Magyar akcióval mentett pontot a Leipzig

R. P.R. P.
2022.05.14. 15:19
Willi Orbán a gólja után (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 34., utolsó fordulójában az RB Leipzig 1–1-re végzett az Arminia Bielefelddel, így a lipcseiek a BL-indulást érő 4. helyen végeztek.

NÉMET BUNDESLIGA
34. FORDULÓ
Bielefeld–RB Leipzig 1–1
(0–0)
Bielefeld, Schüco Arena. Vezette: Seibert
Bielefeld: Ortega – Guilherme Ramos, Pieper (Brunner, 80.), J. Nilsson (Andrade, 90.), Laursen – Prietl, Vasziliadisz (Kunze, 64.) – Okugava, Wimmer (B. Ince, a szünetben), Hack (Schöpf, 90.) – Serra. Vezetőedző: Marco Kostmann
Leipzig: Gulácsi – Simakan, W. Orbán, Halstenberg – Henrichs, Laimer (T. Adams, 72.), Kampl (Szoboszlai, 87.), Angelino (Hugo Novoa, 87.) – Forsberg (Dani Olmo, 72.), Nkunku – André Silva. Vezetőedző: Domenico Tedesco
Gólszerző: Serra (71.), ill. W. Orbán (90+3.)

A BL-indulást érő 4. hely szempontjából, az RB Leipzignek mindössze egy pontot kellett szereznie Bielefeldben, illetve a vereség is belefért, de utóbbi esetben a Freiburg sem nyerhetett a Bayer Leverkusen ellen.

Nos, a csendesen, kevés helyzettel folyó meccs második félidejében a Bielefeld megszerezte a vezetést. A párhuzamos találkozókat figyelembe véve a vendégek egyszer sem álltak BL-indulást nem érő pozícióban. A lipcseiek akkor nyugodhattak meg, amikor a Leverkusen belőtte a második gólját is a Freiburg ellen. Ekkor az a meccs a 97. percben járt már, így Sallai Rolandéknak nem volt elég idejük a fordításra.

Ami a Lipcse meccsét illeti, a 93. percben a csereként beálló Szoboszlai Dominik szabadrúgása után Willi Orbán befejelte az egyenlítő gólt, így a Bielefeld–Leipzig csata 1–1-es döntetlennel ért véget.

További eredmények
Augsburg–Greuther Fürth 2–1 (Caligiuri 11. – 11-esből, Gregoritsch 84., ill. Ngankam 24.)
Borussia Dortmund–Hertha BSC 2–1 (Haaland 68. – 11-esből, Moukoko 84., ill. Belfodil 18. – 11-esből)
Bayer Leverkusen–Freiburg 2–1 (Alario 54., Palacios 90+7., ill. Haberer 88.)
Freiburg: Sallai Rolandot a 79. percben cserélték le.
Mainz–Eintracht Frankfurt 2–2 (Ingvartsen 10., 49., ill. Tuta 26., Rafael Borré 35.)
Mönchengladbach–Hoffenheim 5–1 (Stindl 26., Pléa 44. – 11-esből, J. Hofmann 45+2., 68., Embolo 53., ill. Kramaric 3.)
Union Berlin–Bochum 3–2 (Prömel 5., Awoniyi 25., 88. – az elsőt 11-esből, ill. Zoller 55., Löwen 79.)
Union Berlin: Schäfer András a 66. percben állt be.
VfB Stuttgart–1. FC Köln 2–1 (Kalajdzic 12., Endo 90+2., ill. Modeste 59.)
Wolfsburg–Bayern München 2–2 (Wind 45., M. Kruse 58., ill. Stanisic 17., Lewandowski 40.)

18. Greuther Fürth34 3 92228–82–5418
A tabella első négy helyezettje, a Bayern München, a Borussia Dortmund, a Bayer Leverkusen és az RB Leipzig a Bajnokok Ligájában, az ötödik Union Berlin és a hatodik Freiburg az Európa-ligában, míg a hetedik 1. FC Köln az Európa-konferencialigában indulhat a következő idényben. Az Arminia Bielefeld és a Greuther Fürth kiesett a másodosztályba, a 16. helyen végző Hertha BSC kétmeccses osztályozót játszik az élvonalbeli tagságért a 2. Bundesliga harmadik helyezettjével.

