Németország: ligatörténelmet írt a Bayern második csapata

K. Zs.K. Zs.
2020.07.04. 19:27
Fotó: AFP
Bár a szombaton megrendezett utolsó fordulóban 1–0-ra kikapott a Kaiserslautern vendégeként, a Bayern München második csapata megnyerte a német harmadosztályú labdarúgó-bajnokságot (3. Liga).

A Bayern München II egy évvel ezelőtt jutott fel a negyedik vonal egyik bajnokaként, és máris új fejezetet írt a 2008-ban létrehozott egycsoportos harmadik liga történetébe: először lett aranyérmes egy profi klub második csapata.

A versenykiírás értelmében a feljutás lehetőségétől elzárt „kis Bayern” keretét többségében 1999 és 2003 között született labdarúgók alkotják. A csapat edzője Sebastian Hoeness, a korábbi Bayern-támadó, Dieter Hoeness 38 éves fia.

Az már korábban eldőlt, hogy az előző idényben éppen csak benn maradó Braunschweig az egyik automatikus feljutó. Az Eintracht is lehetett volna bajnok, de szombaton 4–3-ra kikapott a Meppen otthonában.

A kiadó másik feljutó helyre a Würzburg csapott le – azzal a 93. percbeli büntetővel, amelyikkel sikerült 2–2-es döntetlenre mentenie a Halle elleni mérkőzését. Az utolsó pillanatban a negyedik helyre szoruló, szombaton az 1860 Münchent idegenben 2–0-ra legyőzőIngolstadt playoffot vív a másodosztály 16. helyén végző Nürnberg ellen.

Az utolsó játéknapon dőlt el az is, hogy a negyedik kieső a Chemnitz, amely hiába nyert 4–2-re a Rostock ellen, két góllal lemaradt a Zwickautól, amely elvitt egy létfontosságú pontot Mannheimből (0–0).