NFL: a remeklő Rodgers Észak trónjára juttatta a Packerst

2017.01.02. 06:51
Legyőzte a Detroitot, ezzel megnyerte csoportját a Green Bay Packers (Fotó: Reuters)
A Green Bay Packers 31–24-re legyőzte a Detroit Lionsot az NFL alapszakaszának utolsó mérkőzésén, ezzel megnyerte csoportját.

A rendkívül izgalmas összecsapás a második negyedben indult be, ekkor villant meg először Aaron Rodgers, a Green Bay irányítója, s hétyardos TD-passzával felkerültek az első pontok a táblára.

A másik oldalon Matt Staffordot sem kellett félteni – két touchdown átadásával átvette a vezetést a Detroit. Jim Caldwell csapata a félidőben 14–10-re vezetett, a harmadik negyedben azonban nem működött a támadóegység, amit Rodgers ki is használt, megfordította az állást (17–14).

Az utolsó tizenöt percben is az történt, amit a Sajtfejűek irányítója szeretett volna: Rodgers elővéve klasszis formáját, kiosztott további két hatpontos passzt (Rodgers 4 TD-átadással zárta az összecsapást), így néhány perccel a játékrész vége előtt 31–17-re vezetett a Packers.

Noha Stafford zseniális támadássorozat végén lefaragott a hátrányból, ám a Lionsnak mindössze 13 másodperce maradt arra, hogy a hétpontos különbséget ledolgozza, ám ez az idő kevés volt. A Green Bay végül 31–24-re győzött a Detroit elleni rangadón, ezzel első helyen zárt az NFC Északi csoportjában, a rájátszás első körében (wild card) pedig a New York Giants lesz az ellenfele.

A Lionsnak sincs oka a búslakodásra, a Redskins vereségével ugyanis azzal a tudattal léphetett pályára mindkét gárda, hogy már biztosan ott lesz a playoffban. Staffordék a wild cardon a Seattle Seahawksszal csapnak össze.