90+5. perc: vége a mérkőzésnek! A Leverkusen 2–1-re győzött a Freiburg ellen, az Union Berlin 3–2-re a Bochum ellen. Így a Leipzig BL-résztvevő. Az Union Berlin (Schäfer András) és a Freiburg (Sallai Roland) az El-ben induhat.

90+3. perc: egyenlít a Lipcse! Szoboszlai ível középre egy szabadrúgást, Willi Orbán érkezik, és erőteljes mozdulattal a kapuba fejel néhány méterről 1–1

90+2. perc: Halstenberg kerül ziccerbe, de Ortega nagy bravúrral véd.

90. perc: Nilsson és Hack lejön, Andrés Andrade és Alessandro Schöpf be.

Egyenlített a Freiburg a Leverkusen ellen.

87. perc: Angelino és Kampl le, Novoa és Szoboszlai be.

85. perc: Nilsson kap sárgát, André Silva visszahúzásáért.

84. perc: Kampl lő erősen, Ortega véd.

80. perc: Pieper helyén Cedric Brunner.

Közben a Bochum egyenlített az Union Berlin ellen, így most a Leipzig előnye két pont a negyedik helyen.

77. perc: Olmo ível kapura, de elég gyengén Ortega simán védi.

72. perc: Laimer és Forsberg le, Tyler Adams és Dani Olmo be.

72. perc: rögtön itt lehetne a második hazai gól is, de Okugava kihagyja a ziccert.

Az Union Berlin is vezet, és így 57 pontos, de a sokkal jobb gólkülönbség miatt a Leipzig a negyedik továbbra is.

71. perc: vezet a Bielefeld! Eladja a labdát a Lipcse, Prietl jobb külsővel 16 méterről lő. Gulácsi bravúrral védi, de a labda a kapu felé pattan, közel a gólvonalhoz, az érkező Janni Serra besodorja. 1–0

Megint nagyon sok a pontatlanság az utóbbi percekben, de amíg nincs gól, a Lipcse aligha bánja. A Leverkusen továbbra is vezet 1–0-ra a Freiburg ellen, így Gulácsiék BL-indulása nincs veszélyben. A Leipzig nem is cserélt még.

64. perc: Vasziliadisz jön le, Fabian Kunze folytatja.

60. perc: remek bielefeldi támadás, a jobb oldalon Ince fut el, majd lő, de elég távolról, így Gulácsi jobbra vetődve simán véd.

58. perc: Hack ütközik Forsberggel, Hack rosszul esik, lent maradt, ápolni kell.

A Leverkusen 1–0-ra vezet a Freiburg ellen.

54. perc: szöglet után Angelino íveli át a labdát a túloldalra, de rosszul rúgja meg, Orbán már nem tudja megjátszani a túlságosan is magas labdát.

52. perc: szinte tökéletes lipcsei támadás, ziccerig kijátsszák, de Nkunkunak, úgy tűnik, ma nem megy, mert tíz méterről a kapushoz lő.

A második félidő első perceiben ismét elég pontatlan a játék mindkét fél részéről.

48. perc: Hack íveli középre a szabadrúgást, a labda tökéletes Gulácsinak…

A szünetben egy csere volt, Patrick Wimmer helyére Burak Ince jött.

Elkezdődött a második félidő!

Vége az első félidőnek. A Leverkusen–Freiburg meccsen sincs gól.

Egy perc hosszabbítást jelez a játékvezető.

45. perc: lendületes lipcsei kontra a végén Henrichs lő kissé a jobb oldalról, de eléggé fölé.

44. perc: Laursen íveli középre a szabadot, Serra nagy erővel fejel, de a jobb kapufa mellé.

42. perc: Nkunku szabálytalankodik a nagy lendülettel meginduló Wimmerrel szemben, megússza lap nélkül.

38. perc: Angelino ível Henrichs felé a tizenhatos bal olalánál, de utóbbi nem tudja jól megjátszani.

36. perc: most André Silva veszi célba a kaput, de a labda messze elkerüli.

