Peyton Manningék elsöprő hajrája; a címvédő kiütötte az éllovast

2014.11.23. 22:29
Russell Wilsont hétszer is talajba döngölték a Pintyek, végül mégis ő örülhetett (Fotó: Action Images)
Az NFL 12. játékhetén a Colts simán verte a csoportrivális Jacksonville-t, a Tennessee az újonc Zach Mettenberger remek játékával sem tudta megállítani az Eaglest, a Browns szokásohoz híven ezúttal is az utolsó pillanatokban döntötte el a Falcons elleni találkozót. A 22 óra után kezdődő mérkőzéseken mindkét Super Bowl-résztvevő nyert, a bajnok Seattle kiütötte az éllovas Arizonát, a Denver pedig nagyot hajrázva verte a Miamit.

A 22 ÓRA UTÁN KEZDŐDŐ MÉRKŐZÉSEKEN

A Seattle-nek a csoportgyőzelem reményének fenntartásához mindenképpen le kellett győznie otthon a Seahawkst tavaly idegenben megviccelő, 9–1-es mérleggel kezdő Arizonát. Russell Wilsont hétszer is földbe gyalulta ugyan az Cardinals kiváló védelme, azonban így is az irányító örülhetett: 211 passzot és 73 futott yardig jutott, együttese pedig Steven Hauschka négy mezőnygólja mellett Cooper Helfet akrobatikus touchdownjával is beköszönt, miközben a védelem három ponton és csupán 204 yardon tartotta a listavezetőt (19–3).

A St. Louis Rams elképesztő végjátékban maradt alul San Diegóban. Nick Novak és Greg Zuerlein gyors mezőnygólváltása után Janoris Jenkins 99 yardon keresztül cipelte vissza Philip Rivers átadását (3–10). A Chargers még a szünet előtt szépített, majd Ryan Mathews (12 futás, 105 yard, TD) 32 yardos futott touchdownjával fordított (13–10), Andrew Gachkar fumble után visszavitt labdájával pedig ellépni látszott ellenfelétől (20–10). Tavon Austin 6 yardos futásával kozmetikázott a Rams, de a meccs során két labdát is elejtő Keenan Allen (104 yard, TD) elkapásával ismét tíz volt közte (27–17). Nem adta fel azonban a Rams, és előbb Stedman Bailey (89 yard, TD) elkapásával szépített (27–24), majd óriási visszahordása után az ellenfél 40 yardosáról jöhetett a St. Louis. 1:09-cel a vége előtt pedig már a Chargers hatyardosánál járt a csapat, karnyújtásnyira került a hosszabbítás, de még a győzelmet jelentő TD is. Ehhez képest Shaun Hill passzát Marcus Gilchrist megkaparintotta az utolsó percben, így a San Diego kiküzdötte a sikert (27–24).

A San Francisco Anquan Boldin (137 yard, TD) 30 yardos elkapásával szerzett vezetést a Washington ellen, de Alfred Morris (125 yard, TD) egyyardos futásával felelt a Redskins, majd a mezőnygólháború során fordított a vendégcsapat (10–13). Az utolsó szó azonban a 49ersé volt, Carlos Hyde egy sikeres negyedik kísérletet is hozó támadássorozat végén 4 yardról rongyolt a célterületre (17–13). A 49ers és a Seahawks is 7–4-re módosította mérlegét, csütörtökön pedig a hálaadásnapi éjjeli rangadón egymás ellen tehetnek nagy lépést a rájátszás felé.

A Miami a 228 yardot és 3 TD-t passzoló Ryan Tannehill vezérletével 28–17-es előnnyel várta a záró felvonást Denverben, de az utolsó játékrészben Peyton Manningék 22–0-s sorozattal fordítottak, és végül 39–36-ra nyertek. A Broncos irányítója négy TD-passzt adott, ebből hármat is a 87 yardig jutó Demaryius Thomasnak, majd Tannehill eladott labdája után egyet Wes Welkernek is kiosztott. Rajtuk kívül kiemelendő még Emmanuel Sanders 125 elkapott és C. J. Anderson 167 futott yardja. A házigazdának még az is belefért, hogy a második félidő elején Manning elcsúszása miatt csak mezőnypróbálkozásig jutott, a 33 yardos rúgást pedig Brandon McManus kihagyta és a rövidre zárt vendégtámadás után Isaiah Burse elejtette a labdát, a Dolphins pedig közeli TD-t szerzett – 20–21 helyett 17–28-ra módosítva az állást.

