Nyert a Bayern, a Freiburg bejelentkezett a BL-indulásért

2013.05.11. 17:40
A bajnokcsapat végül ezúttal is kiszolgálta a szurkolóit... (Fotók: Reuters)
A Bayern München hazai pályán 3–0-ra nyert az Augsburg ellen a Bundesliga 33. fordulójában. A bajorok sokáig nem tudták megszerezni a vezetést, de Thomas Müller találata után elkezdődött a (gól)fesztivál Münchenben. Kikapott a Schalke, döntetlent játszott az Eintracht Frankfurt, így a Fürthben nyerő Freiburg is bejelentkezett a BL-selejtezőt érő negyedik helyért.

A Schalke azzal a céllal lépett pályára ma, hogy egy győzelemmel óriási lépést tegyen a Bajnokok Ligája-selejtezőt érő negyedik hely megszerzéséért. Ezzel szemben a gelsenkircheniek hazai pályán meglepő vereséget szenvedtek a VfB Stuttgarttól. Vedad Ibisevic volt a hazai csapat veszte, a bosnyák játékos az első és a második félidőben is betalált. A stuttgartiak végül 2–1-re győztek.

A Schalke számára igazán tragikussá akkor vált volna a vereség, ha az Eintracht Frankfurt nyert volna Brémában. A Werder azonban a 22. percben előnybe került Kevin De Bruyne góljával, és bár Srdjan Lakic egyenlített a második játékrészben, a győztes találatot nem sikerült megszereznie a frankfurtiaknak.

A Freiburg ellenben fordított, és nyert a már biztos kieső Fürth otthonában, így megelőzte az Eintrachtot, és feljött egy ponttal a Schalke mögé az ötödik helyre.

A Bayern az Allianz Arenában végre átvehette az aranyérmesnek járó salátástálat, amit nagy nehezen sikerült győzelemmel ünnepelnie. A bajorok a találkozó előtt a tavaszi idényben 43 pontot gyűjtöttek a lehetséges 45-ből. Ezúttal pedig zsebbe került további három is: ehhez nagy szükség volt Thomas Müller góljára a 69. percben.

Hogy aztán a végeredmény elég sima legyen, arról Xherdan Shaqiri és Luiz Gustavo gondoskodott. A hajrában végleg bajor örömünneppé változtatták a találkozót, amelyet a Bayern 3–0-ra nyert meg.

A bennmaradásért küzdő Augsburg jól tartotta magát, de ugye nem feltétlenül Münchenben kell(ett volna...) begyűjteni a szükséges pontokat a további Bundesliga-tagságért.

...a kedvencek meg ünnepelhettek

Az Augsburg szerencséjére a Fortuna Düsseldorf otthon nem bírt a Nürnberggel, és a Hoffenheim is hazai pályán kapott ki a Hamburgtól. Az alsóházban így gyakorlatilag semmi sem változott. Döntés az utolsó fordulóban.

A magyar idegenlégiósok többsége továbbra is harcképtelen, Hajnal Tamás, Szalai Ádám és Huszti Szabolcs sem volt benne csapata keretében a mai játéknapon.

WOLFSBURG–DORTMUND 3–3

BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
Bayern München–Augsburg 3–0
(Th. Müller 69., Shaqiri 82., Luiz Gustavo 88.)
Schalke–Stuttgart 1–2 (Ulreich – öngól, ill. Ibisevic 24., 66.)
Bayer Leverkusen–Hannover 3–1 (Hegeler 6., 60., Kiessling 28., ill. Carcajal 71. – öngól)
Wolfsburg–Borussia Dortmund 3–3 (Perisic 14., 23., Naldo 26., ill. S. Bender 5., Reus 84., 88.)
Werder Bremen–Eintracht Frankfurt 1–1 (De Bruyne 22., ill. Lakic 51.)
Hoffenheim–Hamburger SV 1–4 (Volland 61., ill. Szon Hung Min 18., Aogo 35., Jiracek 60., Rudnevs 88.)
Mainz–Mönchengladbach 2–4 (Parker 12., Ivanschitz 90. – 11-esből, ill. Hrgota 39., 59., 80. – az elsőt 11-esből, Hanke 64.)
Greuther Fürth–Freiburg 1–2 (Zimmermann 3., ill. Schmid 69., Kruse 78.)
Fortuna Düsseldorf–Nürnberg 1–2 (Balitsch 22. – öngól, ill. Mak 58., Plattenhardt 64.)

1. Bayern München 33 28 4 1 94–15 +79 88
2. Borussia Dortmund 33 19 9 5 80–40 +40 66
3. Bayer Leverkusen 33 18 8 7 64–39 +25 62
4. Schalke 33 15 7 11 56–49 +7 52
5. Freiburg 33 14 9 10 44–38 +6 51
6. Eintracht Frankfurt 33 14 8 11 47–44 +3 50
7. Hamburg 33 14 6 13 42–52 –10 48
8. Mönchengladbach 33 12 11 10 42–45 –3 47