34. perc: Nkunku kap remek labdát Henrichstől, egyedül mehet vele kapura, majd lő, de Ortega bravúrral véd.

33. perc: Kampl indítja Nkunkut, de az utolsó pillanatban szerelik a támadót.

29. perc: Angelino szöglete után Orbán fejel, de rosszul találja el, így a labda messze fölé száll.

26. perc: Angelino remek passza után Henrichs lő 20 méterről, de fölé.

Sok a pontatlanság az utóbbi percekben, ezért a kapuk egyáltalán nem forognak veszélyben.

20. perc: Laimer kap remek labdát a jobb oldalon, a tizenegyes magasságában bead, de a labda egyenesen Ortega kezeibe pottyan.

A Leverkusen–Freiburg 0–0-ra áll.

15. perc: Laursen szöglete után Pieper fejel, de Gulácsi magabiztosan véd.

13. perc: Forsberg ugratja ki Nkunkut, aki szépen elviszi Ortega mellett a labdát, majd kapura lő éles szögből, de a jobb kapufát találja el.

12. perc: jobb oldali lipcsei támadás, Laimer ad középre, Nkunku egyből kapura teszi, de Ortega véd.

7. perc: Henrichs sérül meg egy ütközésnél, ápolni kell.

4. perc: Okugava botladozik a védők között, de nála marad a labda, a védők nem tudják szerelni a tizenhatosnál járó japánt, aki aztán a lesen álló Serrához passzol.

2. perc: Angelino lő távolról, de a labda messze elkerüli a kaput.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 15.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

Szombaton zárul a német labdarúgó Bundesliga 2021–2022-es idénye. Bár a legfontosabb kérdés, a bajnoki cím már eldőlt, az utolsó játéknapon is bőven lesz miért izgulni: magyar légiósok csapatai küzdenek a BL-indulásért és a kiesés elkerüléséért is több együttes harcol.

A Bundesliga első három pozíciójában (1. Bayern, 2. Dortmund, 3. Leverkusen) már nem lesz változás, a negyedik, szintén BL-indulást jelentő helyért viszont még három csapat küzd. A jelenleg negyedik RB Leipzig a szinte biztosan kieső Arminia Bielefeld otthonában lép pályára. Ha a Gulácsi Pétert, Szoboszlai Dominiket és Willi Orbánt foglalkoztató csapat nyer, biztosan helyén marad, de egy döntetlen esetén is nagyon nagy eséllyel a legerősebb európai kupasorozat csoportkörébe jut. Pontegyenlőségnél a gólkülönbség dönt, márpedig a Leipzignek ez sokkal jobb.

„Tudom, hogy a kupadöntő a médiának és a szurkolóinknak is fontos, de egyelőre csak a szombati, Bielefeld elleni idegenbeli meccsre figyelünk – mondta Domenico Tedesco a pénteki sajtótájékoztatón. – Az utolsó lépés még hátravan a negyedik hely eléréséhez, nem szeretnénk most elcsúszni. Decemberben elképzelhetetlennek tűnt, hogy a következő idényben is a BL-ben szerepeljünk, most mindössze egy pont választ el tőle. Ha összejön, utána ráérünk a Német Kupával foglalkozni. Azért is örömteli a mostani helyzet, mert a Rangers elleni Európa-liga-kiesés után nagyon mélyre kerültünk. A meccs után egyszer még elemeztük a hibákat, de utána igyekeztünk kizárni azt, ami Skóciában történt. Ezek után a múlt vasárnap az Augsburg ellen négy-nullára megnyert bajnokin olyan reakciót láttam a csapattól, amire a legszebb álmaimban sem gondoltam. Újra viszontláttam azokat az elemeket, amelyeknek köszönhetően jó eredményeket értünk el a tavasszal, úgyhogy jó érzésekkel várhatjuk az idény utolsó szakaszát.”

Bielefeldben már csak a csodában bíznak, az Arminia csak osztályozóval hosszabbíthatja meg élvonalbeli tagságát és azt is csupán akkor, ha megveri a Leipziget, és jobb lesz a gólkülönbsége, mint a Stuttgarté, ha kikap a Kölntől…