Bundesliga: zsinórban negyedik bajnokiján vesztett a Gladbach

CS. M.CS. M.
2021.03.12. 22:27
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójának pénteki játéknapján az Augsburg 3–1-re legyőzte otthon a Mönchengladbachot.

A Mönchengladbach ezúttal sem tudott nyerni (Fotó: AFP)

A mérkőzést megelőzően hat nyeretlen bajnoki állt a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntős Mönchengladbach mögött. A rossz sorozatot megszakítani igyekvő vendégek az első félidő 38. percében büntetőhöz jutottak, de Lars Stindl hibázott.

Egy félidő után hattal több lövése volt a Gladbachnak, amely mezőnyfölényben is játszott, a vezetést mégis az Augsburg szerezte meg: az 52. percben Rúben Vargas volt eredményes. Bő negyedórával később Florian Neuhaus parádésan lőtte ki a jobb alsó sarkot, ezzel egyenlített a vendégcsapat (1–1).

Sokáig azonban nem örülhetett a Gladbach, Marco Richter találatával ugyanis a hazaiak visszavették a vezetést a 76. percben. A teljes mérkőzésen közel 30 lövésig jutottak el a vendégek, mégsem tudtak egyenlíteni, sőt a hajrában még Andre Hahn is betalált, kialakítva a 3–1-es végeredményt. A Mönchengladbach immár nyolc tétmérkőzés óta nyeretlen.