Német Kupa: a Hoffenheim 5–1-gyel búcsúztatta a Schalkét

CS. M.CS. M.
2022.10.18. 22:47
Ötöt vágott a Hoffenheim (Fotó: AFP)
A labdarúgó Német Kupában kedden a Hoffenheim 5–1-re kiütötte a Schalkét, míg a Mönchengladbach meglepetésre búcsúzott a másodosztályú Darmstadt ellen. A Bochum csak egyetlen góllal bizonyult jobbnak a harmadosztályú Elversbergnél. A Mainz és az Eintracht Frakfurt is továbbjutott.

Az élvonalbeli csapatok találkozóján a Hoffenheim nagyon sima meccsen 5–1-re legyőzte hazai pályán a Schalkét. A mérkőzés érdemi része negyedóra után eldőlt, a Schalke csak 5–0 után szerezte meg az egyetlen találatát. A Hoffenheimben Munasz Dabbur duplázott.

A másodosztályú Darmstadt meglepetése legyőzte a Mönchengladbachot, míg a Bochum csak egyetlen góllal bizonyult jobbnak a harmadosztályú Elversbergnél.

A Mainz negyedosztályú ellenfele, a Lübeck ellen nyert 3–0-ra, míg a Frankfurt a meccs elején szerzett két góllal múlta felül 2–0-ra az ötödik vonalbeli Stuttgarter Kickerst. A 2. Bundesligában szereplő Nürnberg egy öngóllal győzte le eggyel alacsonyabb osztályú ellenfelét, a Waldhof Mannheimet.

NÉMET KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Lübeck (IV)–Mainz 0–3
(Hack 16., Ingvartsen 43., Barkok 89.)
Waldhof Mannheim (III)–Nürnberg (II) 0–1 (Gohlke 62. – öngól)
RB Leipzig–Hamburger SV (II) 4–0 (Poulsen 33., 36., Simakan 69., Henrichs 81.)
Stuttgarter Kickers (V)–Eintracht Frankfurt 0–2 (Kolo Muani 11., Smolcic 18.)
Eintracht Braunschweig (II)–Wolfsburg 1–2 (Multhaup 40. ill. Svanberg 8., Kaminski 65.)
Darmstadt (II)–Mönchengladbach 2–1 (Tietz 23., Seydel 79., ill. Netz 48.)
Elversberg (III)–VfL Bochum 0–1 (Losilla 85.)
Hoffenheim–Schalke 04 5–1 (Dabbur 5., 43., Angelino 16., Kabak 51., Kaderábek 63., ill. Drexler 69.)