Német Kupa: Schäfer Andrásék bejutottak a nyolcaddöntőbe

R. P.R. P.
2022.10.19. 22:39
Schäfer András 71 percig segítette az Union Berlint (Fotó: AFP)
A labdarúgó Német Kupában a legjobb 16 közé jutásért vívott találkozón Schäfer András csapata, az Union Berlin 2–0-ra nyert a Heidenheim ellen, míg a Bayern München hétgólos meccsen gyűrte le idegenben az Augsburgot.

Az Unionban Schäfer András kezdőként lépett pályára, és a 71 percnyi játéklehetőséget kapott. A bajnoki éllovas berliniek 2–0-ra legyőzték a másodosztályú riválist.

A Bayern Münchennek eleinte nem volt egyszerű dolga az Augsburg otthonában. A hazaiak szerezték meg a vezetést, és a bajorok csak a második félidőben tudták megfordítani az összecsapást. Eric Maxim Choupo-Moting kétszer is bevette az Augsburg kapuját, a vége 5–2 lett a Nagelsmann-csapatnak.

A játéknap legnagyobb különbségű győzelmét a VfB Stuttgart aratta, amely 6–0-ra győzte le a másodosztályú Bielefeldet.

A kora esti mérkőzésekről ide kattintva olvashat!

NÉMET KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Augsburg–Bayern München 2–5
(Pedersen 9., Upamecano 65. – öngól, ill. Choupo-Moting 27., 59., Kimmich 53., Musiala 74., Davies 90+1.)
Jahn Regensburg (II.)–Düsseldorf (II.) 0–3 (Peterson 5., Kownacki 16., Iyoha 45+1.)
Union Berlin–Heidenheim (II.) 2–0 (Puchacz 7., Michel 52.)
VfB Stuttgart–Bielefeld (II.) 6–0 (Stenzel 20., Ebdo 24., Pfeiffer 29., 52., Silas 39., Guirassy 67.)

Korábban:
Hannover 96 (II.)–Borussia Dortmund 0–2
(Moukoko 11., Bellingham 71. – 11-esből)
Freiburg–St. Pauli (II.) 2–1 – hosszabbítás után
(Ginter 90+3., Gregoritsch 119., ill. Daschner 42.)
Paderborn (II.)–Werder Bremen 2–2 – 11-esekkel 5–4 (Platte 22., Conteh 43., ill. Bittencourt 65., Weiser 84.)
Sandhausen (II.)–Karlsruher SC (II.) 2–2 – 11-esekkel 8–7 (Ambrosius 8. – öngól, Zsirov 44., ill. Wanitzek 58. – 11-esből, Breithaupt 73.)