NFL: a dallasi újonc 42 éve nem látott bravúrja, denveri labdamágnes

2016.11.16. 16:22
Zeke Elliottra a Pittsburgh Steelersnek sem volt válasza (Fotó: Action Images)
A Dallas Cowboys újonc futója, Zeke Elliott újra varázsolt a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokságban, újra hatott a Chiefs-mágia, DeMarco Murray 1921 óta nem látott bravúrt mutatott be, a Minnesotának nem volt szerencsés Stefon Diggs dupla 13-asa.

ELLIOTT A VARÁZSLÓ
Zeke Elliott előbb egy 83 yardos touchdownnal sokkolta a pittsburghieket, majd az utolsó két percben kétszer is fordított a futásával a Dallas. Ő az első NFL-játékos Ahmad Rashad 1974-es tette óta, aki egy meccs utolsó két percében kétszer is szerzett olyan touchdownt, amellyel előnybe került a csapata. A Bills akkor 21–20-ra nyert ezekkel Buffalóban.

MURRAY 95 ÉVE NEM LÁTOTT TETTET HAJTOTT VÉGRE
A korábbi dallasi DeMarco Murray még régebbi bravúrt mutatott be, 75 yardos futott touchdownja után passzolt is egyet az első negyedben – erre legutóbb Jim Thorpe volt képes, még 1921-ben.

STEWART A LABDAMÁGNES
A Denver Broncos söprögetője, Darian Stewart három labdát is szerzett a New Orleans elleni siker során. A két interceptionjét ráadásul két egymást követő Drew Brees-passzból hozta össze!

JÓ VÉDELMEK>JÓ TÁMADÓK
A Saints és a Falcons is 30 pont felett átlagolt a szezonban, a Broncos és az Eagles viszont 20 alatt engedett – ezúttal a védelmek kerekedtek felül, a Broncos a Saints, az Eagles a Falcons ellen nyert, így a kiemelkedő védelmek már 7–2-re állnak a szezonban a kiemelkedő támadókkal szemben.

BORTLES NAGYON ÉRZI A HOUSTONI VÉDŐT
Kareem Jackson Blake Bortles átadását elcsípve szerzett touchdownt a Jaguars ellen, ez neki pedig már a második ilyen megmozdulása volt a jacksonville-i irányítóval szemben. Rajta kívül csak három aktív játékos dobott egynél több pick-sixet ugyanannak a játékosnak, Andrew Luck (Aqib Talib), Blaine Gabbert (Darius Butler) és Chad Henne (Zach Brown).

DIGGS ÉS A SZERENCSÉTLEN 13-ASOK
Stefon Diggs lett a liga történetének első elkapója, aki két egymást követő meccsen is legalább 13 elkapást jegyzett. A Detroit ellen 80, a Washington ellen 164 yardot szerzett 13 elkapásból – pechére a Minnesota mindkétszer alulmaradt.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a NFL 2016-os kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

ÉPPEN HOGY, DE FOLYTATÓDOTT A CARDINALS-FUTÓ PARÁDÉS SOROZATA
David Johnson 55 futott és 46 elkapott yarddal zárt a 49ers ellen, így a szezonbeli 9. meccsén is eljutott összességében legalább 100-ig. 2005 (Edgerrin James) óta ő az első játékos, aki képes erre.

NEGYEDIK NEGYEDES CHIEFS-MÁGIÁK
A Chiefs az első fordulóban 17 pontos hátrányban volt a negyedik negyedben, de a hosszabbításban legyőzte a Chargerst, a Panthers ellen pedig 14 pontos hátrányban volt a hajrában, de így is győzni tudott. A 2003-as Colts óta nem volt arra példa, hogy egy csapat egy szezonban kétszer is nyerjen úgy, hogy a negyedik negyedben legalább 14 pontos hátrányban volt.

RAMS – CSAK TD-T NE!
2013 és 2015 között egyik csapat sem tudott úgy nyerni, hogy ne ért volna el két számjegyű pontot, idén viszont a Rams már másodszor hajtotta végre ezt a bravúrt. A Los Angelesbe visszatérő gárda a Seahawks ellen 9–3-ra, a Jets ellen 9–6-ra győzött. A Rams ebben a szezonban 2–1-re áll, amikor nem szerzett touchdownt, 2–4-re pedig amikor volt hatpontosa...

BROWNS – HARBAUGH-T ÉS FLACCÓT NE! MEG BIG BENT SE...
Na jó, a Brownsnak van elég baja így is. John Harbaugh csapatával szemben viszont 2–16 a mérlege. A Ravensben ezen időszak alatt csak egyszer nem Joe Flacco volt a kezdő irányító, neki így 15–2 a mutatója a Browns ellen. A 88.2 százalékos mutató a harmadik legjobb a ligában, Ben Roethlisberger 19–2-vel áll (a Browns ellen...), ez 90.5 százalékos mérleg, Tom Brady pedig 26–3-ra a Billsszel szemben (89.7 százalék).

Az elmúlt évtizedeket figyelembe véve szinte sokkoló, hogy az idén 0–10-zel kezdő Browns még mindig 50 százalékos mutatón áll (461 győzelem 461 vereség, 10 döntetlen), viszont a héten a Pittsburgh ellen (Big Ben ellen ugye 2–19 a csapat mérlege...) a története során először eshet 50 százalék alá.

CUTLER IMÁJA BEJÖTT, DE EZ IS KEVÉS VOLT
A félidők végén, az utolsó másodpercekben minden mindegy alapon az ellenfél célterülete felé megeresztett hosszú átadásokat Hail Marynek nevezik, miután a Cowboys korábbi irányítója, Roger Staubach a meccsnyerő átadása után azt mondta, hogy a dobás pillanatában becsukta a szemét, és elmondott egy Üdvözlégy, Máriát (Hail Mary) magában, hogy sikerüljön. Ezúttal Jay Cutler első félidő végén megeresztett bombája járt sikerrel, Cameron Meredith szerezte meg a labdát, 50 yardos touchdownt jegyezve ezzel. Ez a második leghosszabb Hail Mary-TD volt az elmúlt 15 évben az első félidő végén, 2010-ben Tom Brady 59 yardos TD-t hozott össze Deion Branchcsel közösen. A Bears ellen. A Chicago amúgy most 36–10-re ezzel együtt is kikapott.

Brady 59 yardos TD-passza az utolsó másodpercekben

SZOROS MECCSEK ÉVE
A Giants 21–20-ra legyőzte a Bengalst a hétfő esti rangadón. Ez már a 13. olyan meccs volt, amelyen legfeljebb egy pont volt a csapatok között – 11 egypontos siker mellett két döntetlen is született. Ez már tíz fordulót követően több mint amennyi az előző két szezon 17 körében volt (2014-ben 11, 2015-ben nyolc ilyen volt).