NFL: a texasiak bedarálták a félkarú Fosztogatókat

2017.01.08. 01:52
Brock Osweiler egy passzolt és egy futott touchdownt szerzett (Fotó: nfl.com)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) rájátszásának első mérkőzésén a Houston Texans hazai pályán 27–14-re legyőzte az Oakland Raiderst, így bejutott az Amerikai főcsoport elődöntőjébe. Másodikként a Seattle Seahawks (3.) jutott tovább, amely húsz ponttal (26–6) nyert a Detroit Lions (6.) ellen. A Seattle ellenfele az Atlanta Falcons (2.) lesz.

A két csapat a szezonban egyszer már összecsapott, méghozzá Mexikóban, akkor a Raiders legyűrte a Texanst, de azóta rengeteg minden történt. Kidőlt az egyik leglátványosabb támadósor legfontosabb eleme Oaklandben, Derek Carr kiesése óta pedig csak szenvedett a támadósor – cserébe a Texans engedte meccsenként a legkevesebb yardot az ellenfeleknek, még J. J. Watt hiányában is.

Két átlagon aluli támadóegység csatájára volt így kilátás, a jobban pörgő házigazda ehhez képest gyorsan felírt 10 pontot a táblára, előbb Nick Novak 50 yardos mezőnygóljával jelentkezett, majd egy szerencsésen megszerzett labda után Lamar Miller 4 yardról bevitte a tojást (10–0).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2016-os idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Raiders egy szép visszahordás után Latavius Murray futásával kapaszkodott, azonban még mielőtt nagyon fellelkesülhettek volna a vendégek, jött Novak újabb mezőnygólja, majd a félidőt DeAndre Hopkins két nagy játéka, és a másodikból jegyzett touchdownt zárta le érdemiekben (20–7).

A texasiaknak ezt követően bőven belefért, hogy arra figyeljenek a támadások során, hogy ne adják el a labdát, a védelem gyakorlatilag megbénította az újonc Connor Cook vezette támadókat, a negyedik negyed elején pedig a nemrég még Houstonból is „kiutált” Brock Osweiler egy futott touchdownt is berakott a közösbe (27–7).

A Raiders Andre Holmes játékba bevonásával kozmetikázott az eredményen (27–14), de megfordítani már nem tudta a meccset, így a Houston jutott a főcsoport elődöntőjébe, ahol a Steelers győzelme esetén a New Englanddel csapna össze, egy Miami-siker esetén pedig Kansas Citybe látogatna.

Három negyeden át szoros volt az addig pontszegény a Seattle Seahawks (3.)–Detroit Lions (6.) mérkőzés (10–6-ra vezetett a Seahawks), majd a házigazdák a záró felvonásban két TD-vel eldöntötték a találkozót. A győztes gárdában Russell Wilson két TD-passzt adott, míg Thomas Rawls 161 yardos futásával messze a mezőny fölé nőtt. A vesztes oldalon Matt Prater két mezőnygólja jelentett apró szépségtapaszt.

A Detroit Lions az alapszakasz finisében három olyan csapat ellen játszott, amelyek ott vannak a rájátszásban. Ki is kapott mind a háromtól, és ez a gyenge sorozat a Seattle Seahawks ellen sem szakadt meg.