A Jaguárok védelme megfojtotta Flaccóékat

2011.10.25. 06:06
Maurice Jones-Drew kezét elhagyja a labda – ez háromszor fordult elő a kitűnő futóval a mérkőzésen <br />(Fotó: Reuters)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 7. fordulójának hétfő esti rangadóján a Jacksonville Jaguars egy igazi védekezésparádét felvonultató összecsapáson 12–7-re legyőzte a Baltimore Ravenst.

A Ravens a szezonban egyszer már játszott kiemelt időpontban, a New York Jets elleni vasárnap esti rangadó azonban finoman szólva sem a támadósorok makulátlan teljesítményéről marad emlékezetes, hiszen a két csapat összesen egy TD-t tudott szerezni, míg a védelmek és a speciális egységek összesen ötször is a célzónába juttatták a labdát.

A találkozó eleje megint arra utalt, hogy nem a támadósorok fognak dominálni, hiszen a védelmek sorozatosan küldték le az ellenfelet és előbb Maurice Jones-Drew kezéből verte ki Bernard Pollard a labdát, majd 2009 decembere után először ejtette el a labdát Ray Rice, 522 játékot követően – ráadásul ez utóbbinál is a hazaiak szerezték meg a tojást, így rendkívül jó helyről, a baltimore-i 34-esről jöhetett a Jaguars.

Egy 4. és 2-t is megoldva egészen a kétyardosig jutott a Jacksonville, de Ed Reed a saját egyesén kiverte Jones-Drew kezéből a labdát, melyet csapattársa, Jameel McClain kaparintott meg, így a harmadik fumble után támadhattak ismét a Hollók. Na nem sokáig, mert bár a találkozó során először, 10 perc játék után Joe Flacco pontos passzal (sőt mindjárt kettővel is) jelentkezett, az újabb 3 próbálkozásból is csak 6 yardra futotta a vendégeknek, jöhetett tehát a szokásos punt.

A kisebb kavarodás után (hirtelen 3 zászló is előkerült, majd újrarúgatás lett a végső ítélet) Mike Thomas 28 yardos visszahordása után ismét csak 33 yardot kellett megtenniük a hazaiaknak, ez végül három próbálkozásból –3 lett, így Josh Scobee 54 yardról rúghatott mezőnygólt – ezt pedig játszi könnyedséggel teljesítette (3–0).

A második negyed a szokásos forgatókönyv szerint alakult, itt egy sack (Haloti Ngata), ott egy fumble (Jeremy Mincey sackelte Flaccót, de visszaszerezte a Ravens), majd megint egy sack Paul Kruger révén, de a punt után először az ellenfél térfeléről startolhatott a Baltimore.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2011-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Ezt egy –5 yardos passzal, két holdinggal és egy elejtett labdával 3. és 35-re hozták ki a vendégek, majd negyedikre Flacco a védőkhöz vágta a tojást, a visszapattanót azonban elkapta (gyakorlatilag saját magának passzolt így) és 8 újabb yardot bukva 4. és 43-nál puntolhattak. Mellesleg eddig a pillanatig 4, illetve 38 yard volt a két csapat teljesítménye, 0, valamint 2 újabb első kísérletet eredményezve – a második negyed közepén…

Már amikor azt hihettük volna, hogy beindul valami, két jó passzjáték után jött a szokásos sack a vendégek részéről, azonban a punt során Kruger hozzáért Nick Harrishez, az ötyardos büntetés után pedig 54-ről ismét megpróbálta Scobee, és ezúttal is magabiztosan lőtt a kapufák közé (6–0).

25 perc játék után megdöntötte saját negatív klubcsúcsát a Baltimore, a 8. támadássorozatból sem sikerült first downt megtenni… A következő játék után jöhetett a 3. sikeres challenge, ezúttal a Jacksonville használta sikeresen (Jones-Drew kezéből a földre kerülés után esett csak ki ennél az akciónál a labda), így „csak” holding büntetést kaptak, majd egy Blaine Gabbert-fumble megpecsételte ezt a támadást is.

A második félidő „természetesen” egy Jones-Drew-fumble-lel indult, amit visszaszereztek a Jaguárok, és egy szabálytalanságot is kihasználva gyorsan az ellenfél célzónája elé értek. Ott elsőre megakadtak, de egy újabb szabálytalanság után, melyet követően kizárták a mérkőzésről Brandon Ayanbadejót, a Ravens 3 yardosáról folytathatta támadását a Jacksonville, a nagyszerű baltimore-i védelem azonban még innen sem engedett TD-t (9–0).

A második félidő 10. percében megszerezte első first downját nagy nehezen a vendégcsapat, majd villámgyorsan haladott előre, ám kulcshelyzetben Dwight Lowery sackelte Flaccót, így 52 yardról próbálkozhatott mezőnygóllal Billy Cundiff, sikertelenül.

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő               partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

A negyedik negyedet egy parádés Harris-punt után saját egyeséről kezdhette a Ravens, ám Lowery szabálytalansága után gyorsan az 50 yardos vonalig jutottak.

Hogy a nagyszerű pozíció ne tartson sokáig, arról egy –4 yardos passz, egy rossz vendég felállást követő szabálytalanság és Daryl Smith sackje gondoskodott, 3. és 31-re pedig már csak egy 14 yardos passzt tudott összekaparni Anquan Boldin.

Nem elég, hogy nem tudott haladni a Ravens, a következő drive-ban egy játék alatt sérült meg Ed Reed és Terrence Cody is, bár végül később mindketten tudták folytatni.

Öt és fél perccel a vége előtt először mutatta meg szebbik arcát a vendégek támadóalakulata, Anquan Boldin 5 yardos elkapásával 9–7-re csökkent a különbség, az onside-kick azonban centikkel rövidebb lett a kelleténél, így a Jaguárok a Baltimore 37 yardosáról indulhattak.

A Hollók védelme ugyan megfogta Jones-Drewt, Scobee azonban 51 yardról sem hibázott (12–7) – ezzel pedig beállította az egy mérkőzés alatt szerzett legalább 50 yardos mezőnygólok rekordját.

Ezzel együtt még 1:43 perce volt Flaccónak, hogy megfordítsa a mérkőzést, ám Drew Coleman interceptionje után végleg eldőlt a párharc kimenetele.