Háromgólos hátrányból majdnem felállt a Lipcse, de a Bayerné a Szuperkupa

2022.07.30. 20:16
Idén is a Bayern München nyerte meg a Szuperkupát (fotó: AFP)
A Gulácsi Péterrel, Willi Orbánnal és Szoboszlai Dominikkal felálló RB Leipzig óriási meccset játszott a Bayern München ellen a Szuperkupáért, és 5–3-ra alulmaradt. A Bayern zsinórban harmadszor lett a hazai Szuperkupa győztese.

NÉMET SZUPERKUPA
RB Leipzig–Bayern München 3–5 (0–3)
Lipcse,
Red Bull Aréna.Vezette: Schröder
RB LEIPZIG:Gulácsi – Simakan (Novoa, 79.), Orbán, Halstenberg – Klostermann, Laimer, Kampl (Olmo, 52.), Henrichs – Szoboszlai (Haidara, 90.), Forsberg (André Silva, 52.) – Nkunku.Vezetőedző:Domenico Tedesco
BAYERN:Neuer – Pavard (Mazraoui, 78.), Upamecano (De Ligt, 78.), L. Hernandez, A. Davies – Kimmich, Sabitzer – T. Müller (Gravenberch, 68.), Musiala (Coman, 60.) – Gnabry (L. Sané, 78.), Mané. Vezetőedző: Julian Nagelsmann
Gólszerző:Halstenberg (59.), Nkunku (77. – 11-esből), Olmo (89.), ill.Musiala (14.), Mané (31.), Pavard (45.), Gnabry (66.), L. Sané (90+8.)

A német hagyományok szerint a kupagyőztes otthonában, vagyis Lipcsében rendezték meg a Szuperkupáért vívott találkozót. Előzetesen természetesen a Bayern München volt az esélyes, és erre az első félidő egyáltalán nem cáfolt rá, sőt!

Az első játékrészben ugyanis rendkívül nagy fölényben játszottak a bajorok, a három magyarral a kezdőjében felálló Leipzig szinte a felezővonalon is alig jutott át. Felrémlett a nem is olyan régi nagy vereség a Liverpool ellen, hiszen egyre-másra jöttek a „bőrnadrágosok” góljai.

Először a nagyon aktív, kiválóan cselező Musiala talált be a 14. percben, bár ehhez óriási védelmi hiba kellett. 0–1

Védelmi hibákból jócskán kijutott a lipcsei védelemnek, így kevéssé érhette váratlanul a nézőket, hogy a 31. percben jött a második Bayern-gól. Gnabry úgy lépett ki a védők közül, hogy akár ő maga belőhette volna, de inkább passzolt, és az akciót követő Mané könnyű góllal mutatkozott be az idényben. 0–2

A kétségbeesetten vergődő Lipcse nem tudta kihúzni újabb kapott gól nélkül, mert a 45. percben kis szöglet utáni passzolgatás után az előrehúzódó Pavard is betalált. 0–3

Hogy elkerüljék a katasztrofális vereséget, Tedesco edző behozta Olmót és André Silvát, valamint támadó felfogásra ösztökélte a csapatát. Fel is javult a Leipzig, amit Halstenberg 59. percben szerzett fejes gólja jelzett. 1–3

A közönség űzni kezdte a lipcseieket, akik mentek is előre becsülettel, hogy aztán egy gyors kontra után újra visszaálljon a háromgólos különbség. Gnabry volt a gólszerző, amihez kellett az is, hogy a Müller lövését bravúrral védő Gulácsiról kipattanó labdát nem tudták eltakarítani a védők. 1–4

Az utolsó negyedórában ismét megindult a hazai csapat, előbb Olmo harcolt ki tizenegyest, amelyet Nkunku bevágott, majd Szoboszlai passzából a 89. percben már maga Olmo lőtte a rövid sarokba a harmadik lipcsei gólt. 3–4

A hosszabbításban küzdött az egyenlítő gólért a hazai csapat, és erre ráfizetett, mert a 98. percben az előrevágott labdával Sané megindult, kicselezte Novoát és Gulácsit, és eldöntötte a Szuperkupa sorsát. 3–5

