A Wolfsburg nyerte a Leipzig elleni rangadót

R. P.R. P.
2021.08.29. 17:22
Küzdelmes csata (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 3. fordulójának záró mérkőzésén a Wolfsburg 1–0-ra legyőzte az RB Leipzig együttesét, így százszázalékos mérleggel vezeti a tabellát.

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Wolfsburg–RB Leipzig 1–0

Wolfsburg, Volkswagen-Arena, 12 058 néző. Vezette: Tobias Stieler
Wolfsburg: Casteels – Mbabu, Lacroix, Brooks, Roussillon – Schlager (Guilavogui, 70.), Arnold – Baku, Philipp (Nmecha, 78.), Steffen (Marmus, 87.) – Weghorst. Vezetőedző: Mark van Bommel
Leipzig:
Gulácsi – Simakan (Brobbey, 85.), Orbán, Klostermann, Gvardiol (Mukiele, 85.) – Adams (Kampl 85.), Haidara (Laimer, 59.) – Szoboszlai (Poulsen, 68.), Forsberg, Nkunku – André Silva. Vezetőedző: Jesse Marsch
Gólszerző: Roussillon (52.)

Kemény, nagyon taktikus játékot hozott az első félidő. A 13. percben Baku lövésénél Gulácsi Péternek nagyot kellett védenie. A lipcseiek támadójátéka akadozott, kevésszer jutottak el a hazai kapu elé. A legnagyobb esélyük a 39. percben volt a gólszerzésre. Szoboszlai ívelt előre egy szabadrúgást, Gvardiol középre adta, majd a labda Simakan elé került, ám a francia védő nagyon jó helyzetben fölé vágta.

Az első játékrész tehát gól nélkül ért véget.

A második félidő elején a Wolfsburg megszerezte a vezetést. Az 52. percben egy bal oldali támadás végén Steffen középre lőtte a labdát, a vetődő Gulácsi csak kiütni tudta, és érkezett Jérome Roussillon, aki néhány méterről a kapuba bombázott.

A Leipzig mindent megpróbált az egyenlítésért, de a labda sehogyan sem akart a kapuba jutni. Szoboszlai ígéretes helyzetben lőhetett szabadot, de a sorfalat találta el.

A legnagyobb helyzetet Willi Orbán hagyta ki. A 78. percben Forsberg szöglete után teljesen üresen kapta meg labdát, de a négy méterről kapásból kapura küldött labda csúnyán fölé szállt.

Ez maradt a vége, a Wolfsburg három forduló után három győzelemmel vezeti a bajnokságot.

Összefoglaló

3. FORDULÓ

Wolfsburg–RB Leipzig 1–0 (Roussillon 52.)
Union Berlin–Borussia Mönchengladbach 2–1 (Giesselmann 22., Awoniyi 41., ill. Hofmann 90+1.)

Pénteken játszották
Borussia Dortmund–Hoffenheim 3–2
(Reyna 49., Bellingham 69., Haaland 90+1., ill. Baumgartner 61., Dabbur 90.)
Szombaton játszották
VfB Stuttgart–Freiburg 2–3 (Mavropanosz 45., Al Ghaddioui 45+2., ill. Dzsong Vu Jong 3., 9., Höler 28.)
Augsburg–Bayer Leverkusen 1–4
(Niederlechner 30., ill. Iago 3. – öngól, Niederlechner 14. – öngól, Schick 75., Wirtz 81.)
Arminia Bielefeld–Eintracht Frankfurt 1–1 (Wimmer 86., ill. Hauge 22.)
1. FC Köln–Bochum 2–1 (Schaub 82., Lemperle 90+1., ill. Zoller 90+4.)
Mainz–Greuther Fürth 3–0 (Lucoqui 15., Szalai Á. 18., K. Stöger 90+2.)

Bayern München–Hertha BSC 5–0 (Müller 6., Lewandowski 35., 70., 84., Musiala 49.)

332–10–80

90+7. perc: vége a mérkőzésnek!

90+3. perc: Kampl nagy helyzetben lő, de az utolsó pillanatban szögletre blokkolnak.

90+2. perc: lipcsei támadás, beívelt labda, Casteels érkezik , és simán megfogja.

6 perc hosszabbítás.

89. perc: Roussillon kap sárgát labdaelrúgásért. Nem valószínű, hogy elrontja a gólszerző kedvét, ha ez marad a vége.

87. perc: cserél a Wolfsburg is, Steffen helyére Marmus érkezik.

85. perc: Adams, Gvardiol és Simakan jön le, Kampl, Mukiele és Brobbey jön be.

83. perc: veszélyes wolfsburgi támadás, de a beadásba beleérnek. Nincs szöglet, mert közben les.

78. perc: Philipp helyére Nmecha érkezik.

78. perc: Forsberg szöglete teljesen üresen találja a kapu előtt négy méterre lévő Orbánt, aki nagy helyzetben fölé rúgja a labdát.

A Leipzig láthatóan sokkal nagyobb hangsúlyt fektet a támadásra.

75. perc: Poulsen ad középre, a védők szögletre blokkolják. Forsberg szögletére Orbán érkezik, de nem sikerült a kapu felé fejelnie a labdát.

70. perc: Guilavogui rögtön be is sárgul az Nkunku elleni szabálytalansága után.

70. perc: Schlager is lejön, Guilavogui megy be.

68. perc: Szoboszlai lejön, Poulsen folytatja helyette.

