NFL: a Chiefs lelépte a Broncost, a bajnok nem jut be a rájátszásba

2016.12.26. 08:06
Stoptábla Kansasban: a Broncosnak esélye sem volt a Chiefs ellen (Fotó: Eric Bakke, denverbroncos.com)
A Kansas City Chiefs 33–10-es győzelmet aratott az NFL alapszakaszában a Denver Broncos ellen, így biztossá vált, hogy a bajnokcsapat nem jut be a rájátszásba. A Pittsburgh Steelers drámai hajrában 31–27-re győzte le a Baltimore Ravenst, az utolsó negyedben 21–10-zel fordítva meg az állást. A Broncos kiesésével eldőlt, hogy a legutóbbi Super Bowl egyik csapata sem jutott be a rájátszásba (a Carolina Panthers már korábban „kiselejteződött”), ilyen legutóbb 2003-ban fordult elő.

Kezdjük Kansas Cityben: a bajnok Denver Broncos esőáztatta meccsen mondott búcsút playoffálmainak, a Chiefs elleni vereség matematikailag is biztossá tette a rájátszás elérhetetlenségét. A Chiefs 21 pontot (és támadásban 243 yardot – ebből 77-et az első labdabirtoklásnál, melyből rögtön touchdown lett) hozott össze az első negyedben, ez pedig hamar kivégezte a Broncost, amely 2010 óta először nem jut tovább az alapszakaszból. A megaláztatást 27–10-es hátrányban az tette teljessé, mikor a 157 kilós defensive tackle Dontari Poe felugrásból adott egy touchdown-passzt…

NFL on Twitter

„Nagyon csalódott vagyok, egy olyan periódusa sem volt a meccsnek, amelyben elég jól játszottunk volna a győzelemhez. Csapatként csődöt mondtunk. Azt mondtam a játékosoknak, 2016 egy nagy csalódás volt – dolgozzák fel, a következő hét már a következő évről szól” – vonta meg a mérleget a Broncos edzője, Gary Kubiak.

Pedig a Denvernek még pillanatnyi szívességet is tett a Pittsburgh Steelers, mely 10–20-ról fordítva intézte el nemezisét, a Baltimore Ravenst. A Ravens úgy tűnt, jó úton halad a győzelem felé, aztán a negyedik negyedben „bekapcsolt” Ben Roethlisberger és a Steelers támadóegysége.

24–20-nál már a pittsburghiek álltak jobban, de Kyle Juszczyk touchdownjával fordított a Ravens, és már csak 1:18 volt hátra a meccsből. Az utolsó szó viszont a Steelersé volt: egy 10 játékból álló, 75 yardos támadássorozat végén Antonio Brown kilenc másodperccel a vége előtt ért el touchdownt, és döntötte el a mérkőzést.

Győzelmével a Steelers megnyerte az AFC North küzdelmeit, a Ravens pedig a vereséggel kiesett – az elmúlt négy szezonból harmadszor nem jött össze a rájátszás.

„Azt hiszem, ma megmutattuk az eltökéltségünket. Nagyon megharcoltunk ezért, nem adtuk fel. Különleges volt így megnyerni a meccset, pláne úgy, hogy volt olyan időszak, amikor azt éreztem, cserbenhagytam a srácokat és jól elszúrtam” – kommentált a harmadik negyedben két interceptiont dobó, de 279 passzolt yarddal és 3 TD-passzal záró Roethlisberger.

A nap „surranópályás” győztese a Miami Dolphins, mely korábban már megtette a magáét (hosszabbításban legyőzte a Buffalót), a Chiefs–Broncos meccs eredménye pedig azt jelenti, hogy a Delfinek is megváltották jegyüket a folytatásra, a rájátszásba kerültek.