A Bayern egymás után harmadszor lett a hazai Szuperkupa győztese.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+9. perc: Vége a meccsnek, a Bayernné a Szuperkupa. 3–5

90+8. perc: GÓÓÓÓL A VÉGÉRE A BAYERNTŐL! Szinte minden lipcsei előrehúzódott, a védelem azonban felszabadított, Sané egy-két csellel becsapta Novoát és Gulácsit, majd a jobb alsóba lőtt. 3–5

90+7. perc: Neuer kapott sárgát, mert nem engedte elvégezni a lipcsei szabadrúgást.

90+6. perc: Nkunku ívelt a jobb oldalról középre, de védők kifejelték.

90+5. perc: Egy ápolás miatt hosszabbítja a bíró a hosszabbítást.

90+2. perc: Klostermann húzta vissza Comant, kapott egy sárgát.

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

90. perc: Lipcsei csere, Szoboszlai helyett Haidara érkezett.

89. perc: GÓÓÓÓL! EGY GÓLRA FELJÖTT A LIPCSE! Gyors kontrára indult a Lipcse, André Silva jó csel után Szoboszlaihoz játszott, aki balra kitette Olmónak, aki 8 méterről, balról egy csel után ravaszul a rövid alsóba lőtt. 3–4

87. perc: Sané kapott sárgát, mert fellökte Orbánt.

84. perc: Mané lőtt egy újabb lesgólt, érezte is, nem ünnepelt.

78. perc: Bayern-cserék, Pavard helyére Mazraoui, Upamecano helyére De Ligt, Gnabryéra pedig Sané érkezett.

A végére nagyon megélénkült a találkozó (fotó: AFP)

78. perc: Megélénkült a meccs, a Lipcse nagyon felszívta magát.

77. perc: GÓÓÓÓL! Nkunku állt a labda mögé, és nagy erővel nagyon bevarrta a léc alá. 2–4

76. perc: TIZENEGYES! Olmo csapott le egy labdára a tizenhatos vonala közelében, amikor elsodorta Pavard.

73. perc: Hernández kapott sárgát, mert buktatta Laimert.

72. perc: Pavard találta közvetlen közelről fejbe Szoboszlait, aki egy kicsit megpihent a gyepen, de nem kért ápolást.

71. perc: Nkunku cselezgetett csodásan, három embert becsapott, majd az előtte álló védőbe lőtt.

69. perc: Mané indult teljesen egyedül kapu felé, rávezette a labdát Gulácsira, majd mesterien emelt át fölötte. Mégsem adták meg, mert egy hajszálnyival ugyan, de lesen kapta az átadást.

68. perc: Cserélt a Bayern, Müller helyett Gravenberch játszik tovább.

66. perc: GÓÓÓL! OTT A NEGYEDIK! Kiváló gyors Bayern-támadás futott a pályán, Coman indította Müllert, aki bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, ellőtte, de Gulácsi bravúrral védett, a kipattanó viszont Klostermannról Gnabry elé került, aki 7 méterről nagy erővel a léc alá lőtt. 1–4

64. perc: Kimmich gáncsolta el André Silvát, kapott érte egy sárgát.

60. perc: Musiala helyére Coman állt be.

59. perc: GÓÓÓÓL! Nkunku bal oldali szögletét Halstenberg fejelte el 6 méterről, és az ívelt fejes a jobb felsőbe hullott. Mintha Neuer egy kicsit elnézte volna. 1–3

56. perc: KAPUFA! Szoboszlai bal oldali szöglete után André Silva fejelt 7 méterről a lécre. Neuer csak nézett.

52. perc: Kettőt cserélt a Lipcse, Kampl helyére Olmo, Forsberg helyére André Silva érkezett.

