NFL: a Buffalo Bills egy hónap szünet után újra győzött

2012.11.16. 06:12
C. J. Spiller elemében volt (Fotó: Action Images)
Két, talán utolsó esélyét megragadni kívánó AFC East-csapat találkozott a hűvös buffalói estében magyar idő szerint péntek hajnalban. Mindkét csapatnak volt min javítania, ugyanis a Buffalo Bills védői több meccse nem szereztek labdát, míg a Miami Dolphins támadói touchdownt nem voltak képesek elérni utolsó másfél mérkőzésükön. Mindkét rossz sorozat megszakadt, és az eseménydús első negyed után egészen az utolsó játékig izgalmas is maradt a csütörtök esti rangadó.

A Bills támadóinak még csak pályára sem kellett lépniük, csapatuk máris vezetett: a Dolphins első labdabirtoklásából nem tudott first downt elérni, és Brandon Fields puntját Leodis McKelvin 79 yardról vitte vissza touchdownra (7–0). Nem sokkal később labdát is szerzett a Buffalo, amikor az újonc Stephone Gilmore erőszakolta ki a játékszert Brian Hartline kezéből – éppen ideje volt már ennek, a Bills ellenfelei ugyanis a legutóbbi három mérkőzésen nem vétettek turnovert.

A Buffalo támadása Rian Lindell közeli mezőnygóljával ért véget, vagyis tíz perc elteltével tízpontos előnyre tett szert a hazai csapat (10–0). Az előny azonban rögtön olvadni kezdett a fagypont közeli hőmérséklet ellenére, Marcus Thigpen ugyanis 96 yardot rohanva meg sem állt a Bills end zone-jáig Lindell kezdőrúgásával (10–7). Az első negyedbe még belefért egy változatosan felépített drive Fiztpatrickéktől, amely szintén mezőnygólban végződött (13–7).

A második negyedben a Dolphins cornerbackje, Nolan Carroll három szabálytalanságot is elkövetett, de ezekkel is csak egy mezőnygólhoz segítette hozzá a vendéglátókat, akik a szünet előtti utolsó percekben a vendégek támadóinak tehetetlenségét kihasználva még egy hárompontost hozzáadtak az eredményhez (19–7). A Fred Jackson sérülése miatt főszerephez jutó C. J. Spiller elemében volt, 130 összesített yarddal járult hozzá csapata sikeréhez.

A harmadik negyedben eredménytelenül gyűrték egymást a csapatok, a Miami támadói egy több büntetésnek köszönhetően „életben maradt” drive végén lőtávolba jutottak ugyan, de Dan Carpenter 50 yardról csak a kapufát találta el. Igazán csak az utolsó negyed első felében villant meg a Dolphins támadósora, amikor egy ötperces drive teljesítésével a Bills célterületére jutott, ahol Davone Bess kapta el Ryan Tannehill passzát, amelyet csak a Joe Philbin kérésére történt visszanézés után minősítettek touchdownnak (19–14).

A Buffalo ellentámadását viszonylag hamar megakasztotta a Phins védelme, de nem sokáig bosszankodtak Fitzpatrickék, Shawn Powell ugyanis tökéletes puntot mutatott be – a labda a sarokban hagyta el a játékteret a Miami end zone-jánál –, így Tannehilléknek fel volt adva a lecke: 99 yard és valamivel kevesebb, mint öt perc állt előttük.

A Miami offense viszont kiszabadult a kutyaszorítóból, és két perccel a mérkőzés vége előtt már saját 32 yardosánál járt, ekkor azonban Jairus Byrd lehúzta Tannehill hosszú passzát, amelyet Bessnek szánt. A Bills támadóinak egy first downt kellett volna elérniük, de a Dolphins védelme megvetette a lábát, és nem engedte előre őket, így a punt után a floridaiak még egy utolsó lehetőséghez jutottak. Biztatóan is indult a közepes mélységű passzokból épülő támadás, amíg Hartline nem követett el támadó szabálytalanságot, és Ryan Tannehill nem adta el a labdát a következő játéknál ismét – Bryan Scott ezzel a labdaszerzéssel pedig megnyerte a meccset, Buffalo Bills–Miami Dolphins 19–14.

Mindkét alakulat 4/6-os győzelem/vereség mutatóval áll az AFC Eastben a 6/3-as New England mögött, de a 3/6-os New York Jetset megelőzve.