Német Kupa: négy második ligás és Sallaiék is a nyolc között

CS. M.CS. M.
2022.01.19. 22:48
Maximilian Beier duplázni tudott (Fotó: Getty Images)
A 2. Bundesligában szereplő Hannover könnyedén, 3–0-ra legyőzte otthon az élvonalbeli Borussia Mönchengladbachot, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé. Később az Union Berlin 3–2-re nyert a Hertha BSC ellen, míg a Sallai Rolandot is pályára küldő Freiburg 4–1-re felülmúlta a Hoffenheimet.

A Bundesligában csak a 12. helyen álló, gyengélkedő Mönchengladbach a Német Kupa előző körében hatalmas meglepetésre 5–0-ra kiütötte a Bayern Münchent, a nyolcaddöntőben pedig papíron jóval könnyebb ellenfélt kapott, a másodosztályú Hannovert.

Ez a párosítás azonban korántsem feküdt azonban a Gladbachnak, amely már a 4. percben hátrányba került, a 36. percben pedig tovább romlott a helyzet: tizenegyest értékesítettek a hazaiak. Az első gólt jegyző Maximilian Beier a második félidőben is beköszönt, beállítva a végeredményt: a Hannover 3–0-ra nyert, és bejutott a legjobb nyolc közé.

Az esti idősávban fővárosi derbit rendeztek, de az Union Berlin a meccs nagy részében egyoldalúvá tette a küzdelmet. A Bundesliga ötödik helyén álló együttes (amelyet csütörtökön szóba hoztak a magyar válogatott Schäfer Andrással) már a 11. percben vezetést szerzett a Hertha BSC ellen.

(Fotó: Getty Images)

Ezt követően a második félidő elején jött mindkét csapattól egy öngól, majd Robin Knoche révén újra növelte előnyét a Union, a Hertha pedig már csak szépíteni tudott (2–3).

A berlini csatával egy időben zajló meccsen a Freiburg olasz légiósa, Vincenzo Grifo 36 perc alatt kétszer is bevette a Hoffenheim kapuját (másodszorra büntetőből), majd egy öngóllal szépítettek a hazaiak a második félidő elején. Mindössze két perc telt el, máris visszaállt a Freiburg kétgólos előnye, sőt: a 70. perc előtt már 4–1 volt az állás. Nem sokkal ezután Sallai Roland is pályára lépett, az eredmény pedig ezt követően már nem változott.

A nyolc között négy másodosztályú gárda található: St. Pauli, Karlsruhe, Hamburg, Hannover.

NÉMET KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

Hannover (II.)–Mönchengladbach 3–0 (Beier 4., 51., Kerk 36. – 11-esből)
RB Leipzig–Hansa Rostock (II.) 2–0 (Poulsen 6., Olmo 82.) BŐVEBBEN ITT!
Hertha BSC–Union Berlin 2–3
(R. Khedira 54. – öngól, Serdar 90+5., ill. Voglsammer 11., Stark 50. – öngól, Knoche 55.)
Hoffenheim–Freiburg 1–4
(Schlotterbeck 53. – öngól, ill. Grifo 10., 36., Schade 55., Demirovic 68.)
KEDDI MÉRKŐZÉSEK
St. Pauli (II.)–Borussia Dortmund 2–1 (Amenyido 4., Witsel 40. – öngól, ill. Haaland 58.)
Bochum–Mainz 3–1 (Pantovics 56., 59. – az elsőt 11-esből, Löwen 80., ill. Onisiwo 36.)

1860 München (III.)–Karlsruhe (II.) 0–1 (Wanitzek 69. – 11-esből)
1. FC Köln–Hamburger SV (II.) 1–1 (Modeste 121. – 11-esből, ill. Glatzel 92.) – 11-esekkel 3–4