NFL: Brady brutális visszatérése; óriási Colts-blama

2016.10.17. 06:39
Tom Brady hazai közönség előtt is parádézott (Fotó: Reuters)
Tom Brady, a New England Patriots sztárja csodálatos teljesítménnyel tért vissza a foxborough-i Gillette Stadiumba a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2016-os szezonjának hatodik fordulójában. A Cowboys a Green Bay Packerst, a Washington Redskins pedig a Philadelphia Eaglest győzte le. Az Indianapolis Colts az utolsó percekben szórakozta el a Houston Texans elleni csoportmérkőzést. Ez történt a vasárnapi játéknapon!

Noha még a szezon elején járunk, már most felvetődhet a kérdés: ki állíthatja meg Tom Bradyt és a New England Patriotsot?

A 39 éves irányító az előző héten játszhatott először eltiltását követően, ám a hatodik forduló is különleges jelentőséggel bírt számára, hisz hazai közönség előtt a Bengals ellen dobálhatott először a 2016-os szezonban. A foxborough-i tömeg annak rendje és módja szerint fogadta kedvencét, akinek nevét az összecsapás alatt több mint 60 ezer néző skandálta folyamatosan.

Brady pedig meghálálta a szeretetet! Noha az első félidőben érezhetően zavarta az irányítót a Cincinnati védelme, melynek siettetői rendre odaértek hozzá, a második 30 percben már nem volt kegyelem: a támadósor teljesen felőrölte a Bengals fáradó védelmét.

A Brady vezette egység 24 pontot rakott fel a második félidőben a táblára, a négyszeres Super Bowl-győztes quarterback 376 passzolt yardja mellett 3 TD-t osztott ki, és szebbnél szebb játékokkal jelezte, hiába a többhetes kihagyás, továbbra is csúcsformában van.

A New England végül 35–17-re nyert, és 5–1-es mérleggel áll.

A New Orleans parádés mérkőzésen győzte le a Carolina Pantherst.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a NFL 2016-os kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Hogy hol leledzik a Párducok előző kiírásban még ligaelit védelme, az egyelőre rejtély, a Luke Kuechly vezette egységet ugyanis rendre megégetik. A hatodik játékhéten a csoportrivális Saints volt a soros – Drew Breesék már 21 ponttal is vezettek, és ha nem ülnek rá tetemes előnyükre, ebből bizony sima siker lehetett volna.

Ám a másik oldalon a Cam Newton vezette támadósor a negyedik negyedben rákapcsolt, sikerült is szereznie három touchdownt, amivel néhány perccel a rendes játékidő vége előtt 38–38 volt az állás. A legvégén azonban Brees ismét villant, mezőnygóltávolságig vezette a Szenteket, majd Wil Lutz rúgó 52 yardról a póznák közé bombázta a labdát, így a Saints 41–38-ra legyőzte az előző idényben nagydöntős Carolinát.

Newtonék óriási bajban vannak, hisz mérlegük már 1–5, innen pedig óriási bravúr kellene, hogy rájátszásba jussanak.

Az Indianapolis Colts tulajdonképpen megnyerte a Houston Texans elleni rangadót, majd elveszítette.

Andrew Luckék szinte végig kezükben tartották az összecsapást, a negyedik negyed közepén 23–9-re vezettek is, ám aztán jött a hidegzuhany.

Brock Osweiler – aki 55 percen keresztül egyébként félelmetesen gyengén játszott – belehúzott, és két nagyszerű, gyors támadást vezetett. A Texans mindkettőt touchdownnal zárta, így a hazaiak 49 másodperccel a negyedik negyed vége előtt 23–23-ra egyenlítettek.

Következhetett a hosszabbítás, melyben a Houston mezőnygólig jutott, védelme pedig megállította a Colts támadását, így a találkozó 26–23-as Texans sikerrel zárult.

A többi pályán
Az Eagles a csoportrivális Washington Redskinstől kapott ki, míg a Giants legyőzte a Baltimore-t. A Dallas nem tud hibázni: Dak Prescotték ezúttal a Lambeau Fielden nyertek a Packers ellen. A Buffalo szétfutotta a 49erset – a pofon 45 ponttal zárult. A Bears végig irányította a Jaguars elleni meccset, ám a végén mégis a vendégek örülhettek.

A Lions nagyszerű összecsapáson, 31–28-ra nyert a Los Angeles ellen. A Miamié a forduló meglepetése, miután 30–15-re megverte a Steelerset, melynek irányítója, Ben Roethlisberger térdsérülést szenvedett. A Titans hozta a kötelezőt és legyőzte a Clevelandet, amely továbbra is nyeretlen. Véget ért az oaklandi csoda? Derek Carrékon alaposan kifogott a Kansas City. A Seattle Seahawks alaposan megizzadt az Atlanta Falcons ellen, ám meglett a W – igaz, ebben közrejátszott egy-egy érdekes bírói ítélet is.