Németország: Egy kapott gól mindig bosszant, főleg így – Flick

K. T. I.K. T. I.
2021.10.09. 10:54
Thomas Müller és Hansi Flick az oldalvonalnál (Fotó: AFP)
Jó ideig emlékezetes lesz a pénteki Németország–Románia világbajnoki selejtező mérkőzés első kilenc perce: a jól kezdő németek hamar tizenegyeshez jutottak, ám a büntetőt sosem végezhették el – helyette gólt kaptak. A szövetségi kapitány, Hans-Dieter Flick a helyzet lélektanáról beszélt a meccs után, míg a csereként beálló, a 81. percben szerzett találatával nyerőemberré váló Thomas Müller a csapat tartását dicsérte.

Egy kapott gól mindig bosszant, főleg így. Büntetőlövés előtt álltunk, aztán a végén mi kaptunk gólt. Nem volt könnyű ezt a helyzetet elviselni – mondta Hans-Dieter Flick, a német válogatott élére Joachim Löw utódjaként nyáron kinevezett szövetségi kapitány. A tréner a hamburgi mérkőzés 4. percében történtekre utalt, Cüney Cakir ugyanis tizenegyest ítélt a németeknek, majd négypercnyi (!) videózás után a VAR-szobával karöltve arra jutott, mégsem ért büntetőt Andrei Burca megmozdulása. A következő akcióból jött Ianis Hagi és a román válogatott találata.

„A csapat szerencsére nem esett szét, a srácok mindent beleadtak, amihez a szurkolók is óriási energiával járultak hozzá. Azt gondolom, megérdemelten nyertünk egy olyan csapat ellen, amely rettenetesen mélyen igyekezett védekezni” – értékelte a Hamburgban 25 ezer néző előtt lejátszott találkozót Flick, aki azt is elárulta, a hajrában szerzett Müller-gól begyakorolt figurából született.

A Flick által is kiemelt Thomas Müller arról beszélt, az új szövetségi kapitány irányításával egyre jobb a német csapatszellem. „Ha hátrányba is kerülünk, tudjuk, hogy nem omlott össze minden, képesek vagyunk megmenteni a helyzetet. Bízunk egymásban, akkor is, ha épp kevésbé megy jól. Szép napon vagyunk túl, mert sikerült megmentenünk ezt a meccset is, és megszerezni a győzelmet” – értékelt a Bayern München 32 éves, 107-szeres válogatott támadója.

Müller egyébként a 67. percben állt be, hogy kevesebb mint negyedórával később, a 81.-ben megszerezze a németek győztes gólját. Ez volt a 40. találata a német felnőttválogatottban, amivel az örökrangsor 9. helyén áll.

Ez volt Flick negyedik meccse szövetségi kapitányként a nationalelffel, az első három mérkőzésen úgy nyert, hogy még csak gólt sem kapott a csapat.

J-CSOPORT
Németország–Románia 2–1 (Gnabry 52., T. Müller 81., ill. Hagi 9.)
Izland–Örményország 1–1 (Í. B. Jóhannesson 77., ill. K. Hovhaniszjan 34.)
Liechtenstein–Észak-Macedónia 0–4 (D. Velkovszki 39., Alioszki 66. – 11-esből, Nikolov 74., Csurlinov 83.)