NFL: az Eagles labdavesztései kellettek a Bengals győzelméhez

LUKÁCS DÁNIELLUKÁCS DÁNIEL
2012.12.14. 06:00
Bryce Brown és társai ötször veszítették el a labdát (Fotók: Action Images)
A magyar idő szerint péntek hajnalban rendezett mérkőzésen a vendég Cincinnati Bengals a rájátszásért lépett pályára a már pusztán becsületéért küzdő Philadelphia Eagles otthonában. A hazaiak védelme végig nyomást tudott helyezni Andy Daltonra, a vendégek ráadásul elképesztő fegyelmezetlenül játszottak, ennek ellenére sima győzelemmel utazhattak haza, mivel az Eagles támadói képtelenek voltak megtartani a labdát a második félidőben.

Noha Michael Vicket a neurológus játékra alkalmasnak találta agyrázkódása után, Andy Reid, a Philadelphia Eagles leköszönő vezetőedzője ezúttal is az újonc Nick Folest állította a center mögé. Noha Foles két jó passzal nyitott, a másodiknál Jeremy Maclin kezéből nagyon könnyedén verte ki a labdát Carlos Dunlap, amit a vendégek meg is szereztek a Philly 44 yardos vonalán. Innen BenJarvus Green-Ellis 29 yardos futása helyezte át a labdát a hazaiak vörös zónájába, ahonnan – néhány rövid játékot követően a kétyardos vonalról – szintén a 42-es számú running back vitte be a célterületre a disznóbőrt (0–7).

A Bengals következő támadását az ellenfél 11-es yardvonaláról indíthatta, miután Mat McBriar a puntot saját, Dan Herron által hátratolt csapattársába rúgta, majd Herron össze is szedte a lepattanó játékszert. Az Eagles védelme azonban állta a sarat, így a Cincinnatinek meg kellett elégednie Josh Brown mezőnygóljával (0–10).

A Philadelphia a második negyed elején tudott szépíteni, amikor egy Foles passzaira épülő, mindössze másfél perces drive végén Riley Cooper mutatott be egy 11 yardos, hat pontot érő elkapást (7–10). A lendületet a védelemnek is sikerült megragadnia, és alig két perccel később Brandon Graham sodorta ki a labdát Andy Dalton kezéből, amelyet Trent Cole szedett össze a Cincinnati 29 yardosán. A hazaiak a kedvező induló pozíciót azonban nem tudták újabb touchdownra váltani, így végül Alex Henery egyenlített egy 22 yardos mezőnygóllal (10–10).

Két perccel szünet előtt Cullen Jenkins másolta le Graham mozdulatát, és fosztotta meg a labdától Andy Daltont, így az Eagles a Bengals 12 yardos vonaláról indíthatta támadását, amely Henery közeli mezőnygóljával ért véget, így ha szűken is, de átvették a vezetést a hazaiak, mielőtt bevonultak volna az öltözőbe (13–10).

Az első félidőben súlyos nyomás alatt játszó Dalton helyzete a második játékrészben sem lett könnyebb, a Philadelphia az elmúlt hetekben újjászervezett védelme négy passzsiettetésért felelős emberrel tudta terrorizálni a Bengals támadó falát és irányítóját. A vendégek védői egy rossz helyre dobott Foles-passz lehúzásával adták vissza a lehetőséget Daltonéknak Leon Hall révén a második félidő 10 percében. Hall 44 yardot futott vissza a labdával, hogy az ellenfél 40 yardosáról indíthassák a drive-ot a támadók.

Andy Dalton a legritkább esetben passzolhatott ilyen tisztán

A Bengalsnak nemcsak a Philly fala, hanem saját fegyelmetlensége is gondot okozott a mérkőzés során, annyit büntetést szedtek össze (11 szabálytalanságból 94 yard), hogy azzal több meccset is el lehet veszíteni. Ennek ellenére a Cincinatti átvette a vezetést Dalton 11 yardos TD-futásával – a vörös hajú irányítót nem először mentették meg a lábai ebben a támadássorozatban, korábban egy first downt is neki köszönhetett csapata (13–17). Játékidőt tekintve másodpercekkel később a védelem is hozzátett hét pontot az előnyhöz: Bryce Brown nem tudta átvenni a labdát Nick Folestól, így azt Wallace Gilberry nyalábolta fel, aki a Philadelphia célterületéig meg sem állt vele (13–24).

A hazaiak ezután mintha teljesen összeomlottak volna: Clay Harbor egy sikeres elkapást követően nem tudta megtartani a labdát, Chris Crocker pedig azt fölkapva biztosított indulási helyet Daltonéknak a Philly vörös zónáján belül, amiből végül Brown lőtt mezőnygólt 32 yardról (13–27). Cedric Thornton persze ezt követően nem tudta elkapni a labdát a kezdőrúgás után, Taylor Mays viszont összekotorta azt, így újra mélyen az Eagles térfeléről jöhetett a Bengals, amit másfél perc alatt TD-re is váltottak az Eagles special teamsnek köszönhetően: a Cincinnati már puntolni készült, amikor a hazaiak a beszámolást szimulálva próbálták beugratni a vendégeket, ez a sportszerűtlenség viszont első kísérletet ért a vendégeknek, akik éltek is a lehetőséggel, és Dalton A. J. Greennek kiosztott ötyardos TD-passzával állították be a végeredményt (13–34).

A Cincinnati Bengals 8/6-os győzelem/vereség mutatóval versenyben van a rájátszásért az AFC-ben, míg a Philadelphia Eagles 4/10-es mérlegével az NFC utolsó helyén áll.