Akers hibái túl sokba kerültek az Eaglesnek

2011.01.09. 22:01
A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) rájátszásnak első fordulójában a Baltimore Ravens 30–7-re legyőzte a Kansas City Chiefst, így bejutott az Amerikai főcsoport (AFC) elődöntőjébe, ahol a Pittsburgh Steelersszel találkozik.

Ray Rice szerezte a Baltimore első touchdownját a meccsen (Fotó: Reuters)

Az NFL rájátszásának első két mérkőzése nagyszerű összecsapásokat és nagy meglepetéseket hozott, ugyanis a tavalyi Super Bowl mindkét szereplője búcsúzott a további küzdelmektől. Vasárnap a Kansas City Chiefs és a Baltimore Ravens találkozójával folytatódott a meccsdömping: az AFC Nyugati csoportját megnyerő, 10–6-os mérleggel záró Kansas fogadta a 12–4-es mérleget felmutató, de a csoportgyőzelemről lemaradó Ravenst.

A két csapat korábban öt alkalommal találkozott egymással, háromszor a Chiefs, kétszer a Ravens győzött, de a rájátszásban most futottak össze először.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik együttes nyeri meg a 45. Super Bowlt?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Baltimore remek támadássorozattal kezdte a mérkőzést, azonban a Chiefs védelme megállította a vendégeket az egyyardos vonalon, így a Ravensnek be kellett érnie azzal, hogy Billy Cundiff mezőnygóljával 3–0-s előnyre tett szert.

A Kansas City válaszára az első negyed hajrájáig kellett várni: a hazaiak Joe Flacco fumble-jét követően labdát szereztek, és az ezt követő támadásuk végén Jamaal Charles 41 yardos touchdownfutásával a vezetést is megszerezték. A félidő végéhez közeledve a Ravens is megszerezte első TD-jét a meccsen: Ray Rice kapta el Flacco passzát, ezzel ő lett a Baltimore történetének első futójátékosa, aki elkapott touchdownt szerzett a rájátszásban.

A harmadik negyed egyértelműen a vendégekről szólt: Cundiff két mezőnygóljával és Anquan Boldin touchdown-elkapásával 23–7-es előnyre tett szert: ekkor úgy tűnt, hogy eldőlt a mérkőzés.

A Ray Lewis és Ed Reed nevével fémjelzett Ravens-védelem ugyanis remekül hatástalanította az alapszakaszban remeklő Kansas City-támadósort, Dwayne Bowe-t például teljesen kivették a játékból, így a liga egyik legjobb wide receivere elkapás nélkül zárt.

A negyedik negyedben Willis McGahee 25 yardos touchdownfutásával végképp eldőlt a találkozó: a Ravens teljesen megérdemelt, 30–7-es győzelmet aratott a Kansas City ellen.

A Baltimore az AFC elődöntőjében a második helyen kiemelt Pittsburgh Steelersszel találkozik, a Chiefs pedig továbbra is vár arra, hogy 1994. január 16. óta ismét meccset nyerjen a rájátszásban – akkor a Houston Oilerst győzte le 28–20-ra.

PHILADELPHIA EAGLES–GREEN BAY PACKERS

A mérkőzés utolsó jelenete, Vick passzát Tramon Williams halássza le

Packers-diadallal ért véget a Wild Card-hétvége az NFL-ben: a Green Bay ötpontos sikerével kényszerszabadságra küldte a Philadelphia Eaglest.

Érdekesség, hogy az alapszakasz első fordulójában hasonló pályaválasztás mellett már találkozott a két csapat, az akkori kezdő Eagles-irányító Kevin Kolb sérülése (Clay Matthews sackje után) nyitotta meg az utat a végül nagyszerű idényt teljesítő Michael Vick előtt. A szeptemberi összecsapáson egyébiránt szintén a végül most is felülkerekedő Green Bay Packers játékosai ünnepelhettek (20–27).

Az első pontokat a Green Bay, illetve Tom Crabtree szerezte, az újonc tight end Aaron Rodgers passzát váltotta touchdownra - ez volt karrierje legelső NFL-TD-je (7–0)!

A második negyedben Rodgers újabb asszisztot jegyzett: az irányító jobbra, a pálya széle felé mozdult el, passza megtalálta James Jonest, aki 14–0-ra növelte a Packers előnyét. 12 játék és 57 yard, valamint hét játékperc után született meg az újabb touchdown.

Az Eagles Akers mezőnygóljával szerezte meg első pontjait (14–3), majd még a nagyszünet előtt simán növelhette volna a fórt a Green Bay, de Jones kezében dadogott a tojáslabda Rodgers átadása után, pedig tiszta volt az út előtte a célzónáig.

A Philadelphia szempontjából szinte csak jobbra fordulhattak a dolgok, jobbra is fordultak: Michael Vick passza után Jason Avant ért el TD-t, David Akers beküldte a jutalomrúgást, 14–10.

Az már más kérdés, hogy a harmadik negyed után is tizeneggyel ment a Packers: egy újabb hosszú támadás (11 játék, 80 yard, 6:17) után remekül blokkoltak a társak Brandon Jacksonnak, aki bemenetelt a célzónába – 21–10, és vészesen fogyott az idő.

A két kihagyott Akers-mezőnykísérlettől is sújtott Eagles Michael Vick begyötört touchdownjával alakította 21–16-ra az eredményt, viszont a kétpontos kísérlet besült, mezőnygól-különbségen kívül maradt a Packers.

Az Eaglesnek tökéletesen kellett védekeznie, ha versenyben akart maradni, és meg is állította a Packerst. Jöhetett az utolsó esély megragadására a támadószekció, a bokáját fájlaló Vickkel, és bár villámgyorsan eljutottak a Green Bay 27 yardosáig, végül mégsem ünnepelhettek: az irányító 44 másodperccel a vége előtt Riley Coopernek szánt passzát lekapcsolta Tramon Williams, maradt a 21–16. Akersnek lesz min gondolkodni: ha beküldi két elrontott mezőnykísérletét, nyer csapata, de a "ha" nem játszik - továbbjutott a Green Bay Packers, melyre az Atlanta Falcons vár.

Pittsburgh Steelers (2.)–Baltimore Ravens (5.)2011.01.15 22:30
WILD CARD MÉRKŐZÉSEK, 2011.01.08.-2011.01.09.
AFC
Indianapolis Colts (3.)–New York Jets (6.)16–17
Kansas City Chiefs (4.)–Baltimore Ravens (5.)
7–30
NFC
Philadelphia Eagles (3.)–Green Bay Packers(6.)
16–21
Seattle Seahawks(4.)–New Orleans Saints (5.)
41–36

KONFERENCIA ELŐDÖNTŐK, 2011.01.15.-2011.01.16.
AFC
New England Patriots(1.)–New York Jets (6.)

AFC
A magasabban rangsorolt továbbjutó–az alacsonyabban rangsorolt továbbjutó2011.01.24. 0:30