Szalai Ádám győztes gólja a Bayernnek

2010.09.25. 17:31
Szalai Ádám: győztes gól a Bayernnek a 77. percben (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) hatodik fordulójában a listavezető Mainz Münchenben 2–1-re nyert a Bayern ellen. A vendégek győztes találatát Szalai Ádám szerezte a 77. percben. A Mainz így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a táblázatot.

A honi egyeduralkodónak számító Bayern rögtön nyomatékosítani akarta erőfölényét az élen „pimaszkodó", a bajorokat „megillető" helyen álló Mainzcal szemben. Ivica Olic előtt adódott az első lehetőség, de látványosnak készülő ollózása kicsit sutára sikerült, a labda saját kezéről pattant tovább. A hazai mezőnyfölény mellett a vendégek kontrára készültek, gyorsan megpróbálták átjátszani a labdát a középpályán, majd helyzetbe kerülni.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a Bundesliga 2010-2011-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A 15. percben ez olyan jól sikerült, hogy vezetéshez is jutottak a vendégek. Lewis Holtby megiramodott a jobb oldalon egy bedobással, egy csel után laposan középre adott, ahol Sami Allagui látványos mozdulattal – a támaszkodó lába mögött sarkazva –  a jobb alsóba juttatta a labdát. 0–1

A gól után igen élvezetes játék alakult ki, a Bayern többet járatta a labdát, de a Mainz masszívan megszervezte a védekezését, ezúttal is a támadók alkották a vendégek első védőfalát, így pedig nehéz látványos, gyors akciókat vezetni. A bajoroknak sem sikerült. Az egyenlítés azonban így is összejött a szünet előtt.

Előbb a 44. percben Klose remek felhőfejese még a jobb kapufán csattant, de ami nem sikerült neki, az összejött Bo Svenssonnak egy perccel később. Apró szépséghiba: a dán saját kapuját vette be fejjel. Történt, hogy egy müncheni előreívelésnél a hátrafelé futó védő a gólvonaltól vagy 25 méterre fejjel  beletolt a labdába, de mivel Christian Wetklo már kilépett a kapujából – kicsit talán túl korán, és túl messze –, a vége öngól lett. 1–1

A szünet után maradt a nagy iram és a változatos küzdelem, a kapuk előtt felváltva tűntek fel a csapatok, de a gólveszély egyik gárda játékában sem volt benne igazán, a kapusoknak (bizonyára nem bánták) nem igazán volt lehetőségük a közbe avatkozásra.

A 64. percben Van Bommel távoli löketét mintaszerűen tolta oldalra Wetklo, ami nem volt csúnya védés, de azért ezen a szinten mégiscsak kötelező rutinnak számít. A mainzi kapus három perccel később határozottan lépett ki a kapujából, és szerzett labdát némi közelharc árán Klose mellett.

És amikor már-már érett volna a bajorok vezető találata, érkezett Szalai! A 77. percben Schürrle volt a feladó jobbról, két hazai védő között megjátszva a magyar centert. Szalai átvette a labdát a kaputól 13 méterre, hagyta egyet pattanni – mert hagyhatta, hiszen senki sem zavarta –, majd kilőtte a rövid bal felső sarkot. Védhetetlen lövés volt! 1–2

A magyar légiós három perccel később mindenfajta előzmény nélkül cserét kért: bal combját fájlalva leballagott a pályáról. A hajrában a bajorok mindent egy lapra feltéve rohamoztak, Van Buyten kapura tolt labdáját Wetklo bravúrral hárította a léc alól szögletre. Más azonban már nem fért bele a mérkőzésbe, jöhetett a hármas sípszó és a mainzi öröm. Újabb nagy skalp került az FSV gyűjteményébe!

A játéknap többi mérkőzéséről: a St. Pauli vendégeként két góllal nyert a Dortmund – utóbbi gárdában Hajnal Tamást nem nevezték a találkozóra –, amely az első fordulóban elszenvedett hazai veresége után zsinórban az ötödik győzelmét aratta. Stuttgartban három találattal diadalmaskodott a Leverkusen, egyre nagyobb mélységbe taszítva az ötödik vereségét elszenvedő VfB-t. A stuttgartiak a 31. perctől, Mauro Camoranesi kiállítását követően tíz emberrel játszottak, a vendégek akkor már 2–0-ra vezettek.

Alsóházi rangadón a Schalke döntetlenre mentette a Mönchengladbach elleni hazai derbit. A vendégek a szünetben már 2–0-ra vezettek, de a nyáron igazolt csatárduó egálra hozta a találkozót: Klaas-Jan Huntelaar az 52., Raúl a 87. percben volt eredményes. Két frankfurti vereség után először nyert bajnokit hazai pályán az Eintracht, áldozata a magát a 88. percig jól tartó Nürnberg volt.

A Werder Bremen hazai pályán nyert a Hamburger SV ellen. A mérkőzésen a brémaiak az első felvonás közepén három perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, amit a vendégek a második játékrész közepén négy perc alatt egalizáltak. A mérkőzést és a három pont sorsát a 85. percben Hugo Almeida második találata döntötte el. A Werder másodszor győzött a bajnokságban, a Hamburg másodszor kapott ki.

BAYERN MÜNCHEN–MAINZ 1–2

BUNDESLIGA
6. FORDULÓ
Bayern München–Mainz 1–2 (Svensson 45. – öngól, ill. Allagui 15., Szalai 77.)
Eintracht Frankfurt–Nürnberg 2–0 (Gekasz 17., Chris 88.)
Schalke–Mönchengladbach 2–2 (Huntelaar 52., Raúl 87., ill. Daems 15. – 11-esből, Bradley 43.)
St. Pauli–Borussia Dortmund 1–3 (Hennings 26., ill. Grosskreutz 17., 61., Kagava 50.)
Stuttgart–Bayer Leverkusen 1–4 (Kuzmanovics 53., ill. Hyypiä 19., Vidal 21., Balitsch 69., Sam 88.)
Werder Bremen–Hamburger SV 3–2 (Marin 25., Almeida 28., 85., ill. Van Nistelrooy 59., Pitroipa 63.)