Német Kupa: a Hamburg 11-esekkel búcsúztatta a Kölnt

K. T. I.K. T. I.
2022.01.18. 21:20
A Hamburg a 92. percben szerzett vezetést Glatzel találatával, de ez önmagában még kevés lett volna a továbbjutáshoz (Fotó: AFP)
A másodosztályban ötödik helyen álló Hamburger SV tizenegyespárbajban legyőzte az élvonalbeli 1. FC Kölnt idegenben a Német Kupa nyolcaddöntőjében. A szintén második ligás Karlsruher SC a harmadosztályú 1860 München otthonában nyert.

A 90 perc kifejezetten kiegyenlített játékot hozott mezőnyben, a csapatok közti egyetlen különbséget a kapu előtti pontosság jelenthette volna – a Köln jóval több akcióját fejezte be kaput eltaláló gólszerzési kísérlettel –, de a portugál Daniel Heuer Fernandes többször is bravúrral tudott hárítani. Ez pedig hosszabbítást ért a HSV-nak.

A vendégek a ráadás második percében az előnyt is megszerezték, és sokáig úgy tűnt, a továbbjutás is meglesz nekik. Csakhogy a 121. percben Anthony Modeste értékesítette a Bastian Schonlau szabálytalansága után megítélt büntetőt – egálra, így pedig tizenegyesekre mentve a meccset kölni szempontból (1–1).

A tizenegyespárbaj az ötödik párban dőlt el, amikor a kölni Florian Kainz elhibázta a maga kísérletét, ezzel 3–4-re hozta a szétlövést a másodosztályú Hamburg.

NÉMET KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
1860 München (III.)–Karlsruher SC (II.) 0–1
(Wanitzek 69. – 11-esből)
1. FC Köln–Hamburger SV (II.) 1–1 (Modeste 121. – 11-esből, ill. Glatzel 92.) – 11-esekkel 3–4
Később
St. Pauli (II.)–Borussia Dortmund 2–1 (Amenyido 4., Witsel 40. – öngól, ill. Haaland 58.)
Bochum–Mainz 3–1 (Pantovics 56., 59. – az elsőt 11-esből, Lowen 80., ill. Onisiwo 36.)