Megvan a Hertha első pontja Dárdaival

2021.02.13. 15:20
Dárdai: megvan az első pont! (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 21. fordulójában Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC idegenben 1–1-es döntetlent játszott a VfB Stuttgarttal, ezzel a magyar mester a visszatérése után megszerezte első pontját a csapattal.

BUNDESLIGA
21. FORDULÓ

VfB Stuttgart–Hertha BSC 1–1 (1–0)
Stuttgart, Mercedes-Benz Arena, zárt kapuk mögött. Vezette: Harm Osmers
STUTTGART: Kobel – Mavropanosz, Anton, Karazor – Endo V., Mangala – Wamangituka (T. Coulibaly, 68.), Förster P. (M. Cissé, 86.), Thommy (Didavi, 68.), Sosa – Kalajdzic (Klimowicz, 86.). Vezetőedző: Pellegrino Matarazzo
HERTHA: Jarstein – Pekarík (Leckie, 79.), Stark, Alderete, Mittelstädt (Netz, 79.) – Ascacíbar (Khedira, 58.), Tousart – Lukebakio, Guendouzi, Cunha – Piatek (Radonjics, 58.). Vezetőedző: Dárdai Pál
Gólszerző:
Kalajdzic (45+1.), ill. Netz (83.)

ÖSSZEFGOLALÓ

Nem hiába mondta Dárdai Pál a vezetőedzőként való újbóli kinevezése után, hogy csapatának sorsolása nem nehéz, hanem kegyetlen. Az Eintracht Frankfurt és a Bayern München elleni vereség után nem sokkal könnyebb feladat várt a berliniekre, hiszen idegenben kellett pályára lépniük a VfB Stuttgart ellen.

Küzdelmesen indult a meccs, mindkét csapat már korán letámadta az ellenfelét. Hertha valamivel aktívabb volt az első 20 percben, de gól nem született.

Az első játékrész második felében a Stuttgart fokozatosan átvette a játék irányítását, egyre több és egyre veszélyesebb helyzeteket dolgozott ki. Végül a ráadás első percében Sosa szabadrúgását Sasa Kalajdzic szépen vetődve Jarstein mellett a kapuba fejelte. Az asszisztens lest jelzett, de a videobíró után a játékvezető megadta a gólt. 1–0

A második félidőben megpróbált nagyobb fokozatba kapcsolni a Hertha, de a Stuttgart masszívan védekezett.

Ahogy közeledett a mérkőzés vége, egyre többet kockáztattak a berliniek. A 79. percben beállt a mindössze 17 éves Luca Netz, aki a 82. percben a korábban szintén csereként szerepet kapó Sami Khedira passza után némi szerencsével egyenlített. 1–1

Bár mindkét csapat hajtott a győzelemért, több gól már nem esett: megvan Dárdai Pál első pontja a Herthával a visszatérése után!

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Hoffenheim 2–2
(Sancho 24., Haaland 81., ill. Dabbur 31., Bebou 51.)
Bayer Leverkusen–Mainz 2–2 (Alario 14., Schick 84., ill. Glatzer 89., Stöger 90+2.)
VfB Stuttgart–Hertha BSC 1–1 (Kalajdzic 45+2., ill. Netz 82.)
Werder Bremen–Freiburg 0–0
KÉSŐBB
18.30: Union Berlin–Schalke 04 (Tv: Sport2)

Vége a mérkőzésnek!

93.perc: nagy Hertha-kontra, de nem sikerült eltalálni a kaput.

3 perc hosszabbítás.

89. perc: szabadrúgás a Herthának középről, 25 méterről, elakadt a sorfalban.

83. perc:egyenlített a Hertha! Luca Netz néhány perce állt be, de máris eredményes volt! Khedira keresztlabdája szerencsésen jutott el Netzhez, aki szerencsésen vette át, és jutott el vele a stuttgarti kapu elé, ahonnan már csak az üres kapuba kellett passzolnia. 1–1

81. perc: egyre erősödnek a berlini rohamok, de a Stuttgart zártan és tökéletesen védekezik most.

79. perc: csere, Pekarík helyére Leckie, Mittelstädt helyére Netz jött.

79. perc: Cunha reklamált büntetőt, de a labda Mavropanosz mellkasát érte.

78. perc: újabb berlini akció, de a tizenhatoson belülre már nem sikerült bejutni.

73. perc: veszélyes berlini támadás, de a stuttgarti védők tisztáztak.

72. perc: Anton lőhetett tisztán 20 méterről, de rosszul találta el a labdát, erőtlenül kapu mellé gurult.

