A Bayern kétszer nyerte meg az elődöntőt Brémában

2019.04.24. 20:40
Míg a brémaiak a játékvezetővel pöröltek, Niko Kovac boldogan nyugtázta, hogy sorozatban a harmadik Német Kupa-döntőjére készülhet (Fotó: AFP)
A Bayern München labdarúgócsapata 3–2-re nyert Brémában a Werder vendégeként, és ezzel bejutott a Német Kupa fináléjába. Niko Kovac sorozatban harmadszor vezette fináléba aktuális csapatát, és ehhez gyakorlatilag kétszer kellett megnyernie az elődöntőt, miután együttese egy percen belül leadta kétgólos előnyét a meccsen, ám egy vitatható büntető mégis a vendégek javára döntött.

Izgalmasan kezdődött a találkozó, hiszen a Werder Bremen határozottan lépett fel, és több villámgyors támadást vezetett az első negyedórában, amelyből ugyan nagy helyzetet nem sikerült kialakítania, de – elsősorban Max Kruse révén – volt több ígéretes lehetősége is.

A Bayern játéka fokozatosan lettegyre inkább meghatározó a hazaiak térfelén, különösen a David Alaba és Kingsley Coman révén, előbbi kétszer is megtalálta Thomas Müllert, aki előbb sarokkal alig gurított mellé, majd Jirí Pavlenka védett reflexszel.

MÜLLER: 10 – LEWANDOWSKI: 30
Thomas Müller az első játékos, aki legalább 10 elődöntős meccsen lépett pályára a Német Kupában.
Claudio Pizarro (32 gól) után Robert Lewandowski (31) lett a második játékos, aki légiósként elérte a 30 gólos határt a Német Kupában.

A félidő közepétől érződött egyre inkább a Bayern állományának minőségi különbsége, és egy bizonytalankodást kihasználva meg is szerezte a vezetést a vendégcsapat. Jérome Boateng jobb oldali beadása után Müller fejelte a kapu hosszú oldala irányába a labdát, amely viszont a becsúszó védők mellett kipattant a bal oldalikapufáról, ám érkezett Robert Lewandowski, és a lengyel támadó négy méterről a kapu jobb oldalába passzolta a labdát. 0–1

Hajszál híja volt ráadásul, hogy a Bayern nem szerezte meg a második gólt is perceken belül, szó szerint, ugyanis Müller kapuban landoló labdájába Lewandowski hajszállal beleért, ő viszont már lesen volt...

Fordulás után aligha tudatosan, de a Bayern lassította a játékot, ám a Werder nem tudott váltani, és huzamosabb ideig nyomást kifejteni, a mérleg pedig egyre inkább a másik oldalra billent. A 63. percben a csereként beálló Leon Goretzka lecsapottés lőtt, de pocsékul, csizmaszárral találta el a labdát, ám Thomas Müller 14 méterre a kaputól levette a labdát, majd estében a bal felsőbe lőtte. 0–2

Ezzel azonban nem volt vége a mérkőzésnek, ugyanis – szinte a semmiből – egy perc alatt egyenlített a Werder: előbb Oszako Juja szerencsésen eltalált lövése kötött ki a hálóban a 74. percben, majd a középkezdés után labdaszerzésből Milot Rashica volt megállíthatatlan. 2–2

Gyorsan ocsúdott viszont a Bayern, amely Coman révén véleményes büntetőt harcolt ki – Gebre Selassie akasztotta feleslegesen kézzel –, amit Robert Lewandowski gólra váltott a 80. percben. 2–3

A hátralévő negyedóra elképesztően feszülten telt, ám ebben a feszültségben érezhetően a bajoroknak volt nagyobb rutinja, a hazaiakban nem maradt átütőerő, és ugyan a Bayern több lehetőséget is elszalasztott a meccs lezárására, előnyét megőrizte, így bejutott a fináléba.

Május 25-én RB Leipzig–Bayern München finálét rendeznek Berlinben.

NÉMET KUPA
ELŐDÖNTŐ
Werder Bremen–Bayern München 2–3 (Oszako 74., Rashica 75., ill. Lewandowski 36., 80. – a másodikat 11-esből, Th. Müller 63.)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Hamburger SV (II.)–RB Leipzig 1–3 (Jatta 23., ill. Y. Poulsen 12., Janjicic 54. – öngól, Forsberg 72.)