Lewandowski duplázott, a Bayern fordított a Wolfsburg ellen

VÉGH JÁNOSVÉGH JÁNOS
2020.12.16. 20:20
A német labdarúgó Bundesliga 12. fordulójában a Bayern München hazai pályán 2–1-re legyőzte a Wolfsburgot.

Vezetett a Wolfsburg, de Lewandowski kétszer is bevette kapuját (Fotó: AFP)

NÉMET BUNDESLIGA

12. FORDULÓ

BAYERN MÜNCHEN–WOLFSBURG 2–1 (1–1)
München, Allianz Arena, zárt kapuk mögött. Vezette: Marco Fritz
BAYERN: Neuer – Süle, J. Boateng, Alaba, L. Hernández – Tolisso (Marc Roca, 69.) – L. Sané (Douglas Cousta, 90.), Gnabry (Musiala, 69.), Th. Müller, Coman – Lewandowski. Vezetőedző: Hansi Flick
WOLFSBURG: Casteels – Mbabu, Lacroix, Pongracic (Guilavogui, 78.), Roussillon (Paulo Otávio, 86.) – Schlager, Arnold – Baku (Bialek, 70.), Philipp (Ginczek 87.), Brekalo (Joao Victor, 70.) – Weghorst. Vezetőedző: Oliver Glasner
Gólszerző: Lewandowski (45+1., 50.), ill. Philipp (5.)

18. Schalke1248 8–35–27 4

Ráijesztett a mérkőzés elején a Bayernre a Wolfsburg, amely már az 5. percben vezetést szerzett: Sané rossz felszabadítását követően a labda Bakuhoz került, aki kitette azt a jobb szélre Mbabunak – az ő beadásátMaximilian Philipp gyönyörűen, kapásból lőtte a kapuba (0–1).

A vendégek középpályása a mérkőzés alatt még jó néhány alkalommal megpróbált hasonló mozdulattal gólt szerezni, ám betalálni csak ezzel az egy alkalommal sikerült neki.

Nem úgyRobert Lewandowskinak, aki a Bayern számára a mérkőzés hőse lett: az első félidő végén Coman ívelése után bólintott a kapuba, a szünet után nem sokkal tökéletes labdát kapott Boatengtől, egy csellel becsapta az utolsó előtte maradó védőt, Lacroix-t, majd a kapuba lőtt(2–1).

A fordítást követően nehéz 40 perc várt mindkét csapatra: a Wolfsburg minden erejével ment előre az egyenlítésért, miközben a védekezésre is oda kellett figyeljen, ugyanakkor a vendégtámadások levédekezésével sem volt mindig könnyű dolga a bajoroknak.

Mindkét együttesnek akadtak nagy gólhelyzetei, de az eredmény már nem változott: a Bayern két meccset követően újra nyert, míg a Wolfsburg elszenvedte első vereségét a Bundesliga jelenlegi idényében.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc VÉGET ÉRT A TALÁLKOZÓ! A BAYERN FORDÍTOTT A WOLFSBURG ELLEN! KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+4. perc Schlager próbálta eljuttatni a labdát Bialekhez, de az átadás túl hosszú volt, Neuer pedig lecsapott rá.

90+3. perc Paulo Otávio ívelt be bal oldalról a tizenhatoson belülre, Süle tisztázni tudott.

90. perc Sané helyére Douglas Costa érkezik.

90. perc Négy perc lesz a hosszabbítás!

90. perc Coman buktatta Schlagert, sárga lapot kap érte.

87. perc A vendégek gólszerzőjét, Philippet Ginczek váltja.

86. percRoussillon helyett Paulo Otávió folytatja.

85. perc Weghorst készítette remekül a labdát Bialeknek, aki szép lövést eresztett meg a bajorok kapuja irányába, Neuer hatalmas bravúrral védett!

84. perc Sané kapott sárgát reklamálásért.

78. perc Pongracic számára véget ért a mai mérkőzés, Guilavogui érkezik helyette a pályára.

77. perc Coman ívelt volna a tizenhatoson belül Hernándezhez, de a labda elakadt Roussillonban.

70. perc Két változtatás lesz a Wolfsburgnál is: Brekalo helyett Joao Victor, Baku helyén pedig Bialek folytatja.

69. perc Kettőt cserél a Bayern: Tolisso helyére Roca, Gnabry helyett pedig Musiala érkezik.

69. perc Gnabry elkésve csúszott oda Bakunak, sárga lap!

64. perc Baku felejelte a labdát a tizenhatos vonalánál, középen tartózkodó Philipphez, aki ismét egy kapáslövéssel próbálkozott: jócskán fölé ment.

54. percAlaba rossz felszabadítását követően Baku lőhetett közelről kapura, amely levágódott Hernándezről, ezt követően Philipp próbálta meg bevenni a Bayern kapuját, Neuer szépen védett.