Steven Jacksont (Atlanta Falcons) állítja meg Tashaun Gipson, némi clevelandi segítséggel (Fotó: Reuters)

A New England ellen csúnyán kikapott a Colts, így a Jaguars elleni mérkőzésen muszáj volt megszerezni a győzelmet. Az első támadássorozatokban mindkét csapat eladta a labdát, Andrew Luck fumblet vétett, az újonc Blake Bortles azonban azonnal a szélső hátvéd Vontae Davis kezébe dobta a játékszert, ezt mezőnygóllal büntette az Indianapolis (3–0).

A Luck vezette offense a következő támadásban is hatalmasat hibázott, Luck egészen hihetetlen labdaeladást jegyzett ismét, ám a vendégek csak három ponttal büntették a bakit (3–3).

A hazai csapat a második negyed elején is folytatta a szerencsétlenkedést, Daniel Herron futó a Jaguars hétyardosán ejtette el a labdát, ami így ismét „gazdát cserélt”. Az első játékrészt végül Adam Vinatieri második sikeres mezőnygólja zárta, miután a hazai együttes két yardról sem tudta bejuttatni a labdát a Jaguars végzónájába (6–3).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2014-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az első félidő alapján egyértelműen ki lehetett jelenteni, hogy nagy meglepetés volt az Indianapolis impotens támadójátéka.

A harmadik negyedben a Colts kezdett jobban, és habár Herron az Indy hatodik fumble-jét is összehozta, nagy szerencséjére a labdát társa szedte fel, a támadássorozat végén pedig Trent Richardson egyyardos touchdownjával 13–3-ra alakította az állást. A Jaguars támadógépezete teljesen csődöt mondott, míg az Indyé egyre inkább beindult, Luck 73 yardos TD-átadása T. Y. Hiltonnak pedig azt jelentette, hogy a hazaiak már 20–3-ra vezettek. Az utolsó negyed közepéig kellett várni a Jaguars következő veszélyes támadására, ám a vége ennek is turnover lett, Blake Bortles így két labdavesztéssel zárta a találkozót. A végeredmény 23–3 az Indianapolisnak, amely így 7–4-es mérleggel áll.

A parádés formában lévő New England az NFC egyik legjobbját, a Detroit Lionst fogadta. Tom Bradyék számára nagy kihívás volt a mérkőzés, mivel a forduló előtt a Lionsé volt a liga egyik legjobb védelme.
Ennek ellenére a Patriots már az első félidőben nyilvánvalóvá tette, hogy az összecsapás egy csapatról szól majd. Habár az első percekben a vendégek védelme még meccsben volt, a negyed közepétől aztán jött a Pats-henger, Brady előbb Tim Wrightnak adott TD-passzt, majd a hét közben újraigazolt LeGarrette Blount három yardról futott be a Lions célterületére (14–6).

A második negyedben Brady ismét Wrightot találta meg hatpontos átadásával, a szünetre pedig 24–6-os előnnyel vonulhatott a Pats. A következő félidőre sem tudott feljavulni a Lions, Blount az utolsó pillanatokban pedig még egy touchdownt futott, így Bill Belichick csapata sima, 34–9-es diadalt aratott.

A többi mérkőzésen

A Tampa Bay nem tudta meglepni a Chicagót. A szörnyű játékhívások miatt a Bucs csupán 13 pontot tett fel a táblára. A rivális Falcons viszont az utolsó percben, Matt Bryant rúgó 53 yardos mezőnygóljával fordítani tudott, ám Billy Cundiff az utolsó másodpercben 37 yardról mégis megnyerte az összecsapást a Brownsnak. Az Eagles simán megverte a gyengélkedő Titans, amelyen az újonc Zach Mettenberger sem tudott segíteni, hiába jutott 300 passzolt yard fölé. A Green Bay hozta a kötelezőt, és nyerni tudott a csoportrivális Vikings ellen, a Bengals nehéz mérkőzésen verte a Texans. A. J. Green elkapó 121 yarddal zárt, ezzel elévülhetetlen érdeme volt a sikerben.