Gomez újra triplázott, hengerelt a Bayern

2011.04.17. 17:25
Miroslav Klose baráti fojtással köszönti a gólokat helyette is termelő Mario Gomezt (Fotó: Reuters)
A Bayern München az első félidőben négy gólt szerzett, és végül 5–1-re legyőzte a Bayer Leverkusent a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság vasárnap délutáni mérkőzésén.

A dobogó összes foka szempontjából fontos mérkőzést rendeztek vasárnap délután Münchenben: kiütéses győzelmével a Bayern München fellépett a harmadik helyre, valamelyest megközelítette a második pozícióban utazó Leverkusent, egyúttal közelebb segítette a forduló záró találkozóját vívó Borussia Dortmundot a bajnoki címhez.

A Leverkusen február eleje óta nem kapott ki a Bundesligában, a legutóbbi öt fordulóban rendre győzött, és mindössze egy gólt kapott, így finoman fogalmazva is rendkívüli forgatókönyv szerint zajlottak az első félidő eseményei. A bajoroknak a 7. percben még a szerencse is besegített, hiszen Franck Ribéry jobb oldali szöglete után Bastian Schweinsteiger úgy csúsztatott bele a labdába, hogy az arcon találta Simon Rolfest, akiről a hálóba vágódott. 1–0

Daniel Pranjic sérülés miatt cserét kért, ám a váltás nem zökkentette ki a Bayernt, a 28. percben megszületett a második gól. Előbb Stefan Reinartz, majd a labdát – a szögletet elkerülendő – az alapvonalról visszasarkaló Arturo Vidal hibázott nagyot a leverkuseni védők közül, Thomas Müller élt a tálcán kínált lehetőséggel, középre játszott, és Mario Gomez a jobb alsóba továbbított. 2–0

S ha egyszer Gomez vérszemet kap... A Bundesliga egyik gólkirályjelöltje az első félidő hajrájában előbb a leshatárról induló Müller újabb előzékeny kiszolgálása után lőtt az üresen tátongó kapuba (3–0), majd Schweinsteiger passzából bombázott laposan – tőle szokatlanul távolról, mintegy 13 méterről, a jobbösszekötő helyéről – a kapu közepébe. 4–0

A mérkőzés érdemi része ezzel lezárult, a szünet után csak az volt a kérdés, hogy növeli-e a két csapat történetében már így is ritka nagy különbséget a Bayern, vagy a bajnokság hátralévő időszakára összpontosít. Érthető módon az utóbbi következett be, ennek egyik jeleként a 62. percben Eren Derdiyok fejpárbajt nyert a müncheni védők gyűrűjében, majd elsőként eszmélve szép mozdulattal, a levegőből a hálóba bombázta a lepattanó labdát. 4–1

A hajrá kezdetén aztán Ribéry gondoskodott arról, hogy meglegyen a „közte négy", azaz olyan nagy differencia alakuljon ki a két csapat között, mint a Bayern 1984-es 5–1-es idegenbeli diadala óta soha (akkoriban persze a Leverkusent még messze nem sorolták az élcsapatok közé). A francia középpályás a Van Buytentől visszakapott labdával csinált egy pimasz cselt, majd 14 méterről a jobb alsóba lőtt. 5–1

S hogy visszatérjünk Gomezre is, a válogatott támadónak ez volt az ötödik mesterhármasa az idényben, ezekből négyet a bajnokságban, egyet a Bajnokok Ligájában könyvelt el. A bajnoki góllövőlistát 22 találattal vezeti. Ha másnak nem, a jövőre tekintettel legalább ennek örülhet Jupp Heynckes, a Leverkusen vezetőedzője, aki a nyártól az ünneplő oldalon lesz az efféle Bayern-tarolásokkor.

BAYERN MÜNCHEN–BAYER LEVERKUSEN 5–1

1. Borussia Dortmund 29 20 6 3 59–18 +41 66
2. Bayer Leverkusen 30 18 7 5 60–40 +20 61
3. Bayern München 30 16 7 7 66–36 +30 55
4. Hannover 30 17 3 10 42–40 +2 54
5. Mainz 30 15 3 12 44–37 +7 48
6. Nürnberg 30 13 7 10 45–38 +7 46
7. Hamburg 30 12 7 11 44–45 –1 43