A Patriots kiütötte a listavezető Texanst

2012.12.11. 06:30
Tom Brady ismét vezér volt, 18. alkalommal adott legalább 4 TD-passzt (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 14. fordulójának hétfő esti rangadóján a New England Patriots négy TD-átadásig jutó Tom Brady vezérletével hazai pályán 42–14-re kiütötte az Amerikai főcsoportot vezető Houston Texanst.

Az AFC két gigásza csapott össze a 14. forduló záró mérkőzésén, hiszen a Texans eddig csak egyszer hagyta el vesztesen a játékteret, és bár a Hazafiak már háromszor is (összesen négy pont különbséggel), mindkét csapat hat győzelemmel a háta mögött érkezett a találkozóra.

A New England 35.8 pontos átlaggal a liga leghatékonyabb támadógépezetével várta az összecsapást, ráadásul a sérült Logan Mankins és Chandler Jones is visszatért az együttesbe, így egyedül Rob Gronkowski hiánya lehetett volna nagy érvágás, míg a kiválóan kezdő, az elmúlt hetekben azért az elittől eltávolodó védelemmel felálló, 29.2 pontos átlagával második legeredményesebb Texans Jonathan Joseph felépülésével erősödött házon belül.

A találkozót ugyan a vendégek kezdték, de a hazaiak gyorsan megállították Matt Schaubékat (232 yard, 1 interception), Wes Welker 31 yardos visszahordása után pedig a jó helyzetből induló Hazafiak egy könnyű síppal megítélt védőszabálytalanságot is kihasználva végül Aaron Hernandez 7 yardos elkapásával megszerezték a vezetést (pillanatokkal korábban Stevan Ridley futó elejtette a labdát, de azt éppen a később eredményes tight end kaparintotta meg). Ezzel Tom Brady (296 yard, 4 TD) sorozatban a 45. alapszakasz-mérkőzésén adott hatpontos átadást, így pedig kettőre megközelítette az örökrangsor második helyén álló Johnny Unitast (az élen Drew Brees áll, 54 ilyen összecsapással).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

A Texans a jól kezdő, de a végére beszürkülő Arian Foster (46 yard, 1 TD) és Andre Johnson (95 yard) vezérletével közeledtek a célzónához, de ott Schaub átadását Devin McCourty kaparintotta meg, az interception után pedig Brady 37 yardos TD-passzt adott Brandon Lloydnak (14–0).

A korábban nem mindig kiemelkedő Patriots-védelem ráadásul ismét hamar megállította a vendégtámadókat, egy újabb véleményes védőszabálytalanság után pedig a 2. negyed elején Hernandez második TD-elkapása után már 21–0-t mutatott az eredményjelző.

A houstoni védelem ugyanakkor elkezdett éledezni, a korai TD-k után sorra parancsolták le a Patriots támadóit, de két negyedik kísérletet is kihasználatlanul hagytak, így a félidőben több pont már nem esett.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2012-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Brady parádés kezdése után igencsak szenvedett a harapós védőkkel, a folytatásban hétből csak egy jó passzt tudott femutatni, így 5 perc játék után úgy tűnt, hogy másodjára is le kell vonulnia a New Englandnek, amikor 3. és 10-nél a héten visszaigazolt Donté Stallworth 63 yardos TD-elkapásával ismét beköszöntek a vendéglátók (28–0). Bradynek ez már a 18. mérkőzése volt legalább 4 TD-átadással, ezzel lehagyta Unitast a 4. helyen a rangsorban, viszont eladott labda nélküli 4 pontszerzéses mérkőzéseinek száma 14-re emelkedett, ezzel pedig vezeti a rangsort.

A texasiak Foster becsülettouchdownjával a negyedik negyed előtt szépítettek, de még mielőtt nagyon elkezdhettek volna bízni a felzárkózásban, ismét a vörös zóna közelébe értek a Hazafiak. Itt Brady 16 yardos passza után az év védője címre joggal pályázó J. J. Watt kiverte ugyan a futó kezéből a labdát, azt azonban éppen Lloyd kaparintotta meg a célzónában, így 35–7-re módosult az állás, gyakorlatilag végleg eldöntve az összecsapást.

A negyedik negyed közepén ráadásul Ridley (72 yard, 1 TD) is javította hibáját egy 14 yardos futással, ezt követően pedig mindkét együttes lecserélte irányítóját, a hazaiaknál Ryan Mallett, a vendégeknél T. J. Yates lépett pályára (42–7).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a 14. forduló rangadóját?

Előbbi egyetlen passzkísérlete saját csapattársáról, Visanthe Shiancoe-ról felpattanva a vendégekhez került, az interception után pedig Yates 1 yardról végül maga futott a célterületre, ez a TD azonban már csak szépségtapaszra volt elég.

A Patriots végül 42–14-re kiütötte a listavezetőt, így saját mérlegét 10–3-ra, a Texansét 11–2-re módosította, ezzel együtt pedig nyílttá tette még az alapszakaszelsőség kérdését is az Amerikai főcsoportban.

A New England hazai pályán decemberben egyébiránt is félelmetes formában van, legutóbbi 20, az év utolsó hónapjában játszott otthoni fellépését egyaránt behúzta, de 2007 óta összességében is 12–1-es 12. havi mérlege is megsüvegelendő.

Rossz hír ugyanakkor a csapat szurkolói számára, hogy a Alfonzo Dennard, Aqib Talib és Kyle Arrington is megsérült a cornerbackek közül, de hogy melyiküknek mennyit kell kihagynia, az még kérdéses.