Német Kupa: 3. ligás ejtette ki a Werdert, Kalmárék búcsúja

2015.03.04. 21:00
A labdarúgó Német Kupa nyolcaddöntője jelentette a végállomást az élvonalbeli Werder Bremen számára, miután 3–1-re kikapott a harmadosztályú Arminie Bielefeld otthonában. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a vendégek gólját szerző Clemens Fritzet a 89. percben kiállította a játékvezető.

A korai szerda meccsek közül a másikon már a papírforma érvényesült, a Bundesliga 2. helyén álló Wolfsburg 2–0-ra legyőzte Kalmár Zsolt csapatát, az RB Leipzigot. A magyar légióst nem nevezték az összecsapásra.

NÉMETORSZÁG, NÉMET KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

RB Leipzig (II.)–Wolfsburg 0–2 (Caligiuri 19., T. Klose 56.)
Arminia Bielefeld (III.)–Werder Bremen 3–1 (Junglas 31., 83., Schuppan 56., ill. Fritz 75.)
Kickers Offenbach (IV.)–Borussia Mönchengladbach 20.30
Bayern München–Eintracht Braunschweig (II.) 20.30 (tv: Sport1)
KEDDI EREDMÉNYEK
Aalen (II. osztályú)–Hoffenheim 0–2(Polanski 16., Volland 56.)
Bayer Leverkusen–Kaiserslautern (II.) 2–0(Calhanoglu 102., Kiessling 114.) – hosszabbítás után
Freiburg–1. FC Köln2–1(Ujah 18. – öngól, Darida 19., ill. Deyverson 89.)
Dynamo Dresden (III.)–Borussia Dortmund0–2(Immobile 50., 90.)