50. perc: Fickándoznak a müncheniek, a hazaiak eddig nem tudtak váltani, ugyanúgy a térfelükön zajlik a játék, mint az első félidőben.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Sadio Mané gólöröme (fotó: AFP)

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, a Szuperkupa sorsa alighanem eldőlt... 0–3

45. perc: GÓÓÓÓL! Szögletre szöglet következett, és tökéletes akció végén gól is lett a vége. Kicsiben kipasszolták a lipcseieket, Musiala és Müller kényszerítőzött, majd Musiala középre gurított, ahol az üresen hagyott Pavard lőtt középről a jobb alsóba. 0–3

44. perc: Sabitzer lőtte el távolról, a labda egy védő hátáról pattant fölé.

42. perc: Majdnem vége az első félidőnek, de a Lipcse eddig csupán egy lövést tudott felmutatni. Most azonban jött Szoboszlai szöglete, amelyet Henrichs visszafejelt, és végül a labda egészen Gulácsiig jutott...

41. perc: Kampl indította a jobb szélen Klostermannt, aki Szoboszlaihoz játszott, a magyar játékost azonban szerelték a tizenhatoson belül.

37. perc: A szabadrúgást Sabitzer a sorfalba rúgta.

36. perc: Musiala szerzett labdát a félpályánál, megindult előre, nem tudták a védők szabályosan szerelni, végül Simakan vágta fel egy sárgáért 24 méterre a Lipcsei kaputól.

31. perc: GÓÓÓÓL! BENT VAN A MÁSODIK. Gnabry kapott remek kiugratást Musialától a leshatáron, Mané követte középen az akciót, és az ötös vonaláról könnyedén lőtt a hálóba. 0–2

Forsberg haja lengedezik, olyan nagy a küzdelem (fotó: AFP)

24. perc: A játék képe nem változott, továbbra is a Bayern játszik fölényben, letámadja a hazaiakat, ahogy nemrég a Liverpool is tette a lipcsei barátságos meccsen.

16. perc: Nkunku lőtt a hálóba, de les miatt érvénytelenítették. Elég egyértelmű volt a helyzet...

14. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A BAYERN! A jobb oldali szöglet után látszólag felszabadított a Lipcse, Laimer viszont röviden mentett, Musiala lecsapott a labdára, egy kicsit vezette, majd 14 méterről, kissé jobbról, a lábak között a kapu közepébe lőtt. 0–1

13. perc: Müller remek jobb oldali beadása találta meg Kimmichet a tizenhatoson belül, aki kiválóan passzolt tovább, viszont szögletre szereltek a védők.

10. perc: Heinrichs került lövőhelyzetbe 19 méterre a német kaputól, a lövése viszont erősen felejthetőre sikeredett.

9. perc: A szögletből nem lett semmi. Viszont Simakan elterült a földön, amit a közönség eléggé rossz néven vett. A bíró nem fújt semmit.

8. perc: Neuer jött ki rosszul a kapujából, Nkunku megkaparintott a labdát, de végül egy szöglettel kellett beérnie.

6. perc: Kimmich adott be veszélyesen egy szabadrúgást a kapu elé, a labda megcsúszott Orbán fején, így aztánMané a kapu torkában lemaradt róla.

3. perc: Egyelőre a Bayern a támadóbb, a Lipcse visszahúzódott a saját térfelére.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Lipcse tiszta fehérben, a Bayern tiszta pirosban játszik.

A találkozó előtt megemlékeztek a nemrég elhunyt német legendáról, a 72-szeres válogatott Uwe Seelerről.

ELŐZMÉNYEK

Willi Orbán a Kicker című szaklapnak úgy nyilatkozott, számukra hab lenne a tortán a kupa megnyerése. Hozzátette, az sem könnyíti meg a lipcseiek dolgát, hogy az ellenféltől távozott Robert Lewandowski, aki az FC Barcelonához igazolt. Mint kifejtette, a Bayern kiszámíthatatlan volt a Lewandowski körül játszó gyors futballisták miatt, és ez a lengyel csatár távozásával sem változott.

„A legjobb, ha nem adunk labdát a Bayern újoncának, Sadio Manénak, és ha mégis labdához jut, nem szabad helyet és időt hagyni neki. Sadio erős, gyors, agilis és technikailag nagyon képzett. Számunkra az a lényeg, hogy közösen lelassítsuk őt” –magyarázta a Német Kupa-győztes RB Leipzig 29 éves középhátvédje.