50. perc FORDÍT A BAYERN! Boateng hosszú passzát követően Robert Lewandowski egy csellel becsapta Lacroix-t, majd a kapuba lőtt!

47. perc Vendég szögletet követően Philipp ismét kapásból próbálta bevenni a Bayern kapuját. A gyepen megpattanó lövését könnyen védte Neuer.

46. perc A CSAPATOK KÉSZEN ÁLLNAK, FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc EGYENLÍT A BAYERN! Coman ívelt a tizenhatos bal sarkáról egyenesen a felugró Robert Lewandowski fejére, aki a kapuba bólintotta a labdát!

45. perc Egy perc lesz a hosszabbítás!

44. perc Coman bal oldali beadását követően Müller fejelte a labdát Sanéhoz, aki nem sokkal lőtt a tévesztette el a kaput.

38. perc Lewandowski rántotta le Lacroix-t, aki kissé teátrálisan esett össze. A szabadrúgást megkapta a Wolfsburg, de sárga lap nem járt a lengyel támadónak.

34. perc A mérkőzés első sárgalapját Arnold kapja, aki felborította Gnabryt.

30. perc Az újabb szögletet követően könnyen szabadított fel a hazai védelem.

29. perc Roussillont Süle csak úgy tudta megállítani a bal szélen, hogy szögletre tisztázott. A sarokrúgást követően Philipp hatalmas erővel bombázott kapásból a kapura, de a labda egy védőről újra az alapvonal mögé jutott.

25. perc Coman cselezgetett a vendég tizenhatos határán, Pongracic ezt megelégelve a lelátóra lőtte ki a labdát.

23. perc Hazai szögletet követően Müller csúsztatott bele a labdába, amely jócskán elkerülte a kaput.

19. perc Újabb óriási hazai helyzet! Sané remek labdát adott a tizenhatoson belül Gnabrynak, de a wolfsburgi védelem tisztázni tudott.

18. perc Müller átadását követően Lewandowski lőhetett közvetlen közelről kapura, de próbálkozásába beleállt Lacroix, majd Casteels rávetődött a labdára.

16. perc Weghorst indult el lesről, majd talált a kapuba – a gólt természetesen nem adta meg a játékvezető.

10. perc Coman beadását követően Müller fejessel próbálkozott, de nem találta el a kaput.

5. perc VEZET A WOLFSBURG! Sané próbált tisztázni a tizenhatoson belül, a labda viszont Bakuhoz került, aki kitette azt a jobb szélre Mbabunak – az ő beadását pedig Maximilian Philipp gyönyörűen, kapásból lőtte a kapuba.

4. perc MI MARADT KI! Sané adott remek labdát Gnabrynak a tizenhatoson belül, lövését a védők blokkolták.

3. perc Hazai szögletet követően Süle fejelt kapu fölé.

1. perc ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ!

Érkeznek a csapatok a pályára – a Bayern tiszta pirosban, a Wolfsburg tiszta zöld szerelésben játszik majd.

Oliver Glaser, a vendégek mestere így nyilatkozott a találkozót megelőzően, klubja honlapjának:
„Közel vagyunk egymáshoz a tabellán, de ez önmagában nem segít nekünk Münchenben. Egyik játékosom sem fogja lebecsülni a Bayernt, és senki sem gondolja, hogy a mai feladatot fél kézzel is meg tudja oldani. Tudjuk, hogy fizikailag, taktikailag és a helyzetkihasználásban is a lehető legmagasabb szinten kell teljesítenünk. Meggyőződésem, hogy lesznek előttünk lehetőségek. Azt mindenképpen el kell fogadnunk, hogy időnként keményen megszenvedünk a Bayern támadásaival, hiszen a bajorok hihetetlen labdabiztosak. Fontos azonban, hogy több mint kilencven percig higgyünk az esélyünkben.”

A bajnokságban két meccs óta nyeretlen hazaiak vezetőedzője, Hansi Flick a mérkőzést megelőző virtuális sajtótájékoztatón dicsérő szavakkal illette a vendégek mesterét, aki szerinte csapatával igen nehézzé teszi a Bayern dolgát a mérkőzésen:
„Oliver Glasnernek remek elképzelései vannak a játékról és ezeket csapata nagyon jól meg is tudja valósítani. Nagyon sikeresek eddig, külön kiemelném a támadójátékukat."

A mérkőzést a hazaiak a 2., a vendégek az 5. helyről várják. Hansi Flick együttese az előző fordulóban meglepetésre 1–1-es döntetlent játszott az Union Berlin otthonában, míg Oliver Glasner csapata hazai pályán 2–1-re legyőzte az Eintracht Frankfurtot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Bayern München–Wolfsburg mérkőzés online tudósításában, a német Bundesliga 12. fordulójából!. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!