NFL: a végén hibáztak a Vikingek – rájátszásban a Cardinals

2015.12.11. 07:14
A Cardinals a Vikingsot is legyőzte, ezzel biztosan ott lesz a rájátszásban (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai amerikaifutball-bajnokság (NFL) 14. fordulójának csütörtök esti rangadóján az Arizona Cardinals hazai pályán 23–20-ra legyőzte a Minnesota Vikingsot, újabb sikerével pedig biztosította helyét a rájátszásban.

Nagyszerű csütörtök esti rangadót játszott egymással az Arizona Cardinals és a Minnesota Vikings.

Mind a két csapatnak nagy téttel bíró összecsapás volt ez, hiszen egy siker esetén a hazai Cardinals bebiztosíthatta helyét a rájátszásban, míg a Vikings 8–4-es mérlegével az NFC Északi kvartettjében holtversenyben a legjobb mérleggel állt.

A találkozó arizonai pontszerzéssel indult, Chandler Catanzaro mezőnygóljára azonban touchdown formájában jött a válasz, a sztárfutó Adrian Peterson kilenc yardról robogott be a Cards célterületére (3–7).

Bruce Arians csapata még az első negyedben visszavette a vezetést, miután a villámgyors John Brown 65 yardos elkapásból csinált TD-t (10–7). A nagyszünetben 10–10-re álltak a felek, a harmadik játékrészben az Arizona irányított: Carson Palmer kiosztotta második, hat pontot érő átadását is (17–10).

A negyedik negyedben tíz egységet rakott fel a táblára a Vikings, így a hazaiak 20–20-nál megkapták a lehetőséget arra, hogy egy kellően hosszú és sikeres rohammal a végső győzelmet is megszerezzék, a sorozatot azonban nem sikerült touchdownnal befejezni, így Catanzaro 47 yardról mezőnygólt rúghatott, nem is hibázta el (23–20).

Két és fél perce volt a Minnesotának arra, hogy kiegyenlítsen vagy akár megfordítsa a mérkőzést. Teddy Bridgewater, a Vikingek másodéves irányítója jól is kezdett, passzai pontosak voltak, a vendégek ennek eredményeképp el is jutottak mezőnygóltávolságba, ám néhány másodperccel a vége előtt Bridgewaterhez odaértek a védők, kiverték a kezéből a labdát – fumble –, ami a Cardinalsnál kötött ki – megfosztva így a mezőnygólkísérlettől a Vikingsot.

Az Arizona 23–20-ra megnyerte a mérkőzést, mérlege pedig 11–2-re módosult – Bruce Arians együttese bebiztosította magának a rájátszásban való részvételt.