NFL: a Coltsot elpáholta, de a Patriotscal nem bírt a Buffalo

2015.09.20. 22:53
Tom Brady nagyszerűen irányított a Bills ellen (Fotó: Reuters)
A tengerentúli amerikaifutball-bajnokság (NFL) alapszakaszának második fordulójában a címvédő New England Patriots legyőzte a csoportrivális, első héten nagy meglepetést okozó Buffalo Billst. A Pittsburgh Steelers nagy pofont osztott ki a San Francisco 49ersnek, a Minnesota Vikings pedig a Detroit Lions ellen szerezte meg első sikerét.

Jó előjelekkel várhatta a Buffalo Bills a New England Patriots elleni csatát, de néhány perc után egyértelművé vált, hogy nem lesz sok esélye a címvédő ellen.

Az első, pontszerző támadást követően Rex Ryan együttese nem tudott mit kezdeni Tom Bradyékkel, akik viszont három touchdownos sorozattal válaszoltak az előző héten remek Buffalónak (21–7).

Brady és Julian Edelman törte fel elsőként az ellenfél védelmét, aztán egy futott TD következett, és végül a szörnyeteg Rob Gronkowski húzta le szezonbéli negyedik hatpontosát.

A második negyedben Tyrod Taylor kilencyardos TD-átadással szakította meg a pontképtelen sorozatokat (21–13), onnantól kezdve viszont a Pats diktált: több sikeres mezőnygól mellett Brady egy nagyszerű, 22 yardos átadást követően dobta meg karrierje 399. touchdownját, amivel már 34–13-re elhúzott Bill Belichick együttese.

Taylor egész mérkőzésen szenvedett, és amellett, hogy a támadófal nem tudta megvédeni, a fiatal irányító is többször beleszaladt az ellenfél védőibe – ezek eredményeképp a Hazafiak összesen nyolcszor(!) döngölték földbe őt.

Az utolsó negyedet beárnyékolta a söprögető Aaron Williams – látszólag – súlyos sérülése: a Bölények 25 esztendős játékosa egy rosszul sikerült földet érés után a földön maradt, és több percig ápolni kellett. Nem tudott mozogni, így végül hordágyon hagyta el a pályát, azonnal kórházba szállították. A fiatal védő az előzetes hírek szerint nyaksérülést szenvedett.

A Buffalo később Robert Woods révén szépített, aztán előbb Taylor, majd Sammy Watkins is TD-t szerzett, amivel 37–32-re visszajöttek a meccsbe a hazaiak, de annak ellenére, hogy izgalmassá tették a találkozót, fordítani már nem sikerült, a Pats 40–32-re nyert.

Az első fordulóban súlyos pofonba beleszaladó Pittsburgh Steelers a jelek szerint túltette magát a kezdeti nehézségeken, és csattanós választ adott a kételkedőknek.

Ben Roethlisberger csupán hat átadást rontott el, 369 passzolt yardja mellett pedig három TD-átadást is jegyzett. A Steelers a félidőben már 28–3-ra vezetett, így a második harminc perce már jelentősen visszavett, de még így is sikerült felrakni további 17 egységet a táblára – Mike Tomlin csapata végül 43–18-as, magabiztos sikert aratott.

A többi pályán
Az Atlanta Falcons nagyszerű feltámadásának köszönhetően fordított a Giants ellen, amelynek még Odell Beckham Jr. 146 elkapott yardja és hatpontosa is kevés volt. Az 1/1-es Tampa Bay Buccaneers megszerezte első győzelmét ebben a kiírásban, az áldozat a rivális New Orleans volt. A Cardinals nem izzadt meg a Bears ellen, 48–23-ra felülmúlta John Fox gárdáját, ám a vezetőedzőnek inkább a megsérülő Jay Cutler miatt kell aggódnia. A Texans védelme sokáig tíz ponton tartotta a Pantherst, de aztán Cam Newtonék a második félidőben felőrölték J. J. Wattékat. A Minnesota óriási meglepetésre simán legyőzte a csoportrivális Detroitot, amely a második hét után is nyeretlenül áll. Az első fordulóban Seahawksot megverő Rams ezúttal rossz napot fogott ki, és a sokak által egyik leggyengébbnek vélt Redskins ellen zakózott. A Bengals a Chargers ellen második, míg a Browns a Titans ellen első győzelmét zsebelte be.