Stieber gólja is kevés volt a Dortmund ellen

2012.11.17. 17:41
Götze szépségdíjas találatot szerzett (Fotó: Action Images)
A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 12. fordulójában a címvédő Dortmund hazai pályán 3–1-re legyőzte a Stieber Zoltánt végig foglalkoztató Greuther Fürthöt, a listavezető – és a 77. perctől emberelőnyben játszó – Bayern München viszont csak 1–1-es döntetlent játszott a Nürnberg otthonában.

A Dortmund számára nem jelentett sok jót, hogy Perisic a kezdőcsapatban kapott lehetőséget, hiszen a szezonbeli négy bajnokiján, amelyen a horvát középpályás már az első perctől fogva pályán volt, egyszer sem zsebelte be a három pontot, két döntetlen mellett kétszer is vesztesen hagyta el a játékteret – ezeken kívül viszont 5 győzelem és 2 döntetlen volt további hét összecsapásának a mérlege.

Stieber gólja nem ért végül pontot (Fotó: Action Images)

A címvédő már a harmadik percben megszerezte a vezetést, Götze cselezte/verekedte át magát a fél fürthi védelmen, majd Lewandowski botlott bele ügyesen a labdába, amely így a jobb alsó sarokban kötött ki (1–0).

Alig egy percig tarthatott azonban csak a hazai öröm, Zillner indításával Stieber Zoltán lépett ki nagyszerű ütemben, majd Wiedenfeller felett mesterien pörgetett a kapuba (1–1).

Az első negyedóra végén ismét a nagyon nyomó hazaiak álltak jobban, Götze és Blaszczykowski összjátéka után utóbbival szemben szabálytalankodtak a 16-oson belül, a megítélt büntetőt pedig Lewandowski magabiztosan a jobb felső sarokba lőtte (2–1).

Az első játékrész végére már megnyugtató volt a hazaiak előnye. Götze bolondot csinált a vendégek védelméből: előbb Grün kapus mellett húzta el a labdát, majd a hátrarohanó Schmidtgal pályáról kicsúszását megvárva az üres kapuba passzolt (3–1).

A 67. percben bejött Reus is a hazaiaknál, újabb gólt azonban ő sem tudott szerezni – Perisic rossz szériája viszont megszakadt, nyert a Dortmund.

BORUSSIA DORTMUND–GREUTHER FÜRTH 3–1
Botlott a Bayern (Fotó: Action Images)

A Bayern München sem sokat teketóriázott a Nürnberg otthonában, rögvest a mérkőzés elején megszerezte a vezetést, természetesen Mandzukic találatával. Pedig a bajorok a szezonban még csak két alkalommal találtak be az első 13 percben, de ahogy az első alkalommal is, ezúttal is a már kilenc gólnál járó horvát támadó volt eredményes – Kroos passza után hat méterről gyakorlatilag csak az üres kapuba kellett helyeznie (0–1).

A második félidő elején ismét hamar megrezdült a háló, de ezúttal a Bayerné! Feulner lopta a távolságot, majd a kaputól 25 méterre lövésre szánta el magát, a levegőben hirtelen irányt váltó labdát Neuer csak a bal alsóba tudta ütni (1–1).

A 77. percben emberelőnybe kerültek a vendégek, mivel Gebhart rövid idő alatt második sárga lapját is összeszedte, de a Bayern nem tudott élni a fórral, így végül egy ponttal távozott Nürnbergből.

NÜRNBERG–BAYERN MÜNCHEN 1–1

Huszti Szabolcs együttese, a Hannover hazai pályán a Freiburgot fogadta, s Abdellaoue tizenegyesből szerzett egyenlítő találata után a vendégek végül megnyerték a mérkőzést (1–2).

Husztihoz hasonlóan Szalai Ádám is végigjátszotta csapata, a Mainz Hamburg elleni találkozóját, sok öröme azonban neki sem volt benne. A hatodik percben kevéssel szállt léc fölé próbálkozása, majd egy tizenegyesgyanús eset után néma maradt a játékvezető sípja – a hazaiak végül Szon Heung Min találatával behúzták a három pontot (1–0).

Hajnal Tamás csak a kispadról figyelhette a Stuttgart Mönchengladbach elleni idegenbeli sikerét (2–1). Alexander Meier két góllal is hozzájárult a Frankfurt Augsburg elleni győzelméhez, így kilenc találattal holtversenyben vezeti a góllövőlistát (4–2).

BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH–STUTTGART 1–2
EINTRACHT FRANKFURT–AUGSBURG
BUNDESLIGA
12. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Greuther Fürth 3–1 (Lewandowski 4., 15. – a másodikat 11-esből, Götze 42., ill. Stieber 5.)
Eintracht Frankfurt–Augsburg 4–2 (Mölders 8. – öngól, Aigner 33., Meier 52., 75. – a másodikat 11-esből, ill. Ku Dzsa Csul 45., Mölders 64.)
Hamburger SV–Mainz 1–0 (Szon Heung Min 63.)
Hannover–Freiburg 1–2 (Abdellaoue 33. – 11-esből, ill. Schmid 12., Rosenthal 55.)
Mönchengladbach–Stuttgart 1–2 (Stranzl 7., ill. Harnik 8., Brouwers 72. – öngól)
Nürnberg–Bayern München 1–1 (Feulner 47., ill. Mandzukic 3.)
1. Bayern München 12 10 1 1 33–5 +28 31
2. Schalke 11 7 2 2 22–12 +10 23
3. Eintracht Frankfurt 12 7 2 3 25–18 +7 23
4. Borussia Dortmund 12 6 4 2 26–13 +13 22
5. Bayer Leverkusen 11 5 3 3 19–17 +2 18
6. Hannover 12 5 2 5 25–19 +6 17
7. Mainz 12 5 2 5 15–14 +1 17