonylag gyorsan egyenlíthettek volna, de mivel a kétpontos kísérletet elhibázták, néhány percig a Carolinánál maradt az előny (12–14), ugyanis a szünet előtt Henery újabb field goaljával a Philly minimális különbségű vezetésre tett szert (15–14).

A második félidő egy 55 yardos Newton, Murphy összjátékból, illetve néhány rövid és közepes hosszúságú futásból összeálló Carolina-támadással indult, melynek végén a Panthers irányítója maga vitte át a disznóbőrt a gólvonalon (15–21). A Philadelphia válasza nem váratott sokáig magára, elsősorban egy 50 yardos pass interference büntetésnek köszönhetően tették meg az előttük álló távot a Carolina gólvonalának küszöbéig, majd a remekül játszó Brown ötyardos futásával visszavették a vezetést (22–21). Két perccel, és egy rögtön megállított Carolina-drive-val később Charles Johnson kiverte Bryce Brown kezéből a labdát – ez volt a fiatal running back második fumble-je a harmadik negyedben, ráadásul mindkettőt elveszítette.

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

Az első labdavesztéssel ellentétben ezúttal pontokra is tudták váltani a turnovert a vendégek, de az Eagles-védelem helytállásának köszönhetően egyelőre csak háromra (22–24), viszont a Brownék megakasztása utáni ellentámadás ismét egy Cam Newton által megfutott TD-vel ért véget, igaz Gano extrapont-kísérlete kimaradt, így nem nőtt két labdabirtoklásnyira a különbség (22–30). Az Eagles helyzete viszont nem vált könnyebbé, Brandon Boykin ugyanis elvesztette a labdát a kezdőrúgást követő visszahordás során, így a Panthers már három összeszedett fumble-lal magasodott az Eagles fölé a labdaszerzési harcban. A vendégeknek ekkor már nem volt más dolguk, mint megtartani a játékszert, és lepörgetni a hátralévő időt, amit meg is tettek, így a Carolina Panthers labdaszerzéseinek és hatékony támadójátékának köszönhetően megérdemelt győzelmet aratott a Philadelphia Eagles otthonában.

Mindkét alakulat 3/8-as győzelem/vereség mutatóval áll csoportja utolsó helyén.