Tavalyi önmagát idézte a sziporkázó Dortmund

2011.10.22. 17:41
Nem sokkal van több dortmundi a képen annál, ahány gólt ünnepelhettek (Fotó: Reuters)
A Borussia Dortmund 5–0-ra legyőzte az 1. FC Kölnt a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának szombati játéknapján. Hajnal Tamás csapata, a Stuttgart nagy csatában harcolt ki 2–2-t Nürnbergben.

A meglehetősen hullámzóan teljesítő Köln volt a Dortmund vendége, vagyis a címvédőnek jó esélye nyílt a legfrissebb BL-kudarc feledtetésére. Jürgen Klopp legénysége ki is használta a lehetőséget: Kagava Sindzsi és az élete első Bundasliga-gólját szerző Marcel Schmelzer egy-egy közeli lövése révén már a 25. percben kétgólos volt az előny.

A szünet előtt és után Robert Lewandowski percei következtek, a lengyel támadó kétszer is jókor volt jó helyen. A hazaiak ötödik gólját Sebastian Kehl fejelte a 66. percben, nagyszerű ütemben érkezve Jakub Blaszczykowski jobb oldali beadására. Az ötletes támadójátékkal tavaly szeptember óta (Kaiserslautern, 5–0) nem tapasztalt gólparádét produkáló Dortmund zsinórban a negyedik győzelmét könyvelte el a Bundesligában.

BORUSSIA DORTMUND–1.FC KÖLN 5–0

Hajnal Tamás csapata, a Stuttgart nagyszerűen küzdött Nürnbergben, és kétszeri egyenlítés révén egy pontot hazavitt. Előbb Zdravko Kuzmanovics büntetője, majd a hajrában Francisco Rodríguez, alias Maza fejese révén egalizált a vendégcsapat, amelyben Hajnal végig a pályán tartózkodott.

NÜRNBERG–VFB STUTTGART 2–2

Immár nyolc forduló óta nyeretlen a Mainz, így aztán a Berlinből hazavitt egy pont semmiképpen sem lebecsülendő. Stieber Zoltán a kispadon ült a vendégcsapatban, Szalai Ádámot, bár már bekapcsolódott az edzésekbe, még nem nevezhették.

A Mönchengladbach továbbra sem tud kimászni a gödörből, a Hoffenheim vendégeként elszenvedett vereség azt jelenti, hogy a legutóbbi három forduló csupán egy pontot hozott a konyhájára. Ami bánat az egyik oldalon, öröm a másikon: Vedad Ibisevic közeli találata szeptember közepe óta tartó nyeretlenségnek vetett véget.

1. Bayern München 9 7 1 1 25–1 +24 22
2. Borussia Dortmund 10 6 1 3 20–7 +13 19
3. VfB Stuttgart 10 5 2 3 16–8 +8 17
4. Werder Bremen 10 5 2 3 17–13 +4 17
5. Mönchengladbach 10 5 2 3 11–7 +4 17
6. Hoffenheim 10 5 1 4 13–9 +4 16
7. Schalke 9 5 4 18–15 +3 15
8. Hannover 9 4 3 2 11–12 –1 15