68. perc: a Stuttgart is kettőt cserél, Wamangituka helyett Tanguy Coulibaly, Thommy helyett Daniel Didavi érkezett.

66. perc: szép stuttgarti támadás, de Kalajdzic beadására senki sem érkezett középen.

Aktívabb a Hertha a második félidőben, de a stuttgartiak remekül védekeznek.

60. perc: óriási helyzet a Stuttgart kapujánál: Cunha nyert párharcot a tizenhatoson belül, az üres kapura emelt, de a visszafutó Anton a gólvonal előtt kifejelte a labdát.

58. perc: kettőt is cserél a Hertha. Ascacíbar helyre jön Khedira, Piateket Nemanja Radonjics váltja.

54. perc: a Hertha nagy nehezen kiharcolt egy szögletet, de a védők simán kifejelték.

Sami Khedira melegít, könnyen lehet, hogy hamarosan beáll.

48. perc: Förster tört lendületesen a berlini tizenhatos felé, de Mittelstädt erélyesen közbelépett.

Nem volt csere a szünetben.

Elkezdődött a második félidő!

Vége az első félidőnek!

45+1. perc: Sosa szabadrúgása után Kalajdzic újabb helyzetben ezúttal a kapuba fejelt egészen közelről, Jarstein csak beleért. Az asszisztens lest jelzett, de a videobírózás után megadták a gólt. Vezet a Stuttgart! 1–0

A Stuttgart jóval aktívabb az első játékrész második felében, de nagy helyzetek ellenére sincs még gól.

40. perc: Kalajdzic újra ígéretes helyzetbe került, de lövése elkerülte a kaput.

39. perc: Kalajdzic egészen közelről fejelhette kapura Sosa szabadrúgását, de a labda centikkel fölé szállt. Nagy helyzet volt ez is!

38. perc: Pekarík sárgult be. Sosa ellen szabálytalankodott.

34. perc: Jarstein bravúrja! Mavropanosz közeli fejesét bravúrral hárította.

33. perc: Förster kapott nagyszerű indítást, a tizenhatoson belül ütközött a berlini védőkkel, de a játékvezető továbbot intett. Förster megsérült, ápolni kell.

32. perc: stuttgarti szabadrúgás 30 méterre a berlini kaputól: Thommy kísérlete a védőkről szögletre pattant.

30. perc: berlini szöglet, az első a meccsen. Nem sikerült valami jól, simán kifejelték a védők. A berliniek valamivel aktívabbak.

23. perc: Cunha próbált betörni a stuttgarti tizenhatoson belülre, de Mavropanosz jól lépett közbe az alapvonalnál.

Küzdelem bőven van, de helyzetből kevés.

22. perc: Thommy iramodott meg a bal oldalon, ígéretes helyzetben lőhetett a tizenhatos szélénél, de a stuttgarti lövése lecsúszott, és az oldalhálóban kötött ki.

18. perc: ígéretes stuttgarti támadás volt, de Endo nem tudta jól középre adni a labdát, így oda lett a helyzet.

16. perc: Lukebakio jó labdát kapott a jobb oldalon, a tizenhatos oldalánál cselezni próbált, de a védő nem dőlt be, simán szerelt.

13. perc: Piatek is besárgult, túl hevesen reklamált. Ebben az összevetésben már 1–1…

8. perc: Endo próbálkozott szép összjáték után, de Jarsteinnek nem okozott gondot a védés.

7. perc: a berliniek megszerezték a labdát a stuttgarti térfél közepén, Mavropanosz csak sárga lapot érően tudta megakasztani a támadást. A berlini szabadrúgásból nem lett semmi.

3. perc: berlini kontra végén Cunha ugratta ki Lukebakiót, aki éppen a jobb kapufa mellé lőtt 10 méterről.

1. perc: egyik csapat sem óvatoskodik, igyekszik minél fentebb letámadni a labdát birtokló játékost.

Elkezdődött a mérkőzés!

„Fegyelem, akarat, koncentráció” – Dárdai Pál a sajtótájékoztatón ezekkel a szavakkal válaszolt a kérdésre, hogy mi szükséges a sikeres taktika (szoros emberfogás, rengeteg futás) megvalósításához.

Vezetőedzőként való visszatérése óta Dárdai Pálnak ez lesz a harmadik meccse a berliniek kispadján. A Frankfurt ellen idegenben és a Bayern München ellen hazai pályán a csapat – bár nagyszerűen küzdött – vereséget szenvedett.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a VfB Stuttgart–Hertha BSC német bajnoki labdarúgó-mérkőzés online tudósításában. Tartsanak velünk!