Nincs meglepetés, a Bayern sorozatban harmadszor jutott kupadöntőbe

H. D.H. D.
2020.06.10. 20:35
Ivan Perisic góljával szerzett vezetést a Bayern München (Fotó: AFP)
A labdarúgó Német Kupa elődöntőjében a címvédő Bayern München hazai pályán 2–1-re legyőzte az Eintracht Frankfurtot, így készülhet a Bayer Leverkusen elleni fináléra, amelyet július 4-én rendeznek meg Berlinben.

NÉMET KUPA
ELŐDÖNTŐ

Bayern München–Eintracht Frankfurt 2–1 (Perisic 14., Lewandowski 74., ill. D. da Costa 69.)
A másik elődöntőben

1. FC Saarbrücken (IV.)–Bayer Leverkusen 0–3 (Diaby 11., Alario 19., Bellarabi 58.)

Kedden a Bayer Leverkusen 3–0-ra legyőzte a negyedosztályú 1. FC Saarbrückent, így elsőként biztosította a helyét a Német Kupa döntőjében – a szerdai elődöntőben az volt a kérdés, hogy a címvédő Bayern München vagy az Eintracht Frankfurt lesz a gyógyszergyáriak ellenfele.

A várakozásoknak megfelelően a bajorok kezdték jobban a mérkőzést, Thomas Müller fejese után a gólvonalról mentettek, míg Robert Lewandowski két lépésről nem tudta a kapuba juttatni a labdát. Az első negyedóra így sem telt el gól nélkül, Kingsley Coman indítása után Lewandowski nem tudott betörni a tizenhatoson belülre, így azonban Thomas Müller be tudta ívelni a labdát, amelyet az üresen érkező Ivan Perisic előrevetődve a kapuba fejelt. 1–0

Perisic gólja

A folytatásban is támadásban maradtak a müncheniek, Alphonso Davies beadása után Coman hibázott nagy helyzetben, majd Lewandowski lövése után Trapp védett. A frankfurtiak csak elvétve tudták megtartani a labdát, Neuer kapujára semmilyen veszélyt nem jelentettek.

A fordulás után stabilizálta a védelmét az Eintracht, míg a Bayern visszavett a tempóból, így sokáig egyik kapu előtt sem alakult ki nagyobb helyzet. Aztán szinte a semmiből egyenlített a vendégcsapat: a 69. percben Timothy Chandler bal oldali beadása után két – három perccel korábban pályára lépő – csereember hozta össze a gólt. A tizenhatoson belül Kamada Daicsi forgolódott, majd a blokkolt lövése után Danny da Costa elé pattant a labda, aki állítgatás nélkül kilőtte a kapu jobb oldalát. 1–1

Da Costa gólja

A Bayernt nem nagyon viselte meg a kapott gól, újra felpörgette az iramot, s ennek öt percen belül meg is lett az eredménye. Goretzka indítása után Davies találta magát teljesen üresen a tizenhatoson belül, passza után Kimmich továbbhúzta a labdát, amelyet Lewandowski közelről, estében a kapuba lőtt. A gólt elsőre les miatt nem adták meg, ám a videózás után mégis érvényes lett. 2–1

Lewandowski gólja

A hajrában már leginkább csak a szabálytalanságoké volt a főszerep, a Frankfurt nem tudott újítani, így a Bayern München 2–1-re nyert, és sorozatban harmadik kupadöntőjébe jutott be. A Bayer Leverkusen elleni finálét július 4-én 20 órától rendezik meg a berlini Olimpiai Stadionban.

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!