Német Kupa: harmadik ligás csapat az elődöntőben

2015.04.08. 21:43
A harmadosztályú Arminia Bielefeld hazai pályán tizenegyesekkel legyőzte az élvonalbeli Borussia Mönchengladbachot, ezzel bejutott a labdarúgó Német Kupa elődöntőjébe.

Az első félidő közepén előbb a Bielefeld megszerezte a vezetést, majd nem sokkal később a Gladbach egyenlített. Több gól ezután már nem született, a hosszabbításban sem, így tizenegyespárbaj döntött. Ebben a hazaiaknál csak Marc Lorenz hibázott, a vendégeknél viszont a brazil Raffael és a guineai Ibrahima Traoré is, így a német harmadosztályt vezető Bielefeld búcsúztatta a Bundesliga 1. harmadik helyén álló Mönchengladbachot.

NÉMET KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Arminia Bielefeld (III.)–Mönchengladbach 1–1 – tizenegyesekkel 5–4 (Junglas 26., ill. Kruse 32. – 11-esből)
KÉSŐBB
20.30: Bayer Leverkusen–Bayern München (Tv: Sport2)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Borussia Dortmund–Hoffenheim 3–2 – hosszabbítás után (Szubotics 19., Aubameyang 57., Kehl 107., ill. Volland 21., Firmino 28.)
Wolfsburg–Freiburg 1–0 (R. Rodriguez 72. – 11-esből)