67. perc: Szoboszlai szabadrúgása elakad a sorfalban.

65. perc: Schlager sárgát kap Nkunku földreviteléért. Szabadrúgás a Leipzignek 22 méterről.

64. perc: Forsberg újabb lövése, most 25 méterről célozza meg a kaput, de fölé rúgta.

62. perc: Szoboszlai passza után Forsberg lő mellé.

59. perc: megfogta a lipcseieket a gól, most Baku lőtt ziccerben, de mellé.

59. perc: Haidara helyett Laimer a pályán.

58. perc: súlyos lipcsei hiba, Forsberg adja el a labdát, Weghorst tör kapura, de ziccerben fölé vágja.

56. perc: Roussillon beadását Steffen fejelné kapura, de szögletre blokkolják.

53. perc: Szoboszlai ível a kapu elé egy szabadrúgást a szögletzászló közeléből, de a hosszú sarok elé érkező labdát nem tudják megjátszani.

52. perc: vezet a Wolfsburg! Baloldali támadás végén Steffen lövi középre a labdát, a vetődő Gulácsi csak kiütni tudja, érkezik Jérome Roussillon, és a hálóba bombáz.

51. perc: némi zavar a lipcsei kapu előtt,d e jön Gulácsi, és megkaparintja a labdát.

50. perc: Szoboszlai megint megakadályoz egy akciót a jobb oldalon. A Stuttgart ellen duplázó légiós most inkább védekezésben jeleskedik.

48. perc: Gvardiol lent marad a gyepen, de nincs lap.Jesse Marsch viszont nagyon reklamál a negyedik játékvezetőnél.

Nem volt csere a szünetben.

Elkezdődött a második félidő!

Vége az első félidőnek!

Két perc hosszabbítás.

45. perc: Klostermann veszi célba a kapu 18 méterről, de nagyon fölé szállt a labda.

39. perc: Szoboszlai ível előre egy szabadrúgást, Gvardiol teszi be középre, majd Simakan elé kerül a labda, de nagyon jó helyzetben fölé vágja.

37. perc: Forsberg passzol Nkunkuhoz, aki 17 méterről erősen lő, de pont középre, így Casteelsnek nem okozott gondot.

36. perc: nehéz pillanatokat él át a vendégek védelme, Gulácsiék nagy nehezen tisztáznak.

3

5. perc: Steffen és Adams is sárgát kap némi szóváltást követően Adams és Arnold összecsapása után.

30. perc: André Silva esik el a hazai tizenhatoson belül. Tizenegyes nincs, de heves indulatok igen. Azért gyorsan megnyugszanak a játékosok.

30. perc: hosszú idő után egy épkézláb lipcsei támadás, de az utolsó passzba hiba csúszik, nincs belőle lövés.

29. perc: az előbbi esetért szabadrúgás a Wolfsburgnak 30 méterről. Arnold lövése lepattant a sorfalról.

28. perc: Gvardiol kap sárgát, földre vitte Mbabut.

26. perc: Baku kapott nagyszerű indítást a jobb oldalon, de a beadása borzasztó.

23. perc: wolfsburgi szöglet után Schlager célozza meg a kaput 18 méterről, de csúnyán mellé lő.

20. perc: Forsberg csúszik rá Arnold lábára, de most sincs sárga.

16. perc: André Silvát rúgják föl, a Lipcse portugál támadója lent marad, ápolni kell. Lacroix volt a tettes, de most még nem kap lapot. André Silva folytatja a játékot.

13. perc: wolfsburgi szöglet után Baku kapja meg a labdát, 20 méterről lő, Gulácsinak nagyot kellett védenie.

11. perc: Wolfsburg-támadás, de a jobboldali begurítás túlságosan gyenge, Gulácsi simán felszedi.

8. perc: Baku lőhetett éles szögből, de szögletre blokkolták a védők.

5. perc: Szoboszlai védekezik jól Roussillon előretörésénél, megakadályozza a beadást.

Kemény összecsapások már az első percekben, de a sárga egyelőre a játékvezető zsebében marad.

1. perc: lipcsei támadással kezdődött a meccs, de a hazaiak védelme átment az első teszten.

Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat! A mérkőzés 17.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

Két forduló után mindössze a Wolfsburg mondhatja el magáról a német élvonalban, hogy mind a két meccsét megnyerte.

„A válogatott meccsek miatti szünet közeledtével nem veszítjük el a koncentrációnkat – mondta Jesse Marsch, a lipcseiek vezetőedzője a sajtótájékoztatón. – Továbbra is tudjuk, mit akarunk elérni. A csapat készen áll a csatára a Wolfsburg ellen, amely szintén veszélyes támadásban. Nagyon tiszteljük őket, érdekes mérkőzés lesz.”

„A lipcseiek meghatározó szerepet töltöttek be a Bundesligában és a Bajnokok Ligájában is az elmúlt években – mondta Mark van Bommel, a Wolfsburg vezetőedzője. – Ezzel együtt nem hiszem, hogy szívesen jönnek hozzánk.”

Szoboszlai Dominik két gólt szerzett az előző fordulóban a Stuttgart ellen.Természetesen ő és mellette Gulácsi Péter, valamint Willi Orbán is a kezdőcsapat tagja. Viszont a Bayern Münchennel hírbe hozott Marcel Sabitzer nem tagja a keretnek. Orbánnak ez a 200. tétmeccse a Lipcsében.