A Pittsburgh csak a szünetig tartotta a lépést a Cincinnativel

LUKÁCS DÁNIELLUKÁCS DÁNIEL
2013.09.17. 09:21
Giovani Bernard (balra) fényes jövő várhat az NFL-ben (Fotó: Action Images)
Az AFC North rangadójával zárult a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság második fordulója, amelyen a Cincinnati Bengals fogadta a Pittsburgh Steelerst. A forduló előtt mindkét gárda 0–1-es mutatóval állt, egy-egy nem túl biztató produkciót követően, így az volt a kérdés, hogy melyiküknél történik bármiféle előrelépés. Fejlődésre a házigazdák voltak képesek, noha még ők sem játszottak playoff-formában, a Steelers viszont ha így folytatja tovább, akkor nagyon nehéz szezon elé néz.

A házigazda az első negyedben már be is mutatta a Steelersnek, hogy nagy vonalakban mi lesz ezen a meccsen: noha egy mezőnygólnak köszönhetően vezetésre tett szert, és úgy nézett ki, hogy növelni tudja előnyét a Pittsburgh, Adam „Pacman” Jones megváltoztatta a játék menetét azzal, hogy Ben Roethlisberger passza után kitépte a labdát David Paulson kezéből – a Bengals vezetőedzője, Marvin Lewis visszanézette a játékvezetőkkel a szituációt, ugyanis elsőre úgy ítéltek, hogy a pittsburghi tight end földet ért, mielőtt Jones elvette tőle a játékszert.

A hazaiak támadói éltek a lehetőséggel, és Andy Dalton egy az újonc tight end, Tyler Eifertnek kiosztott 61 yardos passzal – a mérkőzés leghosszabb játéka volt ez – készítette elő a terepet a másik zöldfülűnek, Giovani Bernardnak, aki a támadó fal remek munkájának köszönhetően hét yardról futott be a Pittsburgh célterületére. Alig lehetett ráismerni az egykor ligaelitnek számító védelemre.

A következő fontosabb esemény közvetlenül a two minute warning előtt következett be, amikor Big Ben egy 43 yardos átadással kínálta meg Emmanuel Sanderst, akit csak közvetlenül a gólvonal előtt tudtak szerelni, így ez kiváló terepnek bizonyult Derek Moye számára, aki egy yardos játékot követő TD-elkapással egyenlített (10–10).

Noha a szünet után még majdnem kilenc percig ez maradt az állás, a vereség a Steelers játékába volt kódolva: nem elég, hogy blokkolás hiányában gyakorlatilag nem volt futójátéka Mike Tomlin csapatának – Isaac Redman megsérült a kezdőrúgásnál, így Felix Jones kezdett running back poszton –, Roethlisberger sem kapta meg a megfelelő védelmet, és olyan dobásokat is elrontott, amiket egyébként nem szokott. Persze, ehhez volt némi köze a remekül játszó Cincinnati-védelemnek is, de egyelőre úgy tűnik, hogy a Steelers sérülésektől tizedelt kerete idén is kevés lesz a rájátszáshoz – legutóbbi hat alapszakasz-meccséből ötöt elveszített a pennsylvaniai alakulat.

Ha Andy Daltonon múlik, akkor lehet, hogy a Bengals is kevés lesz, ugyanis vertikális játékok tekintetében nem volt túl meggyőző. Viszont mivel a Steelers támadói rendszeresen nem tudtak huzamosabb ideig a pályán maradni, a vörös hajú irányító vezette támadósornak lehetősége volt kifárasztani a vendégek védelmét, amit elsősorban BenJarvus Green-Ellis futásainak, illetve Jermaine Greshamnek és A.J. Greennek kiosztott labdákkal meg is tett, végül pedig megtalálta Bernardot is egy 27 yardos TD-passzal a harmadik negyed vége előtt hat perccel (17–10).

A Bengals a negyedik negyed közepén Mike Nugent mezőnygóljával növelte az előnyét (20–10), és miután öt perccel a vége előtt Roethlisberger Jerricho Cotcherynek szánt passzát követően a felpattanó labdát Reggie Nelson lehúzta, a mérkőzés el is dőlt. A Steelers 2002 óta először nyitott két vereséggel, a Bengals a Baltimore Ravenshez hasonlóan 1–1-es mutatóval áll az AFC North élén.