Amerikaifutball-Eb: újabb francia érem, újabb finn bánat

2014.06.07. 17:32
Guillaume Rioux (labdával) két touchdownt szerzett (Fotó: Bratincsák Péter)
Az Ausztriában zajló férfi amerikaifutball-Európa-bajnokság bronzmérkőzésén Franciaország magabiztosan, 35–21-re győzte le Finnországot.

Franciaország és Finnország is egy győzelemmel és egy vereséggel zárta a csoportmérkőzéseket, így a harmadik helyért küzdhettek meg délután az Ernst Happel Stadionban mintegy tízezer néző előtt.

A finnek hiába szereztek labdát már a találkozó elején, a vezetést mégis a franciák szerezték meg Stephen Yepmo 1 yardos futásával (7–0). Finnország a második negyedben Veikka Lehtonen 4 yardos futásával egyenlített, de a félidő vége előtt Perez Mattison 45 yardos passzából Guillaume Rioux szerzett touchdownt és hétpontos előnyt a galloknak (14–7).

A szünet után a franciák folytatták a pontgyártást, Mattison előbb Steve Delavalt találta meg 27 yardos, majd Rioux-t 57 yardos touchdownt érő passzal (28–7). Az utolsó negyed első játékában a finnek szépítettek Ville Kurvinen 23 yardos elkapásával, de nem sokáig örülhettek, mert Anthony Dable 56 yardos futása ismét megnyugtató előnyhöz juttatta Franciaországot (35–14). Néhány perccel a vége előtt a finnek irányítója, Miro Kadmiry megdobta második TD-ját is, de Aappo Saloranta elkapása már csak a szépítésre volt elegendő (35–21).

Ezzel a győzelemmel Franciaország a 2010-es Eb után ismét érmet szerzett, míg Finnország ezúttal is lemaradt a dobogóról.