Német Kupa: Sallai egyenlített – ráadásban ment tovább a Freiburg

M. D., CS. B.M. D., CS. B.
2022.07.31. 20:50
A csereként beálló Sallai Roland a hajrában egyenlített (Fotó: Freiburg/Twitter)
A Freiburg hátrányban volt, de Sallai Roland egyenlítő gólja után a hosszabbításban kivívta a továbbjutást a másodosztályú Kaiserslautern ellen a Német Kupa 1. fordulójában. A többi, Bundesligában szereplő csapat közül a Schalke, az Augsburg, a Mönchengladbach, a Hoffenheim és a Mainz is nyert, a Hertha viszont kiesett.

A másodosztályban újonc Kaiserslautern Marlon Ritter csaknem 50 méterről szerzett álomgóljával előnybe került, de a fordulás után az elmúlt idényben kupadöntős Freiburg akarata érvényesült jobban, és a korábbi izomsérülése miatt csak csereként beálló Sallai Roland – az általa kiharcolt szöglet után – ki is egyenlített a hajrában. A rendes játékidő végéig kétszer is kakaskodtak a csapatok játékosai, rendkívül parázs hangulatú volt a mérkőzés, ami nem is csoda, hiszen valamivel több mint 38 ezer szurkoló gyűlt össze a Fritz Walter Stadionban.

A hosszabbításban is jobban nyomtak Sallaiék, aminek meg is lett az eredménye: Doan Ricu nagyszerű szabadrúgásgóljával továbblőtte a Freiburgot a következő fordulóba.

A többi, Bundesligában szereplő csapat közül a Schalke 5–0-ra, az Augsburg 4–0-ra, a Mönchengladbach 9–1-re nyert, míg a Hoffenheim hosszabbításban győzte le a negyedosztályú Rödinghausent.

Megtréfálta a másodosztályú Braunschweig a Bundesliga elmúlt idényében éppen benn maradó Herthát. A berliniek remekül kezdtek, 2–0-s vezetésnél azt hihették, megvan a továbbjutás, de nagyot tévedtek. A hazai gárda a második félidőben fenekestül felforgatott mindent, három perc alatt egalizált, majd a túlóra első percében a vezetést is megszerezte. Noha a Herthának sikerült fordítania, a hosszabbítás végén egyenlített (4–4) a Braunschweig, amely jobban jött ki a tizenegyespárbajból (6–5), így továbbment. Dárdai Márton (Hertha) a cserepadról nézte végig a találkozót.