NFL: Brady nélkül is nyert a Pats, kikapott a Colts

2016.09.12. 07:37
Larry Fitzgerald (pirosban) hiába szerzett két touchdownt, csapata kikapott a New Englandtől (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) első fordulójában az eltiltott Tom Brady nélkül felálló New England Patriots 23–21-re nyert az Arizona Cardinals vendégeként. Az Indianapolis Colts hazai pályán 39–35-ös vereséget szenvedett a Detroit Lionstól – Andrew Luck hiába passzolt négy touchdownt.

Nem várt könnyű meccs a Hazafiakra, hiszen a négy meccsre eltiltott Tom Brady mellett a kezdő támadósorból sérülés miatt hiányzott a Nate Solder, Jonathan Cooper, Sebastian Vollmer támadófalember-hármas, a futó Dion Lewis a liga legjobb tight endje, Rob Gronkowski is.

Jimmy Garoppolo (24/33, 261 yard, TD) azonban kiváló játékkal feledtette a hiányzókat, Julian Edelmant többször is megtalálva magabiztosan kezdte a meccset és Chris Hogannek adott 37 yardos TD-passzával, valamint Stephen Gostkowski mezőnygóljával 10–0-ra ellépett a Patriots.

Garoppolo labdavesztése (amelyet volt csapattársa, a szezon előtt Arizonába cserélt Chandler Jones kaparintott meg) után éledezett a hazai támadósor, a szezon végén visszavonuló Larry Fitzgerald elkapásával szépített a szünet előtt (7–10).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a NFL 2016-os kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A második félidőt is ígéretesen, ötperces touchdown-drive-val kezdte a Patriots, ezúttal LeGarrette Blount ért a célterületre, de a vendégfutó labdavesztése után ismét büntetett a Cardinals, a 89 futott és 43 elkapott yardig jutó David Johnson kozmetikázott (14–17).

Gostkowski 53 yardos rúgása után Fitzgerald újabb touchdownjával először vezetett a Cardinals (21–20), de a vendégek rúgója három és fél perccel a vége előtt 32 yardról is eredményes volt (21–23). A Cardinalsnak volt még egy ellentámadása, Fitzgerald elkapásaival szépen is haladt a gárda, majd egy megtorpanás után végül a Patriots 29 yardosáig jutott, Chandler Catanzaro viszont 47 yardról mellé lőtt.

Érdekesség, hogy a Patriots ezt megelőzően a 49. Super Bowlon lépett itt pályára, akkor az utolsó másodpercekben Malcolm Butler interceptionje jelentette a Hazafiak győzelmét a Seattle ellen.